Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angliába nehéz a kiköltözés,...

Angliába nehéz a kiköltözés, és a megélhetés?

Figyelt kérdés

Nemsokára elvégzem a főiskolát(2 év), és minden vágyam Angliában való munka. Sajnos ennyi idő alatt csak németet nyomattam, angollal nem volt dolgom.:( 2 év alatt szeretnék angolból felkészülni, már az alapokat elkezdtem, kb fél éve.

Milyen tanácsaitok, személyes tapasztalataitok vannak? Mit dolgoztok, milyen volt a kezdeti fázis, mennyi pénzzel indultatok, mennyi idő alatt találtatok munkát, és legfontosabb...Hogyan boldogultatok a nyelvvel? Milyen nyelvi szinten mentetek ki, és hogy sikerültek a társalgáok??


Köszi a válaszokat előre is:)


2011. aug. 13. 20:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Egy leendő diplomástól elvárható, hogy legalább a helyes kategóriát lelje meg. Anglia megvan a térképen egyáltalán?
2011. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Ott annak van esélye, aki jól beszéli a nyelvet, ért valamihez (de legalábbis nagyon lelkes a munkát illetően) és vagy már van állásajánlata vagy pedig kezdőtőkéje.
2011. aug. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok válasz van erre a kérdése.Én is írtam már többször,hiszen lassan 5 éve élek kint.

Talán meg kéne keresni a hasonló kérdéseket,és ott vannak a válaszok.

De ettől függetlenül szívesen segítek neked ha tudok,de nem szeretném újra ismételni magam..

Röviden

Nyelvtudás nélkül jöttem ki.Több mint 1 évig nem dolgoztam sehol mert még alap angol tudással sem alkalmaztak.Mivel én alapjáratban borzalmasan nehezen tanulom a nyelvet így eléggé megkínlódtam az angollal.Még most is van mit tanulnom(de hát ez ember holtáig tanul...nem igaz?)

Tőke ha ki akarsz jönni kell.Mert a kezdet nehéz.Nehéz szállás szerezni,nehéz munkát keresni,és nehéz az elején beilleszkedni.

2011. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
En 2eve jottem ide mint kertesz egy gazdag csaladhoz.joforman semmit nem tudtam angolul,ha egy kicsit ugyes vagy megertitek egymast kezzel labbal:-)aztan idovel belejossz,es lehet jarni itt is tanfolyamra.szerintem amit otthon tanulsz,azzal nem sokra mesz,ha itt elkezdenek neked beszelni sz@rt sem fogsz erteni belole (no jo lehet,hogy valamit).Hat en nem sok penzel jottem,de nekem a csalad adott hazat es autot is ingyen.ha nincs itt semmi ismerosod,ahol megtudnad magad huzni akkor nagyon sok penz kell.akkor szerintem otthonrol intezz el mindent neten es,csak biztos helyre gyere ki.a tesomek most jottek ki a baratjaval,egy het alatt talaltak munkat,igaz hogy gyarba,de az is jo kezdetnek.remelem segitettem...
2011. aug. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a fenének kell olyanoknak írogatni, akikben nincs meg a segítői kézség...Bocsánat, hogy egy olyan fórumon érdeklődöm, ahol kérdéseket kell feltenni.:)


Aki vette fáradságát, tapasztalatát leírta, adom a pontot!!!

2011. aug. 14. 13:29
 6/16 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak meg üzenem, hogy a k*rva @anyádat hogy áthelyeztetted a kérdésemet ebbe a kategóriába. Ezt szinte alig látogatják, a "családi kapcsolatoknál" meg mindig bámészkodik valaki...

Miattad már nem is fogok több választ kapni...k*csög.

2011. aug. 14. 13:33
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ollé :P
2011. aug. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Csak írjkálj ide nyugodtan.:) Leszel Te még 56% alatt is. x'D
2011. aug. 14. 14:28
 9/16 anonim ***** válasza:
33%
Míg 30 alá nem megyek, meg sem állok!
2011. aug. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Reméltem is.:) csak írkálj-írkálj. Szívesen lepontozlak.:D x'D
2011. aug. 14. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!