Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki csak 8 általánost végzet...

Aki csak 8 általánost végzet az, hogy jött össze?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka, hogy csak eddig jutott?
2011. szept. 9. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen korosztályra gondolsz. A dédnagymamám 4 általánost végzett, a háború miatt, ha akart volna sem tudott többet. Aztán a szocializmusban amikor több szakmára volt szükség és kevesebb agytrösztre, volt aki elment szakmát tanulni, volt aki gimnáziumba, de akkor még szigorúbb feltételekkel. Szóval egy 3-as átlaggal már szinte semmit nem tudott magával kezdeni és gyakrabban megesett, hogy kénytelen volt munkát vállalni. Manapság sokkal több lehetőség van, ezerféle szak a főiskolán, több középiskola, lehetőség van esti tagozatra, tehát ha most befejezi valaki 8 általános után, talán arra alapoz, hogy majd később újra iskolapadba ül.
2011. szept. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 napietus ***** válasza:
100%

nekem volt ilyen osztálytársam, ő betöltötte a 16-ot már hetedik után. azt is az igazgató bácsi könyörögte ki nála, hogy legalább a 8-at fejezze be, hiszen anélkül jogosítványa sem lehet. ez az érv hatott, egyébként a szülei nem foglalkoztak vele, és őt sem érdekelte az egész.


később, felnőtt fejjel, munka és család mellett szerzett szakmát, azt mondta a gyerekeit agyoncsapja, ha nem tanulnak, mert neki nagyon nehéz élete van ez miatt.


29/N

2011. szept. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamám is csak 4 elemit végzett, a háború miatt is, és mert nem volt rá pénzük. Írni, olvasni, számolni tud, megvan a magához való esze. E nélkül is néha jobban átlátja a dolgokat, mint egy diplomás.
2011. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 B.Timi.13 válasza:
88%

A bátyám 31, s csak 8 általánost végzett. akart ő többet is, de utált tanulni, s nem bírta. Ma építkezésen dolgozik, belső munkákban nagyon jó, meg van becsülve a szakmájában, épp a saját házát építi. Mindig azzal fáraszt, h tanuljak, mert jobb lesz nekem, de ő nem bánt meg semmit. Egyszerűen vannak emberek, akik inkább dolgoznak, mindegy h mit, de nem bírnak a könyv mellett ülni.

Régebben szégyeltem, h csak ennyire vitte, ma már büszke vagyok rá. A szobám is ő készítette, s elképesztően jó lett. Meg ha nem lennének dolgozó emberek, akkor a főnökök sem mennének semmire.

2011. szept. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

11 osztályt végeztem el, de ugye, mivel nincs meg az érettségi, ezért hivatalosan csak 8 általánosom van. Őszintén: családi gondok miatt nem tudtam befejezni, de nem szégyenlem. Naponta 4-5 órát olvasok, irodalomtól kezdve, csillagászaton át történelemig, imádom a pszichológiát, biológiát, (főként a betegségek érdekelnek) és úgy vettem észre, sokkal műveltebb vagyok, mint pl. az egyetemista unokatesóim. Hiába, hogy ők továbbtanulnak, ha nem érdekli őket igazán, nem ragad meg rajtuk, kettessel s*ggelik ki az egyetemet, de halálosan büszkék rá...

Minap beszélgettem egy ismeretlennel egy összejövetelen, valahogyan szóba került a görög mitológia. Elbeszélgettünk róla vagy 1 órát, sokat meséltem neki pl. Pán (a szatír) és a bibliai ördögkép összefüggéséről, ezt megvitattuk, majd kérdezte, hogy hol végeztem. Képzelheted, hogy mennyire meglepődött, amikor közöltem, hogy tul.képpen még érettségim sincs:) Szóval nem a papír számít, hanem hogy mennyire vagy érdeklődő, nyitott a külvilág felé. Persze álláskeresésnél ez nyilván visszaüt:( Nem egyszer jártam úgy, hogy nem vettek fel emiatt, később (2-3 hónapra rá) visszamentem a boltba, ott volt az új eladónő, nem hogy normálisan beszélni, fogalmazni nem tudott, de mesélte a barátnőjének, hogy ő biztos kolerás (!!!), mert 2 napja fáj a feje.... Megkérdeztem kíváncsiságból, és mint kiderült jogot tanul egyetemen...

2011. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú utolsó...egyetértek...nem minden a diploma, hiába tekintenek egyesek úgy rá, mint valami dicsőségre. Az is, de csak ha valódi tudás is van mellette.
2011. szept. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!