Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kollégiumi beköltözés. Hogyan...

Kollégiumi beköltözés. Hogyan csomagoljak?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, idén leszek először kollégista és most hétvégén kell beköltöznöm. Mit vigyek magammal, mikre lesz szükségem? Ruhák, kozmetikumok stb. miből mennyit vigyek? Kb. 2 hetente fogok egy-egy hétvégére hazajárni.
2011. szept. 2. 12:07
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jelenlegi időjárásnak megfelelően csomagolj, aztán majd szépen lassan odakerül minden ruhád. Legyen meleg ruhád is, rövid lenge is, de pizsama, otthoni kényelmes szabadidő is.

Legyen fürdőpapucsod, meg mégegy papucs a folyosóra. Értelemszerűen tisztálkodási cuccok, sampon, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, wc papír. Törölközőkből vinnék egy kisebb kéztörlőt és egy nagyobbat zuhanyzáshoz.

Ha van a közelben strand, akkor bikini és strand törölköző is. (nálunk a koli folyóparton van egy strand mellett, így ez elengedhetetlen)


Egy tányér, pohár, bögre, evőeszköz, esetleg egy serpenyő vagy fazék. Én mást nem is igen vinnék. Ha nagyobb városba mész és lehetséges, akkor a szüleid vigyenek el, mérjétek fel a helyzetet a koliban és utána menjetek el bevásárolni még. Sokszor jól jön egy-egy fogas, kisebb tárolódobozkák, lakat a szekrényre, vagy bármi, de általában ezek már csak ott derülnek ki.

Ha nem lehetséges hogy anyudék elvigyenek, akkor az első héten írd össze, hogy mire lenne szükséged a nagyobb komfortérzethez.

Ja, az ágyneműhuzatot elfelejtettem. Néhány koliban adnak, de szerintem otthonosabb a saját.

2011. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!