Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki tervezi, hogy megy ki...

Valaki tervezi, hogy megy ki 2-3 év múlva külföldre? Főleg Németország és Svájc jöhet szóba! És keresi az útitársakat/kalandorokat/érdeklődőket?

Figyelt kérdés
Ha van kedved vagy biztos vagy, hogy ki akarsz menni és beszélgetni akarsz, akkor írj nyugodtan. Én biztos, hogy megyek, de lehet hogy inkább 3 év még a suli miatt... De akit érdekel az nyugodtan írhat... Milyen végzettséggel akarsz kimenni? Hogy megy a nyelv(német) stb... Az angollal sincs gond, de én az eun belül gondolkodok. Más is motivált, hogy kimenjen? Megyünk együtt? :)
2011. aug. 28. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2011. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szeretnék külföldre menni, de még nem döntöttem el, hogy pontosan hova.

Németország nagyon esélyes, mert németül beszélek a legjobban, de angol nyelvterület is szóba jöhet. Addigra remélhetőleg spanyolból is jobban fogok állni, de szerintem ezt mint idegen nyelvet tekinteném inkább, tehát nem Spanyolországban gondolkodom.

Amúgy sajnos a végzettségem eléggé országhoz kötött, szóval nem valószínű, hogy a szakmámban tudnék dolgozni.

Nekem is olyan 2,5-3 év múlva lenne esedékes, a szakvizsgák miatt.

2011. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

én jövő nyáron mennék

22 vagyok most


középfokon beszélek angolul/németül

de folyamatosan fejlesztem a nyelvtudásomat.

spanyolul is tanulgatok, magamtól


engem leginkább Ausztria, Németo. érdekel.


most egyetemista vagyok, főiskolai diplomám már van, de ezekkel úgyse tudok elhelyezkedni

2011. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem most lesz érettségi és utána valai okj-s szakra gondoltam, de lehet, hogy C# programozónak is lehetne menni.. :D
2011. aug. 28. 18:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezért 2-3 év 1 érettségi meg utána valami szakma... a Diplomát szerezni nehezebb meg anyagilag is húzósabb vagy tévedek?
2011. aug. 28. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

hááát

nem feltétlen

ha pl abban a városban laksz aholva fősulira/egyetemre járnál akkor az albi/utazás költségei rögtön kiesnek


könyvekre se feltétlen kell sokat költeni (szaktól függ)

de ezt meg lehet oldani


ha államilag finanszírozott képzésre jutsz be akkor a fent említett körülmények esetén nem drágább a diploma


persze hosszabb ideig tart mint az OKJ

2011. aug. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*albi=albérlet
2011. aug. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi jövöre megyünk.

Férjemnek biztos állása van. Mármint ugyanehhez a céghez megy ki, ahol most dolgozik. Ott rengeteget fog keresni. Én most gyesen vagyok az 1 éves lányunkkal. De jó lenne ha lenne valaki, akivel meg tudom értetni magam :) Én csak angolul beszélek.

Németbe hova mennél? Mi Dortmundba :)

23/N

2011. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Főleg München vagy Düsseldorf ami nekem bejön...
2011. aug. 28. 21:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Svájcba meg macerás megszerezni a papírokat, nem?
2011. aug. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!