Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik a hasonlóságok/különbségek...

Mik a hasonlóságok/különbségek a goth és a rocker életérzés között?

Figyelt kérdés
A két stílusnak mik az értékrendjei,hogy viszonyulnak egymáshoz?stb,stb.
2011. szept. 3. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton szerintem a zenei elemeken és bizonyos öltözködési tényezőkön kívül sok közös nincs bennük. kezdetben ugye a post-punkból és egyfajta rockeznéből alakult ki maga a goth műfaj, ami mára egy elég szerteágazó stílussá vált.

Ami közös szerintem: főleg maga a lázadás és a már említett öltözködési tényezők - fekete, láncok, hajstílus, férfiaknál is előfordulhat smink, körömlakk, stb. Bár ami azt illeti, a kettő egy ponton ugye összefügg. A fekete maga a megbotránkoztatás eszköze, annak kifejeződése, hogy merjünk mások lenni. Ez mindkét stílusban fontos elem szerintem. A különbség talán az, hogy míg a goth a kinézetet leszámítva inkább passzívan fejezi ki a lázadást, a rock sokkal impulzívabban, energetikusabban. Ott van benne az életerő, nagy hangot ad magának, szétkürtöli a véleményét. Ezzel szemben viszont a goth inkább meghúzza magát és a külvilág felé nem igazán mutatja ki a világról alkotott nézeteit szerintem.

A rock témában őszintén szólva nem vagyok túlzottan otthon, tehát csak azt tudom leírni, amit külső szemlélőként felfedezni vélek benne.

A goth számomra a lázadáson, másságon kívül még sok dolgot jelent. Fontos része szerintem az eszmerendszernek a tolerancia, hogy fogadjunk el másokat a másságuk ellenére, nyilvánuljon meg az bármiben is. Tehát többek között ne kötekedjünk, hanem békésen próbáljunk meg egymás mellett élni akkor is, ha elválasztjuk magunkat a társadalom bizonyos rétegeitől. Sokat hangoztatott eszme a szépség meglátása mindenben; a rosszban, dekadensben, aberráltban, furcsában, sötétében, stb. IS - magyarán hogy keressünk ebben is valami felemelőt, művészit, megragadhatót, értékelhetőt, többek között ne sírjunk az élet elmúlásán, hanem a lét szerves részeként fogjuk fel azt. Szintén lényeges a kreativitás és az individualizmus pártolása, mind egyéni gondolatok, eszmék, újítások terén, mind ennél kézzelfoghatóbb dolgok esetében, pl. művészetek, megjelenés, stb. A klasszikus gothban megtalálható a nevéből adódóan egyfajta múltba tekintés, visszavágyódás is, de ez már nem jellemző egyöntetűen az egész skálára szerintem - gondoljunk itt a cyber és társai jelenlétére.

Hirtelenjében ennyit tudnék hozzáfűzni este 11-kor, remélem jönnek még mások is, akik a másik oldalról is mondanak véleményeket, kíváncsi vagyok. A beszámolóm sajnos erősen szubjektívre sikeredett, bocsi:)

2011. szept. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
98%

Én rocker voltam, most már inkább egy átlagembernek érzem magam, aki szereti a rockzenét. Goth-ról nem tudok sokat mondani, az előző szerintem nagyon jól leírta, én viszont ennyit mondok :


A rockerek nagyon szeretik a SÖRT!

2011. szept. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Egy stílus, a rocknak az egyik alkategóriája.
2011. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 WorfHadnagy ***** válasza:
78%

Hú, hát a rocknak millió-ezeregy ága van és a gothnak is. (pl a cybergoth/industrial, ami nem éppen rock alapokon nyugszik).


Hallgass meg pár Lord-számot és hasonlítsd össze pl. a Nightvish-sel!


A goth-ok általában nyugodtabbak, visszahúzódóbbak, a rockerek bátrabbak, vadabbak.


Zene: a goth zenében gyakori a magas, női énekhang, a kihangsúlyozott szintitémák, a vonós hangszerek, stb., ettől sötét hangulatú lesz az egész (ezt jó értelemben mondom, az emókat ne keverjétek bele, semmi közük a goth-hoz, csak leloptak pár stílusjegyet). :-)

A rock általában szövegileg és zeneileg is egyszerűbb, énekhangnak bármi megteszi. XD A szintitéma halkabb, szimfonikus, himnikus témák helyett általában csak pár hangszínnel -pl. rockorgona- variálnak az előadók.


Sz'al a rockerek kb. sasok, a gothok meg hollók, vagy denevérek. :-D

2011. szept. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek,igazán hasznosak.


Az utóbbi időben,én is egyre jobban érdeklődöm a goth iránt,sokat utána olvasok,megtudtam,hogy nagyon sok alfaja van.

És,ahogy egyre többet tudok meg erről a stílusról,egyre több az a jelző ami,rám is tökéletesen illik.


Eddig,sem álltam távol a rock-tól: Általában,feketében járok,olykor zenekaros pólókban,rock zenét hallgatok,koncertekre is járok néha,de ez mégsem az a stílus ami én vagyok. Ahogy írtátok,a rock a vadságról,az aktívabb lázadásról szól,de én inkább,nyugodtabb,visszahúzódó természetű vagyok.


A Lord-ot és a NightWish-t is ismerem,de (talán itt a gyakorikérdéseken) a NightWish-t már nem sorolták az igazi goth zenekarok közé,a Within Temptation és Marilyn Mansonnal egyetemben.

2011. szept. 4. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

A nightwish SOSEM volt goth. ahogy manson sem.

Érintenek témákat, de komolyabb közük sosem volt a dologhoz. Ráadásul ha gothról beszélünk, azalatt a klasszikus goth ROCKot értjük (80-as évek főleg pl.: bauhaus, fields of the nephilim, sisters of mercy, siouxsie, cure, damned, alien sex fiend, clan of xymox, stb.), és nem a goth metált, ami teljesen más műfaj.

Gothnak tekinthető a klasszikus deathrock, amivel elindult az egész, de használ indu, EBM, punk, stb. elemeket is. Ide tartozik még a darkwave, etheral, stb. is.

Namost maga a goth metál egy teljesen más műfaj, aminek zeneileg nagyon kevés köze van az eredeti - mint már említettem post punkos, nyersebb, vadabb - goth rockhoz, más gyökerekből merít. A goth metálban valóban gyakran előfordul a női énekhang (míg a goth rockra abszolút nem ez a jellemző, ritka, a teátrális mozzanatok, operázás, hörgés, stb., pedig csak a goth metálban találhatóak meg). A goth metál maga az összes metálhoz hasonlóan a heavy metálból alakult ki, és csak némi hangulat/ötletvilágot kölcsönöz a goth rocktól. A leglényegesebb különbség inkább az, hogy bár sokan manapság a goth metált tekintik mérvadónak, szerintem a szubkultúrán belül pont fordítva van: tehát magát a goth metálosokat - lévén, hogy maga ez a zene nem igazán közvetíti az eredeti eszméket, így azt magát is gyakran illetik "mallgoth" jelzővel például - némileg kinézik, és a műfaj főleg a kamaszok közt népszerű. Természetesen a klasszikus értelemben vett goth kedvelői között is sokan hallgatnak 1-2 goth metál bandát, hiszen valljuk be, köztük is vannak jók - de a legismertebbek, pl. Cradle, Lacuna, 69 Eyes, Sentenced, Tristania, Epica, Within, stb. gyakran megvetés tárgyai.

2011. szept. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!