Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mik a különbségek és hasonlósá...

Mik a különbségek és hasonlóságok az angol és a magyar oktatás között?

Figyelt kérdés
A főiskolák és egyetemek tekintetében!
2011. febr. 5. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, pontosan hogy érted, de a tanítás angliában szeptember 1-jén kezdődik, és július közepéig tart. Több és hosszabb szünet van viszont. Reggel negyed 9-re járnak iskolába azt hiszem. Az órák 50 percesek, a szünetek valahol 5, máshol 10-15, és van egy másfél órás ebédszünet. (Azt mesélem, ahol én voltam.) Ezen kívül sokkal tovább voltak iskolában. Vannak tárgyak, amiket 10.-ig kötelező tanulni, aztán választhatsz fakultatív tárgyakat, ill. ha jól emlékszem csak az érettségi tárgyakat tanulják ezek mellett. Azt nem tudom, pontosan, mik a lehetőségek és az érettségi tárgyak. Először 12 évis korukig (5-től) primary schoolba járnak, ez az általános iskola. Ezután mennek secondary schoolba, ami a gimnázium. 18 éves korukig kötelező. Utána az egyetemek, de azokról nem tudok szinte semmit.
2011. febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csak gimi van
2017. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!