Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Éreztétek már azt, hogy más...

Éreztétek már azt, hogy más néphez is tartoztok, csak mert beszélitek annak az országnak a nyelvét?

Figyelt kérdés

A magyaron kívül 3 idegen nyelven beszélek, és ha nacionalista dalokat hallok, elérzékenyülök és "büszke" vagyok. Utána persze eszembe jut, hogy magyar vagyok, nem pedig más. Egyszerre tartom magam magyarnak, de azokat a népeket is közel érzem magamhoz amelyeknek a nyelvét ismerem és beszélem.

Ez normális dolog? Veletek is volt már hasonló?


2011. aug. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:

nem nagyon

én eddig egy idegennyelvet tudok,magyart Erdélyben

2011. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy le fognak pontozni nullára, de k*-ra nem érdekel.


Szerintem minen népeskedés-nemzetieskedés úgy hülyeség, ahogy van, ha csak egyetlen lépéssel is túlmegy azon a határvonalon, amit kb. úgy lehetne definiálni, hogy a saját kultúra ápolása és fejlesztése. Ez még rendben van. De ezen túl már minden más (pl. többiek lenézése, gyűlölködés, kirekesztés, ellenségeskedés pusztán azért, mert az illető ilyen vagy olyan származású) hülyeség.


Emberek vagyunk mind, a fenébe is, ugyanazon a kib* bolygón élünk, és együtt is szívjuk meg, ha tönkretesszük, vagy ha egyszerűen csak saját magunknak tesszük élhetetlenné az életet a folyamatos ellentétszítással.


Ha az ember valóban értelmes lenne, már rég összefogott volna kollektíve és faji szinten, gáncsolgatás helyett segítve egymást, hogy mindenkinek jó legyen, és akkor mára már a csillagokat is bejárhattuk volna.


De nem, mert nekünk annyira kell a fene nagy nemzetieskedés meg a büszkeség, hogy igen, mi x-ek vagyunk, azok a másikak, azok meg csak hülye kis y-ok, mit akarnak azok...


Idiotizmus felsőfoka, komolyan.

2011. aug. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak: én elsősorban embernek érzem magam. Másodsorban európainak, mert elég sok nemzetiségűek az őseim. És csak harmadsorban magyarnak, mert épp itt sikerült megszületnem és felnőnöm.
2011. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Második: Én nem értelek. Ki nézett itt most le másokat?

Valami olyasmiről beszélsz aminek minimális köze volt a kérdéshez.


Kérdésre: Én még nem éreztem ilyet.

2011. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem éreztem még én sem ilyet, két idegen nyelvet beszélek.
2011. aug. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem éreztem. Aki magyarnak született az mindig magyar is lesz. Menne ki valaki Szlovákiába és megtanulná ki gyűlölködik.
2011. aug. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!