Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Komolyan feljelenthet valaki...

Komolyan feljelenthet valaki csak azért mert este sötétben ülök a háza előtti padon?

Figyelt kérdés
Sokszor ülök ott, a néni pedig jött ki és megijedt tőlem, ez már a második eset, és most azt mondta ne ott üljek mert különben fel fog jelenteni. Merthogy nem várok senkire, nem ismerek arrafelé senkit, stb. Talán megtilthatják hogy ott üljek? :D
2009. ápr. 15. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Ha közterületen van a pad, akkor ülsz oda amikor akarsz.

Ha nem csinálsz semmi törvénybe ütközőt, mond neki hogy nyugodtan jelentsen fel.

2009. ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Az idős nénik nagyon ráérnek:D:D:D A ház előtti rész az közterület. Oda ülsz ahova akarsz.
2009. ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A ház előtti terület közterületnek minősül, így elvileg nem lehet ebből gondod, de attól feljelenthet, ha téged gyanúsnak talál. Gondolom, hogy nem azzal van a baja, hogy ott ülsz, hanem azzal, hogy ismeretlenként éjszaka botorkálsz arra, mint aki betörésre készül. Én nem vagyok öreg, de én sem örülnék neki, ha valaki a házam előtt állna vagy ülne több alkalommal is csak azért, mert neki olyanja van. A ti házatok előtt szokott ülni valaki? Téged nem idegesítene, ha egy idegen rendszeresen oda járna?
2009. ápr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem :) Kijönnének egyáltalán a zsaruk ha bejelentené hogy valami "gyanús személy" ül a ház előtt? Tömbház egyébként. És nem készülök semmire mint ahogy a néni elképzeli, csak szeretem azt a helyet, sose gondoltam volna hogy valaki tőlem fog megijedni xD
2009. ápr. 15. 22:29
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen, kijönnének, mert minden bejelentést kötelességük kivizsgálni. Elkérnék személyidet, aztán ha a néni sokat pofátlankodik, őt varrják be.
2009. ápr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Beszélgess a nénivel, mutatkozz be neki, akkor talán nem fog félni tőled.
2009. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%
Annyira bírom, hogy itt a válaszadók többsége az idős nénit tartja "pofátlannak" csak azért, mert fél! Pedig ő teszi jól, nem pedig azok, akik mindenkit beengednek, hogy kirabolják őket. Nektek ül valaki a házatok előtt a sötétben? Mert ha nem, nem tudom, hogy honnan veszitek, hogy ti ezt semminek vennétek. Én biztos, hogy gyanúsnak találnám és legalább egyszer beszélni akarnék az illetővel, hogy megtudjam, milyen szándékkal is ül épp ott annyiszor. Ijedtségemben lehet, hogy én is mondtam volna olyat, hogy fel foglak jelenteni. Azért manapság nem szokás ezt csinálni, mert tényleg arra utalhat, hogy az illető kilesi, hogy a másik mikor megy el és bemehet a házába. Ha ez nem is így van az esetedben, nem tartod jogosnak, hogy a néni megijedt? A mai világban minden előfordulhat. Én is jó ötletnek tartom, hogy mutatkozz be neki udvariasan és ha beszélgetsz vele egy kicsit, akkor lehet, hogy másként fogja kezelni az ügyet. Mondd meg neki az igazat, hogy egyszerűen kedveled a helyet...előbb-utóbb meg fog békélni ezzel.
2009. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

szerintem is mutatkozz be. Ha tömbház, akkor nem zavarhat el, nálunk a lépcsőház előtti lépcsőkön sokszor bandáznak a fiatalok, és senki nem szól nekik, már megszokott dolog. Ha a mamika hozzádszokik, lehet egyszer együtt ücsöröghettek a padon :)

A zsaruk csak felírják az adatokat, azt is azért, mert kell nekik a jelentésbe, külömben nem foglalkoznak veled.

megnyugtatják a mamit, és ennyi.

Amúgy jogosan tart a néni, igazuk van az előttem válaszolóknak, nem lehet tudni...

2009. ápr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az öregeket is meg lehet érteni, a bűncselekmények jelentős része ellenük irányul.


Egyébként nem tilthatják meg, hogy oda ülj, akár a kapuba is lecövekeletsz :)

Én is azt javaslom, hogy mutatkozz be a néninek, nyugtasd meg, hogy nincs mitől félnie.

2009. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!