Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy éljem túl az életet, ha...

Hogy éljem túl az életet, ha utálom az embereket? Ti éreztetek már ilyet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 16:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Igen. De én nem az,hogy utálom. Mármint csak azokat utálom, akik bunkók és lenézőek a másikkal szemben. Én mindenkire nyitott vagyok, De aki ilyen azt legszívesebben elkerülöm. Én inkább olyan 'idegennek' érzem magam az emberek között. Nem is tudom miért. Lelehet élni így az életed, de nehezen, mert magányosabb leszel mindig, mint a többi ember. Vagy találsz magadnak egy olyan társat, mint amilyen te vagy bár ez nehéz de végülis nem lehetetlen ,hogy belebotlassz egy hasonló lelkületű emberbe mint amilyen te vagy. :)

Csak legyél nyitottabb egy kicsivel.

2011. febr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
De egyébként miért érzed így, hogy utálod az embereket? Mindet, vagy azért van kivétel?
2011. febr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%
Klasszikus szociális fóbia, amihez szakember segítsége ajánlott, de nem feltétlenül vezet majd eredményre. Érdemes olvasnod a témában, hogy a szociális fóbia mely tüneteit fedezed fel magadon. Kezeletlenül a szociális fóbiás minden egyes napja stresszben, félelemben és boldogtalanságban fog telni, sokan lesznek öngyilkosok.
2011. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Velem is ez van, én úgy tudom megoldani hogy ha megyek valahova, vagy a földet bámulom vagy tömegközlekedéssel bámulok ki az ablakon, és/vagy becsukom a szemem és igyekszem túlélni. De zene hallgatás közben ez könnyen megy szerencsére. Viszont elég rossz a helyzet ha már nem akarok kilépni az utcára se mert rosszul leszek az emberektől, és mindentől ami/aki körülöttem van.

18/L

2011. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Van pár kivétel, de sajnos egyre kevesebb. Melankolikus tipus vagyok, többnyire ezért lehet. De már annyira unom, hogy emberek áttaposnak lelkiismeret furdalás nélkül egymáson, és még jót is röhögnek rajta. Meg hogy az értékes emberek vannak a társadalom legalján, hogy a külsőségek az emberek számára a legfontosabbak, még másoknál sőt önmaguknál is jobban foglalkoznak a külsőségekkel. Ha valaki olyan mint én, aki ugyanugy szeret jól kinézni, de mondjuk gondolkodóbb fajta, megfontolt, hogy mit éri meg és mit nem, vagy nem jár olyan helyekre, ahová ők, rögtön kipécézik maguknak, és halálra cikizik. tudom nem az számit, hogy mit mondanak, hanem hogy ki. de az utóbbi 7-8 éven ezzel telt el, hogy ezt hallgattam, hogy ezek miatt én vagyok a furcsa ember, meg a szánalmas. és már unom, és kezdem azt hinni, hogy tényleg velem van a gond. De amikor belegondolok rájövök, hogy mégsem, de akkor is bosszantó. 17/L
2011. febr. 10. 16:26
 6/24 anonim ***** válasza:

A komment megírásának időpontja: ma 16:26


Én 18 vagyok, még középsulis, úgyhogy áttudom érezni a problémádat.

Sajnos tényleg így van ahogy írtad. Engem pl észresem vesznek a pasik, mert nem öltözködök úgy, ahogy a többi lány. Nem vagyok kihívó sem, bár ápolt vagyok és szeretek visszafogotabban és elegánsabban öltözködni, de aki nem tartozik a tömegbe azt már észresem veszik, sőt lenézik (titokban akarják ugyan tartani, de a jeleket minden ember észreveszi...)

Engem pl a testvérem akar megváltozatni, amiért ilyen vagok, de nem érti meg, hogy nekem így jó ahogy vagyok.

Én is melankolikus típusba tartozom, nekem ez a személyiségem,neki nem, ezért máris velem van a gond..Az emberek nagyon felszínesek tudnak lenni. Megjátsszák magukat mások előtt, aztán meg megy hátulról a pletyi'. Nem vagyok olyan, aki 10 perces beszélgetés után elkönyvel valakit a legjobb barátnőjeként, ezért nincs is olyan sok barátom. Mára már nagyon megcsappant a létszámuk. És nem is csodálkozom. A mai világ elég manipulatív.

És hidd el , nincs veled semmi gond, csak jól látod a dolgokat.

2011. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen :) jó lenne, ha tudnánk egy kicsit beszélgetni :$ Jó dolog találni még egy ilyen embert, és rádöbbenni, hogy mégsem vagyok UFO :)
2011. febr. 10. 16:35
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha írsz nekem privátot, akkor beszélgethetünk. (mert neked nincs kijelezve a privát emailt:)
2011. febr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Én pont azt tapasztaltam, hogy akik különcködnek, és mindenáron kívülállók akarnak lenni, azok nézik le a legjobban a többi embert. Hatalmas egyéniségnek, csodabogárnak hiszik magukat, akik felülemelkednek a tipikus társasági és társadalmi szokásokon, és csak olyanokkal hajlandók szocializálni, akik rájuk hasonlítanak. Ezt persze a környezete nem reagálja le jól, amit meg is lehet érteni, amiből azt a következtetést vonják le, hogy őket mindenki kinézi mindenhonnan.. Nem igaz, csak éppen senki sem szereti azokat, akik nem tudnak és nem is akarnak beilleszkedni a csoportba. Nem, nem lesznek jobb emberek az elkülönülés miatt, ellenben nagyon szép és nagyon téves képet festenek maguknak a környezetükben lévő, másként gondolkodó emberekről.
2011. febr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"csak olyanokkal hajlandók szocializálni, akik rájuk hasonlítanak."


Én már tapasztaltam, hogy olyannal aki eltér tőlem azzal nem tudok semmire sem menni, és ő se velem... Úgyhogy itt nem arról van szó, hogy kialakítunk magunk körül egy várat, csak tudjuk, hogy kivel érdemes és kivel nem érdemes barátkozni, ismerkedni.

2011. febr. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!