Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Régen milyen volt tinédzsernek...

Régen milyen volt tinédzsernek lenni? Egyáltalán, a mai, vagy a régi időkben volt jobb tininek lenni?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat foglalkoztat ez a kérdés. Én 15 éves vagyok, szerintem borzalmas, milyen a legtöbb mai fiatal élete, köztük az enyém is. A szüleimnek nincs semmi ideje, sokat dolgoznak, utána pedig már fáradtak ahhoz, hogy programot csináljunk. Pedig olyan szívesen mennék velük biciklizni, színházba, túrázni, társasoznék... Közös étkezések sincsenek, pedig azoknak is milyen jó hangulatuk lenne! Emiatt én is be vagyok szorulva a négy fal közé, általában netezek, vagy filmeket nézek. De nekem ez nem élet. A legjobb barátnőmmrl minden héten találkozunk a parkban, vagy biciklizünk, elmegyünk mozizni stb. Ezek a hét fénypontjai, mert ilyenkor úgy érzem, hogy a olyan az életem, mint a régi idökben. De sajnos ez nem marad örökké, utána újra csak a gép és a tv marad. :( Hát, ez az én történetem... Nektek mi a véleményetek? És, hogyan változtassak az életemen, hogy színesebb legyen, ne ilyen unalmas? Köszönöm a válaszokat! 15 éves lány
2011. szept. 3. 10:49
1 2
 1/11 anonim válasza:
80%
Ez egy szar világ, ahol az emberek robotokká váltak, megszoksz vagy megszöksz
2011. szept. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor régen? Például én csak 10 évvel vagyok idősebb nálad, de az én korosztályomban is sokan voltak, akik nem tudtak mit kezdeni magukkal. Én speciel zeneiskolába meg táncolni meg sportolni jártam, minden este 6-7-8 körül értem haza, akkor még megírtam a házit, ha volt erőm, megvacsiztam és zuhantam az ágyba. Hétvégén meg gyakoroltam vagy fellépésekre jártam.


A szüleim tudom még, az ő szüleik is sokat dolgoztak, ezért a gyerekekkel nem tudtak nagyon foglalkozni. Így ők otthon voltak egyedül, esetleg találkoztak a barátokkal. Régen se mentek a szülők minden nap túzázni, színházba meg társasozni a gyerekeikkel, nehogy azt hidd! A legtöbben nem tehették meg, mert hullafáradtan értek haza.


Amit tehetsz: egyrészt több barátoddal is találkozhatsz. Másrészt kezdj bele valamibe, ami értelmes és kitölti az időd. Ez lehet egy fakt a suliban, de érdemes eljárni táncolni is, így legalább mozogsz is. Gondolkozz el, mi az, ami érdekel, és azzal foglalkozz sokat!

2011. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 ava87 ***** válasza:
100%

Mennyire régen?

Én még csak 24 éves vagyok, tehát "annyira" nem voltam régen tini.

Ilyen programokat, amiket te írtál, pont hogy inkább tinikorom előtt csináltunk, 15 évesen az a tipikus "lesz*rom" kamasz voltam. Amikor gyerek voltam, akkor is voltak olyan szülők, akiknek nem volt idejük közös programokat csinálni, meg nem voltak normális közös étkezések, stb., és voltak olyan családok (pl. a miénk), ahol ennek hagyománya volt. Ehhez persze kellett az is, hogy a szüleim nem dolgoztak hétvégén, meg hétköznap sem estefelé értek haza, de nem mindenki olyan szerencsés, hogy ilyen munkaideje legyen. Mi jártunk sokat kirándulni, sétálni, olykor kiállítást is megnéztünk, és tizenpár évesen már vittek színházba is, ja meg moziba is gyakran jártunk - igaz, akkor még nem volt otthon net, nem volt torrent, szóval ha új filmet akartunk látni, akkor azt csak moziban lehetett megnézni. De voltak közös, családi filmnézések is, rengeteg videokazettánk volt :) Ez már csak azért is közösségi program volt, mert csak egy tévénk volt, nem úgy, mint mostanság, hogy minden szobára jut egy. Esténként meg kellett egyezni, hogy mit akarunk nézni, akár a tévében, akár videón, nem mindenki egymagában nézett filmet. Ja, számítógép is csak egy volt, közös. Az is talán olyan 12-13 éves korom óta volt, korábban nem. Net meg nagyon sokáig nem volt. Én ezt elég nagy különbségnek érzékelem a mai helyzethez képest, mivel ahogy látom, tényleg ezek azok a dolgok, amik miatt sok családban nem töltik el közösen az időt. Mert ott a tévé meg a gép mindenkinek a szobájában, így nincsenek még csak rákényszerülve sem, hogy valamit közösen csináljanak. Persze ahol fontos, hogy a család együtt csináljon valamit, ott nincs szükség kényszerre.


