Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha megkérdezné egy külföldi...

Ha megkérdezné egy külföldi tőletek, hogy Magyarország szegény ország-e, akkor mit válaszolnátok?

Figyelt kérdés
Tőlem már több nyugat-európai is megkérdezte, hogy pénzügyileg hogy áll Magyarország. Volt, aki konkrétan rákérdezett, hogy "szegény ország?". Mit lehet ilyenre mondani? Már így is sok a sztereotípia külföldön Magyarországról. Ha azt mondom, hogy szegény, talán azt értik alatta, hogy harmadik világbeli országnak beillő szegénységről beszélek. Szerintem egyébként az ország nem áll olyan rosszul, mint azt sokan lefestik. A másik véglet, hogy ha azt mondom, hogy gazdag. Akkor is mihez képest? Ti mit mondanátok olyanoknak, akik nincsenek képben a környező országok helyzetéről sem, így nem nagyon tudnak viszonyítani másokhoz? Ha csak annyit lehetne mondani, hogy gazdag vagy szegény, ti melyiket választanátok?
2009. ápr. 19. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Hozzájuk képest igen. Bár lassan Romániához, meg Ukrajnához képest is.
2009. ápr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

èn külföldön lakom, és sokszor felteszik nekem ezt a kérdést.

Azt szoktam mondani, hogy magyarországnak két része van, az egyik elég szegény , nagyon kevás a munka. Míg a másik fele, pl Pest, Fejérmegye, Györ-moson-soporonban meg az nem dolgozik aki nem akar. De azt is hozzá szoktam tenni, hogy egy bevásárlás során egy magyar család, a dupláját elkölti mint mi, és hogy a szegényebbek pakolják meg még jobban a beásárló kocsit.

2009. ápr. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt vettem észre, hogy a tehetős külföldiek jóval spórolósabbak az átlag magyarnál. Ez számotokra nem érdekes? Minél több pénze van valakinek, annál jobban harácsolna még többet.
2009. ápr. 19. 09:20
 4/10 tade ***** válasza:
100%
En is kulfoldon elek, es sokszor felteszik nekem is a kerdest. Eb azt szoktamfelelni, hogy gazdasagilag szegeny, tortenelmileg, es muveszetileg, neprajzilag gazdag.
2009. ápr. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%
Én Pesten vagyok pályakezdő, és a szakmámban nem tudok elhelyezkedni informatikusként, pedig szeretnék.
2009. ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

szóval, ha vagy gazdag vagy szegény, akkor bizony inkább a szegény, mivel ez érint több embert.

bár akkor gazdag áám, amikor a képviselőknek kell pénzt osztani... azt mindig van miből( meg egy csomó felesleges pénzkidobás is van, amit "igazán gazdag" országok nem engednek meg maguknak

2009. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En altalaban megmagyarazom, hogy ez relativ. En egy nagyon szegeny, del-afrikai orszagban elek jelenleg, igy itt altalaban az jon le az embereknek, hogy Mo. gazdag orszag. Magukhoz viszonyitanak.
2009. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem attól függ,hogy kitől kérdezik.Ha szegénytől,akkor szegély,ha gazdagtól,akkor gazdag. Egy külföldi nem érzékeli országunk pénzügyi helyzetét,mivel általában nyaralni jön ide és aki nyaral, az olyan helyekre megy,ahol minden szép és jó, legyen az védék,vagy főváros. Ez igaz akkor is,ha mi megyünk külfölre,mert ugye mi is csak olyan helyeken járunk,ahonnan nem szűrhető le az ország pü.helyzete.Ha kérdézel, ugyan olyan szelektív a válasz,aki meg itt dolgozik, szerintem érzékeli.
2009. ápr. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

én azt mondanám h közepesen fejlett, ugyanis Mo. a 38. legfejlettebb állam...

azért az szerintem egész jó:)

2009. aug. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Magyarország egy gyarmat. Korábban a habsburgoké most az eué. Évszázadok óta idegenek vannak hatalmon és rabolják ki teszik tönkre ezt a gazdag országot. Az emberei szegények és ostobák mert nem látják és hagyják. És azt hiszik, hogy a vörös árnyalataira szavazva választhatnak kék vezetőt...
2017. jún. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!