Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, létezik a végzet?

Mit gondoltok, létezik a végzet?

Figyelt kérdés

Szerintetek vannak, vagy nincsenek véletlenek? Pl: meg van-e vajon elore hatarozva, kikkel kell talàlkoznunk az életben, kiket kell elveszitenunk, stb?

Azaz:minden csak " véletlen", vagy épp ellenkezoleg?


2011. jan. 17. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem létezik. Ha létezne, nem lenne értelme az életnek.
2011. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hiszek benne. Ld. de ja vue pl.
2011. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Az, hogy kikkel kel találkoznunk, még talán. De hogy "kihasználjuk-e" a találkozást, élünk-e vele, az már nem.

A jelige: szabad akarat

2011. jan. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én is úgy gondolom, hogy az meg van, hogy kikkel kell találkoznunk és mi döntjük el, hogy élünk-e a lehetőséggel.

Velem túl sok olyan "véletlen" találkozás történt, ami már az én meglátásom szerint nem lehet véletlen.

2011. jan. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

végzet csak akkor létezik, ha megtörtént már, addig csak lehetőséges végzetekről beszélhetünk. :)


Egyébként ha meg is van határozva bármi is az egyén életében, az önmaga részéről lett megtéve. Szóval magát determinálja ezzel az ember(aminek megvan az oka), s ezért a véletlenek is kizárhatjuk, meg amúgy is...a véletlen is relatív...van olyan nézőpont, ahonnan nézve egy állítólagos véletlen szó szerint direkt történés. mindennek megvan az oka, értelme és célja. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jan. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!