Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a mai...

Mi a véleményetek a mai fiatalokról? Kicsit másnak érzem magam a többségnél. Amúgy egy 20 éves srác vagyok.

Figyelt kérdés

Elég nehezen találok kapcsolatokat, én ezt nem saját hibámnak tudom be, egyszerűen csak azért, mert kicsit komolyabban gondolkozom, ezért van az, hogy inkább az idősebb korosztállyal (25-30) jobban kijövök. Persze vannak korombeli barátaim is, de nagyon megválogatom őket. Én gyorsan alkotok az emberekről véleményt, szeretném, ha nem lenne szinte mindig igazam, de sajna általában igazam szokott lenni velük kapcsolatban. A korombeli lányok is eléggé ribancok most még. Nem vagyok az a buliba járó típus, kivéve, ha jó társaságom van, amúgy szeretek / szeretnék bulizni. Sajna sok fiatal viselkedése kiakasztó, nem tudom, hogy lehet idáig süllyedni. Azt gondolom, ez egyfajta gyengeség is. Nekem voltak mélypontok az életembe, mégse menekültem alkoholba, drogokba, mindig erős voltam, képes voltam ellenállni káros szenvedélyeknek, soha nem gyújtottam rá, akár hogy is próbáltak rábeszélni engem.

Egy idő után azért fogy a türelmem, barátnőt is nehéz találnom így, ilyen társaságban. Idősebbek között keresem az igazit, ami talán nem feltétlenül jó, de az a korosztály már komolyabb.

Sajnos ahol lakom, onnan még kimozdulni is nehéz, a közlekedés egy rakás szar. Kocsim nincsen (de pl. ha bulizni mennék, nem érnék vele sokat, úgy is innék, ez természetes, szóval azt sem tehetném meg...)


2011. szept. 3. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Unalmasak, mind más, mint a többség. És persze mind jobbnak érzi magát.
2011. szept. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha így nézzük akkor én is "fura" vagyok rám is furán néznek az emberek mert nem járok bulizni, az kizárt én koncertekre járok, furán néznek azért mert rocker vagyok, meg azért mert engem hidegen hagynak ezek a hülye pi*csák az osztálba, nem veszek részt az ilyen hatalmi vagy milyen harcokba, leszarom őket, nem is nagyon beszélünk ők elvannak meg én/mi is elvagyunk, azért van 1-2 normális emberke.
2011. szept. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Az, hogy miattuk lett közhely a különcködés. Elkeserítő a helyzet, a világ nagyrésze nem tudja, hogy ki vagyok, a másik fele pedig nem szól a világ nagy részének.
2011. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%

megértelek mert én is komolyabbnak és normálisabbnak érzem magam mint a korombeliek

18 éves lány vagyok csomó dolgot másképp csinálok mint a többiek: nem cigizem, nem voltam még részeg, szeretek olvasni, éretten gondolkodom de a humort is fontosnak tartom, szeretem az állatokat és tisztelem a jó embereket

sajnos kevés barátom van és ez rossz:(

szívesen ismerkednék hozzám hasonló gondolkodásúakkal de valahogy mindig elkerüljük egymást

2011. szept. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Én is pont ilyen vagyok, mint te. Én nem tartozom az általad említett ribancok közé. Én is idősebbekkel lógom, mert a korombelieket túl komolytalannak tartom. A fiúk többsége nem hordoz semmilyen férfias jelleget, ugyanis számomra ezek a kis bulifiúk (szolárium, fehér két számmal kisebb trikó a "gyúrós" testen, cumi haj) nem túl vonzóak,és bár biológiailag férfiak, én nem tartom annak őket. Én is buliznék, ha lenne normális társaság.

