Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A kolis beköltözés nektek...

A kolis beköltözés nektek hogy ment?

Figyelt kérdés
Bocsi, bocsi, ha banális kérdés, csak most kerülök föl Pestre egyetemre, és szeretném, ha okés lenne. Az egyetem által megadott időpontban csak elmegy az ember a kollégiumba, kitölt papírokat, és kipakol a leendő szobájában? Gólyák a gólyákkal lesznek, vagy lehetnek felsőbbévesekkel is? Szülők szoktam menni a beköltözéshez? Anyám mindenáron akar... tisztelem őt, de nem értem, mert egy bőröndöt én is fel tudok vinni egyedül. Nektek hogy ment ez?
2011. aug. 21. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a szüleim a kezembe nyomták a kocsikulcsot + adtak pénzt benzinre. Nem egyedül mentem, hanem két gimis osztálytársamat is vittem (haverokat), akikkel egy szakra kerültünk, hogy egyszerre érjünk oda, így egy szobába kerüljünk. Ez így is lett. Amúgy valahogy úgy van ahogy leírtad. Kitöltöttük a papírokat, megkaptuk az ágyneműt, az íróasztal lámpát, a kulcsokat és beléptető kártyát. Persze a lift ilyenkor sosem működött, lehet gyalog cipekedni az 5. emeletre. Általában egy évfolyamosokat szoktak egy szobába tenni, de lehetnek kivételek. Amúgy nem gáz, ha menni akar anyukád, csak figyelmeztesd, hogy ne akarjon mindenhol segíteni és fontoskodni, mert így könnyen közröhej tárgya lehetsz. Amúgy nagyon irigyellek, most kezdődik életed egyik legjobb korszaka (én imádtam az egyetemi éveket, most már a mókuskerékben tekerek mérnökként).
2011. aug. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Remélem, hogy ez lesz életem egyik legszebb időszaka, és mindent meg akarok tenni érte, hogy így is legyen. Ti mit vittetek fel magatokkal a beköltözés napján otthonról?
2011. aug. 21. 22:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát nekem idén lesz a második költözésem, első alkalommal hozzád hasonlóan én is kicsit ideges voltam, meg izgatott. Ez nem baj, nyilván 10 hónapig ott fogsz lakni, és kíváncsi vagy a környezetre, az emberekre. Minden gólya így van vele kb. Mivel én 270 km-re az otthonomtól vagyok kollégista ezért a kocsit telecuccoltam, és uzsgyi! Aláírsz pár papírt (leltár meg kulcs, chipkártya átvétele) és felcuccolhatsz a szobádba. Innentől birtokba veheted a helyedet... Ha nem beköltözés előtt, akkor még aznap aláíratják veletek a bentlakási szerződést és egy lakcímbejelentőt kell kitölteni ami alapján vagy ők vagy te az okmányirodában bejegyezteted a kollégiumot ideiglenes lakcímként. Ez mind csak papírmunka, nem is lényeg, de ha már kérdezted...


Vinni azt viszel, amit akarsz, kivétel bútorok.

Ez érthető, a szoba kicsi és be is van rendezve, nem kellhet más.

De vihetsz számítógépet (asztalit is), szobanövényeket, akváriumot, terráriumot (különféle nem emlős állatokkal) illetve saját ágyneműt, plusz takarót, bár azt kapsz. Ezek csak az extrémebb dolgok (: Ezenkívül bármit ami használati tárgy legyen az tárgyi- vagy forgóeszköz és szükséged van rá.


A beköltözés idejét egy intervallumban adják meg (mondjuk reggel 8tól este 8ig) Érdemes az intervallum elejére odaérni, mert minimum egy emberrel fogsz lakni és aki előbb ér oda, az foglalhatja el az ablak felőli vagy éppen az ajtó felőle helyet. Azaz ő dönt. (: Ha későn mész, és/vagy sok ágyas a szoba akkor azt kapod marad, és nem biztos, hogy elégedett leszel. Ez csak egy tipp, én idén így csinálom :)

2011. aug. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, azért a "mit ne vigyél" listát olvasd el a koli szabályzatában ha teheted, nehogy a kedvenc aranyhaladnak a kapuban derüljön ki, hogy kívül tágasabb!!


Anyukádat viheted magaddal, a gólyák tapasztalatom szerint szokták vinni. Főleg aki messzebbről cuccol (én kivételt képeztem) Egyáltalán nem baj az, ha kíváncsi arra a helyre ahol tanulni és élni fogsz. Első évben a kiköltözés alkalmával én is vittem anyámat, ekkorra már tudtam neki mesélni és nem együtt csodálkoztunk, de ez egyszeri alkalom volt szerintem. Te is felnőtt ember vagy, sok mindent kell, hogy magad intézz ezután.

2011. aug. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!