Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem értem, hogy a homokos...

Nem értem, hogy a homokos férfiakat miért nevezik 'meleg'-eknek?

Figyelt kérdés
Attól, hogy valaki homoszexuális, tudtommal nem lesz magasabb a testhőmérséklete, nem lázasodik be vagy kap napszúrást? Mi köze van a magas hőmérsékletnek a homokossághoz? Van egy sor megnevezés rájuk, én azt szeretném, hogy ha azt hallom, hogy "meleg napunk van", akkor az az időjárást jelentse, ne pedig azt, hogy Terry Black köszönt ránk! :S
2011. aug. 21. 02:09
 1/7 anonim válasza:
88%

Ennyi erővel, a homokos kifejezést is megkérdőjeleznéd, mert azt is szerethetnéd, hogy ha azt hallod, hogy "homokosok lettek a strandolók", akkor az a homokvihart jelentse, ne azt, hogy a homoszexuális embereke dzsemborit rendeztek a strandon, és bevontak mindenki mást is.

A magyar (és kb. minden más nyelv is) tele van rokonértelmű szavakkal. Így csak két választásod van: megszoksz vagy megszöksz.

2011. aug. 21. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A 'homokos' kifejezést azért nem vonom a meleghez hasonlóan kétségbe, mert nyilvánvalóan kapcsolatba hozható a homoszexuális szóval (persze valóban adódhatnak félreértések, mint a strandos példa is mutatja). De a meleg esetében nincs ilyen kapcsolódási pont.
2011. aug. 21. 02:18
 3/7 anonim válasza:
91%

Tessék, olvass (a meleg szó sokkal előbb került a köznyelvbe, mint a homokos):

[link]

2011. aug. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

nem tudom de ez nem új-keletű dolog


"A meleg szónak ez az értelme már a XX. század közepén létezett a magyarban, de sokáig bizalmas jellegűnek számított. A 90-es évek közepére azonban a tudományos életben és a hivatalos nyelvben is polgárjogot nyert, a köznyelvben pedig a homoszexualitás politikailag korrekt megfelelője lett."

2011. aug. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
mert a sivatagi homok is meleg
2011. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

"Van egy sor megnevezés rájuk, én azt szeretném, hogy ha azt hallom, hogy "meleg napunk van", akkor az az időjárást jelentse, ne pedig azt, hogy Terry Black köszönt ránk!"

csak nem innen vettük ezt a borzasztó menő szöveget?

http://www.youtube.com/watch?v=6euFT8wj5-I


Már elsőre sem találtam különösebben szellemesnek. Az hogy a homokos és a homoszexuális között vonsz párhuzamot a te műveletlenségedet mutatja. A homoszexuális latin eredetű szó, semmi köze a homokhoz. Kb annyi, mint a melegnek. Szóval ilyen alapon egyik elnevezésnek sincs értelme.

Szerintem elgondolkodtató az a hozzáállás is, amit Te, vagy a videóban elhangzottak képviselnek a melegekkel kapcsolatban.

Én tulajdonképpen azt szeretném, hogy a köcsög is csak azt jelentse, ami. De sajnos nap mint nap találkozok ilyenekkel az utcán... Szóval sót nyalok és elviselem...


Örüljünk hogy szép és változatos a magyar nyelv!



F/18 és kitalálhattad, meleg vagyok

2011. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok többértelmű szó van.


Pl a szexire használják,hogy "dögös".Pedig tudjuk,hogy a dög,az mit jelent még:D


Amúgy a homokosnak semmi köze a homoszexuális szóhoz,de lehet,hogy innen alakult ki.


Az angolban a "gay" vidámat jelent.

Gyanítom ott azért terjedt el a szleng,mert a meleg fiúk elég mosolygósak, szeretnek szórakozni.


Biztos minden országban megvan a maga szlengje erre.

2014. jún. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!