20 L

2011. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Itt a probléma a neveléssel van, mindent eltiltanak a gyerektől a média eteti a szülőket és nem csoda hogy a fiatalok néha bekattannak. Persze vannak kivételek de ez már túlzás. Nem egy olyan lányt ismerek akik kinéznek 18-19 éveseknek és közben kiderül hogy a többsége be sem töltötte még a 14 et sem, fiúknál is ugyan ez a helyzet, csak menőzni tud mindenki, és ki hívóan öltöznek, és sír a szájuk hogy meg erőszakolják őket mert a sok barom ki használja hogy totál részegek. Persze én is eljárok bulizni mértékkel iszok, SOHA nem ülök volán mögé ha ittas vagyok még egy sör után se, mert a munkámat is el veszíteném, a maradék pénzemet, a jogsimat, és kitudná hogy kinek az életét veszélyezném ezzel. És nem egy fiatal van akik részegen autóval mennek haza aztán valahol fél úton már a mentők viszik a kórházba vagy a halottas kocsik a hulla házba. Ennek soka oka van hogy ilyenek amitől én teljesen ki akadok. régen a legfiatalabb tini aki napi többször bulizott az max 16 éves volt ma már a 12 évesek is ezt csinálják. ez a baj ezzel a világgal.
2011. szept. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Én 17 vagyok járok bulizni persze csak mértékkel, minden buliba iszok de nem cigizek és max smárolok nem fekszek le senkivel. Sok barátom van és nagyon sokat hülyéskedünk és kiélvezzük az életet. Szerintem ennyi belefér és legalább jól érzem magam és nem kockáztatok semmit mert soha nem drogozok vagy ülök be biás mellé.
2011. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

megértelek téged én is így vagyok ezzel. 17 éves vagyok de, soha nem cigiztem, nem ittam soha, nem is szeretnék SOHA, elvből nem. nem hiszem hogy az emberek attól jobban érzik magukat.

én is komolyabbnak érzem magam az átlagnál, alig várom hogy kijussak a gimiből, terveim vannak és nem csak úgy lézengek mint más korombeliek. tudatosan tanulom a nyelveket, van amelyiket teljesen önállóan.

sajnos (vagy nem) nagyon hamar kiismerem az embereket, sokszor ránézek vkire is tudom milyen majd rájövök hogy ez így is van.

na hát csak ennyi lenne tömören nem akarok itt regényt írni:)

ha akar vki írhat privit:)


17/L

2011. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Ez így van velem is, gyorsan kiismerem őket, testtartás, szem, mozgás, társaság, szokások, beszédstílus, nyelvezet.


Ezek sok mindent elárulnak. Nekem van egy lány ismerősöm, kicsit különc módon öltözködik és festi a haját, szereti az ázsiai kultúrát kicsit ahhoz igazodik, ami sok embernek furcsa. Emlékszem, mikor suliból jöttem haza, leszállt a buszról, és kihurrogták a többiek emiatt. Én akkor még nem nagyon ismertem, viszont a szemébe néztem, sok mindent elárult nekem. Aztán volt lehetőségem beszélni vele, és egy nagyon rendes, értelmes csaj, korához képest komoly is - igen, az ő korában ez már elvárható lenne. Megint nekem volt igazam, vele kapcsolatban is. :P

2011. szept. 3. 22:24
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Én most leszek tizenhat, és azt hiszem nekem nagyon nagy szerencsém van :) SEmmi drog meg cigi, még egy sört sem ittam soha, és nem is vonzanak az ilyen bulik, inkább összejövünk barátokkal, megnézünk egy-egy jó filmet, eldumálunk, sütit sütünk, a lényeg hogy együtt legyünk, amíg tudjuk értékelni a barátságunkat, amíg van időnk ilyesmikre.

Na szóval, azért érzem szerencsésnek magam, mert egy olyan iskolába járok, ahol a társaság nagy része... hogy is mondjam, "normális" :) Az osztályunkban egyetlen ember sincs, aki rendszeresen cigizne, csak bulikban meg ott persze isznak alkoholt is, de ugyanolyan barátság van azok között, akik bulikba járna, és azok között, akik nem szeretik ezt :) Szóval, még három évem van itt, és nagyon szeretem az osztályomat :)

Ja, és hozzátenném, hogy a mai fiatalokat a mai felnőtte nevelték fel...

2011. szept. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!