Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért írnak egyesek szinte...

Miért írnak egyesek szinte olvashatatlanul csúnyán?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik már felnőttek, elvileg értelmes emberek, mégis pocsék az írásuk.

Hogy létezik, hogy nem tudják kontrollálni magukat, hogy szebben írjanak, ha nem kell sietni vele, és csak pár szóról, mondatról van szó?

Mások meg szenvedjenek az elolvasásával...

Az ilyenenk nemtörődöm, igénytelen emberek, akik kb. sz.rnak a környezetükre, vagy mi lehet az oka?


2011. szept. 8. 05:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy egyszerűen csak túl rossz a kéz-koordinációjuk. Én is igyekszem szépen írni, de egyszerűen nem tudok arra figyelni. Az írás nekem túl lassú, már négy mondattal arrébb vagyok, mire végzek az elsővel, és így nem lehet szépen írni.
2011. szept. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akiknek sokat kell írniuk,azok nem tudnak a külsőre figyelni. De vannak emberek,akik soha nem tudnak szépen írni. Ez adottság,nem pedig igénytelenség.
2011. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Korábban én is kiakadtam, mikor nem tudtam a felnőttek írását elolvasni. Most már én vagyok a felnőtt, és képtelen vagyok normálisan írni. Ha azt akarom, hogy olvasható legyen, nyomtatott betűkkel kell írnom, de így csak pár szót írok le. Írottan egyszerűen nem megy már, kihagyok betűket, meg sietek vele, és borzasztóan néz ki. Pedig se műveletlennek, sem igénytelennek nem mondanám magam. Ja, nálam egyébként szerintem ez amiatt van, hogy mindent számítógépen írok már, és nagy ritkán, ha kézzel kell írnom, az szokatlan. Olyan, mint amikor az ovis gyerekek firkálnak. Biztos, ha rá lennék kényszerítve, hogy többet és szépen írjak, akkor menne, de így esélytelen.
2011. szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én pld balkezes vagyok és úgy kanyarítom a betűket, hogy 10-ből egy el tudja olvasni. a suliban féltem is mindig, hogy valamelyik dolgozatomat visszavágja a tanár, de érdekes módon ők el tudták olvasni (vagy el sem olvasták végig.) Nem vagyok igénytelen, egyszerűen így írok.
2011. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Megtanultam írni, tanuljanak meg olvasni.


Egyesek szerint olvashatatlan az írásom, szerintem pedig bár rendezetlen képet mutat, igenis olvasható, mert kiírom a betűket. Láttam olyan írást, amelyik szemre gyönyörű kerek gyöngybetűkkel készült, de szinte olvashatatlan volt.


Vagy épp rendezett, szigorú vonalak alkották, csak épp ívek nem voltak benne, ami azért egy csomó betűnél kéne, hogy egyáltalán felismerjem.


Emellett az írásom szinte mentes a helyesírási hibáktól, stílusa rendben van, tartalma pedig átgondolt, világos, érthető. E három ismérv lényegesen fontosabb, mint maga az íráskép.


Nagyon könnyen ítélsz, de ítéleted téves. Ahogy személyes beszélgetésnél sem a hanghordozásra, vagy a kiejtésre kell figyelni, hanem a tartalomra, úgy javaslom, hogy az írásnál is a tartalomra figyelj, ne a külalakra!

2011. szept. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom nagyon szépen ír, viszont mégis olvashatatlan. Talán az az oka, hogy az álló betűket tanuljuk meg olvasni, így sokszor a dőlt betűk írás olvasása nehézséget okoz.

Én viszonylag szépen és olvashatóan írok, de persze különbség van aközött, ha van időm írni, és ha előadáson jegyzetelek. Az utóbbi nem minden esetben szép.

2011. szept. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Azért, mert ma már nincs akkora szükség a kézírásra, így az elsatnyul.
2011. szept. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én se írok már kiolvashatón ,de nem is kell ezt csak a kamaszok fújják fel a kézírást. A vasútnál vagyok.
2012. jún. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!