Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A szánalom ingyen van, de az...

A szánalom ingyen van, de az irigységért meg kell dolgozni?!

Figyelt kérdés
ezt hogy kell értelmezni?
2011. aug. 23. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Többnyire arra irigy az ember, aki szebb/jobb/ügyesebb/tehetségesebb stb. Aki ezeket imitálja, vagy úgy hiszi, hogy szebb/jobb..., de nincs mögötte tartalom, az csak szánalmas.
2011. aug. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem..
2011. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is olyasmi jutott eszembe, mint az első válaszolónak, bár ezt még nem hallottam. Hasonlóan még azt is szokták mondani, "inkább legyen száz irigyem, mint egy sajnálóm"
2011. aug. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azt jelenti,hogy kevés az olyan aki tulajdonságaival,és tetteivel eléri (családi helyzete jobb),hogy mások irigyeljék,mert pl szép,okos,gazdagabb,vagy jobb a munkahelye,jobban megy neki a suli stb. de olyan rengeteg ember aki csak a látszatot tartja fent,megjátsza magát,hülyeségeket művel mert azt hiszi azzal több lesz,mondjuk pózolós képeket csinál,hogy úgy látszon jó az alakja,vagy 14 évesen pasizik mert azt hiszi azzal menő lesz,másokat szadizik,hogy menőbb legyen,nagy a pofája kb ezt jelenti
2011. aug. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy irigylésre méltó életed legyen, akkor dolgozz érte. Ahhoz , hogy irigyeljenek mások, azért meg kell dolgoznod, tenned kell érte, nem repül a sült galamb...Pl ha keseregsz a helyzeted miatt, akkor szánalmas vagy, tegyél érte , hogy jobb legyen és akkor irigyelni fognak, nem szánni.
2011. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
23:15 válaszolta meg tökéletesen
2011. aug. 24. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!