Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Európai önkéntes szolgálat?...

Európai önkéntes szolgálat? Ki mit tud róluk, tapasztalat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:

EVS - Én csak kisebb infókat hallottam róluk. Hosszabb rövidebb önkéntes feladatokat lehet vállalni a szervezeten keresztül külföldön. A munkádért cserébe kapsz szállást, ellátást, illetve talán egy kevéske zsebpénzt.

Tapasztalatom egy civil szervezettel van, de ők is közvetítenek EVS-re embereket. Náluk csak rövid, 2 hetes külföldi önkéntes táborokban jártam, illetve egy itthoniban, így EVS-ről csak egy-egy szót hallottam.

2011. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mokos Béla válasza:
Az Európai Önkéntes Szolgálat egy EU program, amelyben 18-30 év közötti fiatalok vehetnek részt. A 2-12 hónapos önkéntesség egy külföldi fogadó szervezetnél történik. Nélkülözhetetlen egy, a program által akkreditált küldő szervezet is, olyan, mint pl. a Fiatalok a Vidékért Egyesület. Ha többet szeretnél tudni az EVS-ről, a Fiatalok a Vidékért Egyesülettől kérj segítséget.
2013. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mokos Béla válasza:
Az EVS nem egy tábor. Szerintem összekevered az ifjúsági csereprogrammal, mert azok tartanak 1-2-3 hétig és valóban táborszerűek. Az EVS egy hosszabb távú, több hónapos önkéntesség külföldön, melyért teljes ellátás, zsebpénz, biztosítás jár, valamint a nemzetközi utazást is térítik. Valóban léteznek néhány hetes EVS projektek is, melyeket rövid távő EVS-nek nevezünk. De ezek ritkák.
2013. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
18 év alatt egyáltalán nincs lehetőség ilyesmire a cserediák programon kívül?
2013. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!