De konkrétan tinikoromban nem lelkesedtem annyira a családi programokért, akkor állandóan csak a barátaimmal akartam lófrálni. De hétvégente az ebéd az szent dolog volt, délben otthon kellett lenni, és ebédelni :)

2011. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Eddig csak a tanulásról szólt az életem, de most, hogy gimis lettem, más lett a gondolkodásom. Ez nem azt jelenti, hogy nem akarok tanulni. Eddig minden délutánt végigtanultam, de mostmár szeretnék különórákra, szakkörökre járni. Eddig nem is gondolkoztam ezeken, de most nagyon érdekelnek. Szeretnék dolgozni a suliújságnál, és úgy hallottam, van színjátszó kör és énekkar is a sulinkban. Ezek is nagyon érdekelnek.
2011. szept. 3. 11:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, ha érdeklődsz. De akkor menj utána, beszélj az illetékes tanárokkal. Ezek azért is jók, mert nem csak azt az időt töltik ki, amíg ott vagy, hanem otthon is lehet - és kell - velük foglalkozni, átnézni amit csináltatok, utánajárni egy cikknek, megtanulni a szólamod... és máris nem telik el értelmetlenül a napod :)
2011. szept. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából régebben sem volt különb, mert a szülőknek ugyanúgy kellett dolgozniuk, igaz a hétvégék szabadok voltak főleg a vasárnap ilyenkor voltak családi programok is a városokba meg falvakba, amikor még volt erre pénz hogy egy teljes falu napot tudjanak tartani mindenféle programokkal, de ezek az idők elmúltak és már nagyon nincs pénz ilyesmikre. A szülők többsége napi 8 órát dolgozik 3 műszakban, én meg 12 órát robotolok a gyárban és mire hazaérek hulla leszek, és hiába vannak végzettségeim kitörölhetem vele a ... had ne mondjam mit.

Külföldre nem mehetek ki mert a párom nagyon nem akarja és a bátyám házassága is ezért ment tönkre azt meg én nem szeretném. És mivel ma ilyen világban akár szombat vasárnap is kell dolgozni az embereknek és így a családban gyakorlatilag semmire nincs idő. A tinik otthon unatkoznak és már 13 évesen el kezdenek bulizni tömény alkohol bevitele mellett persze és mindenki csodálkozik hogy ilyenek a mai fiatalok. Régen is ez volt még a múlt rendszerbe apám is a 60-70 es évekbe nagy party arc volt de persze ő 18 évesen kezdte ahogyan nagy korú lett is vehetett alkoholt meg cigarettát. Most meg már 13 évesen kezdik ezt. Én is akárhányszor kint vagyok az utcán akár a járdámat takarítom akár az autót mosom mindig az erre járó 13-14 éves tini pitsák mondják hogy jaj de beb@sztunk meg minden ettől mindig ki készülök, attól meg főleg hogy valami kis tini Qrva annyira beb@szott hogy már lélegeztetőre kellett kötni. Persze én sem voltam egy szent de mindig ismertem a határokat és nagyon ritkán rugtam be akkor is csak szédelegtem detoxba se jártam még, dohányozni meg sosem dohányoztam. Persze vannak kivételek de a többsége amúgy sem az, és ez azért van mert a szülőknek ebbe a világba 8-12 órákat kell dolgozniuk és nem tudnak a gyerekeikre figyelni ezért van ez. Régen ez kicsivel másképpen volt akkor is dolgoztak a szülők de akkor reggeltől délután 4-5 ig volt ez és este tudtak figyelni a gyerekikre igaz programokat csak időnként tudtak csinálni, de csináltak most meg már csak a TV az internet és a kocsma maradt ami csak rombolja őket. Tisztelet a kivételnek 30/F

2011. szept. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon együttérzek veled :) Én például egy ilyen lányt keresnék, de sehol sem találom: http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__randizas__21700..
2011. szept. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

régen verték, fogták, mindentől tiltották a tiniket a szüleik

ma sokkal jobb tininek lenni.

2011. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Most meg beleszarnak a szülők mindenbe, ezért nem tiltanak semmit. Meg is lesz az eredménye. 30/f
2011. okt. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
De durva hogy 10 ev telt el
2021. szept. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!