Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Éppen egy könyvet írok, és...

Éppen egy könyvet írok, és főszereplőnek akarok adni egy jó vezetéknevet. Melyik legyen?

Figyelt kérdés

Nem akarom egy híres ember nevét belerakni, mert ha nagy siker lesz, akkor ciki lesz, hogy van benne egy híresség, mert akkor azt hinnék hogy róla szól az egész.

A főszereplő neve: Adam. én ezekre a vezetéknevekre gondoltam: Carter, Parker, Travel, Travers, Turner és Miller.

De azért ti is mondjatok vezetékneveket.


2011. aug. 25. 16:32
 1/10 anonim ***** válasza:

összerakod, ráguglizol

ha sok találat van, híres, ha nincs, akkor nem

2011. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Gratula, ritkán írnak amerikai (angol) regényt Magyarországon... Ha nagy siker lesz, el kell menekülj, valahova a Mecsekbe...
2011. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Találj ki neki nevet, annál egyénibb lesz. Nem vicc, komolyan. Az sem baj, ha semmilyen magyar jelentése nincs, csak jó hangzású legyen. És nem is kell feltétlenül angol vezetéknév, mondjuk ha skandináv hangzású neve lesz, akkor megírod, hogy skandináv származású, ezzel is színesíted a regényt.
2011. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek közül a Turner a legjobb.

Nekem ezek jutottak eszembe: Adam Lockheart, Adam Block.

2011. aug. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Mr Adam Parker. Na ez jól hangzik.De lehetne magyar származású is. Úgy hogy ne legyen egyértelmű.

Mr Adam Rajki például

2011. aug. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
te amolyan Amerika-majmoló vagy ? na, akkor majmoljad csak...
2011. aug. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Legyen Fűzfánfütyülős Tihamér.
2011. aug. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
nagy siker, az. tudod hol adják ki egy olyan író művét, aki nem elismert? SEHOL. vagy az alexandrában 1 azaz 1 példányban országosan :D azt meg úgyis anyukád veszi meg :DD
2011. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
És akkor mi van J K. Rowling-gal??? Őt ismerted?
2011. aug. 27. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
ismerem még most is, mivel nem halt meg. csak annyit jegyezz, meg, hogy ahol ő él, az nem egy Magyarország szint :)
2011. aug. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!