Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régen jobb volt gyereknek lenni?

Régen jobb volt gyereknek lenni?

Figyelt kérdés

Face-en most ez megy körbe:

Régen nem volt Blackburry-m, se Wii, se Playstation, se Xbox.

Bújócskáztam, ugróiskoláztam, ugróköteleztem. Akkor mentem haza, amikor sötétedett, anyám nem mobilon hívott, hanem kiabált: BEFELÉÉÉÉ!

Chatelés helyett játszottam a barátaimmal. Régen nem létezett antibakteriális gél, pedig mi a földdel játszottunk.

...letűnt boldog gyermekkor...


Tedd ki ezt az üzenőfaladra, ha ittál te is locsolócsőből és mégis túlélted. :)


És mivel teljesen egyetértek, így megosztottam.

Ti egyetértetek?


2011. aug. 19. 10:49
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%

Istenem, mennyi csökött kapitalista önkéntesrabszolga. Szánalom, hogy a fogyasztási cikkek alapján ítélje meg az ember, hogy mikor jobb élni, mikor jobb gyerekeskedni?


Amikor én voltam gyerek, akkor nem lehetett minden bizbszast kapni, de nem volt ilyen létbizonytalanság, nem kellett mumusként foschni mindentől, nem volt ilyen pénzügyi diktatúra. Igaz, nem volt pléjsztésönöm, de csak felnőttem nélküle.

2011. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ez így van. Csak akik kirakják azoknak a 90%-uk playstatinözik meg xboxozik meg ilyenek...
2011. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
69%
Elhiszed, hogy a legtöbbnek volt Xboxsza, 50.000-es telója, nem bújócskázott, stb?
2011. aug. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%

Tényleg így volt, csakhogy akkor voltunk 5-9évesek, most meg főleg 13-14év felettiek osztják ezt meg.Akik ha nem lenne net akkor sem ugróiskoláznának, vagy bújócskáznának, hanem már teljesen más dolgokkal foglalkoznának:)

16/L

2011. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
79%
Meg nem kötelező iPhone-t venni, illetve le lehet menni a térre most is.
2011. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Én a mai játszótereken vagyok kiakadva. Olyan, mintha komplett idiótáknak csinálták volna.

Imádtam azt a régi jó vasláncos hintát a betonon. Nem egyszer kirepültem belőle, szanaszét horzsolás voltam. Aztán egymásnak dicsekedtünk a gennyes sebeinkkel. :)

24/L

2011. aug. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
93%
Később kezdődött meg a "fogyasztásra nevelés", valódi emberi kapcsolataink voltak. Igen jobb volt, mert szabadabb volt, nem zárt "börtönbe" az állandó hiányérzet (újat, jobbat, menőbbet akarok vmiből).
2011. aug. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%
Jobb esetben mi még dönthetünk arról, hogy hogy neveljük a gyerkőceinket. A régi szép emlékek továbbadhatók :)
2011. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem jobb volt. Amikor én gyerek voltam nem a pénz meg a kütyük alapján ítéltek meg. Most meg már lenézik, kigúnyolják akinek nincs okos telefonja gyerekként.

Szerintem ez a szülők hibája is. Ismerek pl olyat aki óvodás és szülinapjára 120ezres okos telefont kapott. És nem milliomosok, de nem is szűkölködnek. Erre mi szükség van pl?

2011. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
82%

Igen jobb lehetett régen. 14 éves lány vagyok. Szerintem jobb lehetett régen amikor nem volt net, mert most a gyerek az egész napot a házban tölti, tudom én is, bár én ahoz képest sokat vagyok kint, de gondoljatok bele, akkor ember volt az ember, mostmeg már kise mehet az ember egy sima melegitőben meg polóban mert azt mondják rá hogy csőves..... de komolyan, akkor nem számitott ki kivel van, hanem csak a játék öröme, barátkozás, csatangolás, mostmeg akinek nincs face-e azt lenézik..... Ja és ha kis is megyek az utcára akkor se találom magam egy gyerek hadseregben mert már mindenki a házban ül és kise mozdul....... De még a felnött se..... A szomszéd pl. a sarki kisboltba is kocsival megy.... milyen már....


Nem pont a gyerek dologgal van gond hanem azzal hogy elkorcsosult a világ, mert aki nem gazdag az már nem is ember...... Régen volt tisztelet mostmár nincs.......

2011. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!