Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyarorsz...

Mi a véleményetek a magyarországi cigányproblémától?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 05:45
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
ról*
2011. szept. 6. 05:50
 2/15 anonim ***** válasza:
52%

Politikai provokáció eredménye.


Ha az lenne a cél, hogy a lakosság (nemzet) együtt, egymást segítve létezzen, bőven lenne munka számukra is. Nem fog megoldódni a helyzet, amíg odafenn ezt nem látják be és mindenáron 'fel akarják zárkóztatni' őket. Nem fog menni.

2011. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

1.) minden politikai erő azt ígéri megoldást kínál erre, majd nem tesz semmit.


2.) az asszimiláció megbukott


3.) a kemény fellépés, tiltás megbukott


4.) a szegénység egyre nagyobb ezekben a népcsoportokban


5.) még mindig nincs senkinek sem megoldási javaslata

2011. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Egyedül egy párt van, akit foglalkoztatja a helyzet. Csupán hatalomra kéne juttatni őket, de hát a birka nép (Orbán azt mondja, hogy nincs cigánybűnözés)... Annyit már tettek, hogy egy esélyt megérdemeljenek.
2011. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nincsen cigányprobléma! Vagyis én értem mire gondolsz, de ez a probléma valójában etnikumtól független. Én inkább mélyszegénységi problémáról beszélnék (anyagi helyzet+ az ebből fakadó devianciák). Sok magyar család is él- romák által jobban preferált-gettókban, telepeken. Én úgy vagyok vele, hogy amíg nincsenek alapvető törvényi módosítások, addig ez a probléma nem fog megoldódni...

Ilyennek kéne lennie a gyerekvédelmi törvény átalakításának. Nagy hibája a gyv törvénynek, hogy mindenképp a vérszerinti családon belüli nevelést szorgalmazza, illetve, ha meg is történik a kiemelés, akkor a visszahelyezés az elsődleges. Így máris kész az ördögi kör, mert nem lehet elvárni a gyerektől, hogy majd tanulni fog, szakmája lesz, és nem hozza össze tizenévesen az első gyerekét- ha ezt látja pici korától kezdve, hogy micsoda nyomorban élnek, raadásul se pénz se munka... Így minden hatás amiben felnő a gyerek, egy idő után természetessé válik a számára.

A másik problémát én a közoktatási törvényben látom. A magyar közoktatás erősen szelektivál. A pedagógusképzés, pedig egyszerűen kritikán aluli: olyan pedagógusokat képeznek ki, akik ki tudják elégiteni az átlagos középosztálybeli gyerekek oktatási- nevelési szükségleteit, de egy hagyományos tanítóképzőt végzett pedagógus, már nem tud mit kezdeni az eltőrő szociokulturális sajátosságokkal. (ez csak egy példa, de amíg a középosztálybeli gyerek úgy megy elsőbe, hogy meg kell tanítani írni - olvasni, addig egy mélyszegénységből érkező gyerek úgy érkezik, hogy még az angol wc normális használatával sincsen tisztában,se más alapvető higéniai szabályokkal, plusz nem tudja hogy kell normálisan viselkedni, sőt az is lehet, nem beszél rendesen magyarul - ritka,de ha ekte roma közösségből jött bizony előfordul- és akkor még ezek elsajátítása mellett tanuljon meg írni olvasni.) Megint akkor felmerül, hogy ilyen szociokulturális sajátosságok mellett egyáltalán mi a jobb: a szegregált vagy az integrált oktatás (mindkettő szül problémákat, és előnyöket is, órákat lehetne vitázni róla)

Én mindenesetre úgy vagyok vele, hogy ez a probléma már nem fog megoldódni. A rendszerváltás előtt még mindenkinek volt munkája, tehát akkor a legszegényebb családokban is természetes volt, hogy dolgoznak az emberek. Azóta már eltelt húsz év, és felnőtt egy olyan réteg, ahol már természetessé vált, hogy nem csak a családból, de az egész telepről senki se dolgozik (diplomás is alig talál ma Magyarországon munkát, hát még az, akinek 8 általánosa sincsen, a lakcímkártyáján pedig a város/falu elhiresült gettója szerepel, ráaadásul még a bőre is sötétebb, mint az átlagé) Egyszerűen ezt látták ezek a gyerekek, ebbe nőttek fel, sőt azóta már ők is szülők lettek, így akarva- akaratlan de ezt az életmódott adják tovább...

2011. szept. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Harmadik vagyok


A véleményem az, hogy ez egy nyílt provokáció. Szándékosan szítják a tüzet, szándékosan hagyták idáig fajulni a helyzetet. A miért félelmetesen egyszerű. A lényeg, hogy a magyar és a cigány kicsinálja majd egymást, hogy aztán az ország (izraeli) felvásárlói elfoglalhassák a földünket. Sajnos odáig jutottunk, hogyha nem lesz magyar vezetés (jelen esetben Jobbik - benne az utolsó remény, hiszen a többi párt nem magyar érdekeket képvisel), és ezáltal nem sikerül javítani a cigány problémán (értsd: határozott fellépés, csendőrség és munkahelyteremtés), akkor tényleg így járunk. Viszont magyar vezetéssel egy kulturális és gazdasági fejlődés veheti kezdetét. Ha pedig megerősödtünk, akkor segíthetünk a határon túli magyaroknak, s nagy eséllyel kaphatunk vissza területeket (volt már rá esély, hogy a többségben magyar lakta településeket visszakapjuk, de az idegen kormány nem élt a lehetőséggel), ezáltal még jobban erősítve az országot. Ezt kéne megérteni.


http://www.youtube.com/watch?v=6SjEDyVVvkA

2011. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Probléma, de az utóbbi időben a szélsőjobb borzasztóan felfújta. Ennyire azért nem tragédia.
2011. szept. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

08:50


Felfújta? Éltél te már cigányok közelében?

2011. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

8.33-al értek egyet.

Hagyják meghalni az ország népét. Őket miért mentenék meg? Magunkra hagytak minket a vezetőink. Lenyúzták a bőrünket, és most essünk egymás torkának. De ki fogja őket eltartani?

2011. szept. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

08:52 nem. De dolgoztam velük és kutattam őket.


Egyébként meg nem azt mondtam, hogy nem probléma. Hanem azt, hogy fel van fújva. Teljesen felesleges az egész országnak velük foglalkozni. Vannak szociális munkások, rendőrök, stb. Nekik ez a feladatuk, hát végezzék ők.

Aki meg tenni akar a dolog érdekében, az menjen el rendőrnek. De ne ezzel zaklassák már az egész országot.

2011. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!