Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a mondas, hogy...

Softness kérdése:

Mit jelent az a mondas, hogy kivetel erositi a szabalyt? Es mikor hasznaljuk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Az eredetileg "A szabály próbája a kivétel"/"A kivétel bizonyítja a szabályt.", csak rosszul fordítottál magyarra. Így gondolom érthető.
2011. szept. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
44%

elmondom sztem mit jelent ez:

vki kitalál egy szabályt viszont valami nem illik bele a szabályába, azzal ellent mond. ez bár rácáfolna a szabályra. ő mégis fifikáns módon azzal érvel hogy ez csak még jobban erősíti a szabályát így az nem bukik meg

2011. szept. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ha a kivetel bizonyitja a szabalyt,akkor sem ertem miert.
2011. szept. 9. 19:43
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Eredetileg így volt: "A kivétel próbára teszi a szabályt". Eredeti latin: exceptio probat regulam. Szóval, ha találsz kivételt, az az megkérdőjelezi a szabályt, amit felállítottál.
2011. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akkor tok ellenkozoje,annak amit hasznalunk. valaki jol elferditette egyszer.
2011. szept. 11. 18:29
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

"Szóval, ha találsz kivételt, az az megkérdőjelezi a szabályt, amit felállítottál"

Ohó, éppen fordítva! Ha valamilyen tulajdonságra, adatra rá tudod mondani, hogy kivétel, akkor már sejted hogy más adat, tulajdonság az igazi, gyakoribb, szabályos. Mert mi alól kivétel? A szabály alól!

2011. szept. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ahh ertem.
2011. szept. 11. 20:26
 8/11 pj... válasza:

uhh

régi, de jó kérdés...ott a wikipédia és sokan még úgy sem értik, hogy mi folyik itt. a folyamat a következő: adott egy szabály, jönnek a kivételek, melyekből csak jobban megismerem a szabályt, ami fejlődik vagy megsemmisül.

2016. márc. 4. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
"A kivétel erősíti a szabályt a ki nem vett esetekben."
2019. máj. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Na régi kérdés, de szerintem nincs félrefordítva. Mivel tényleg erősíti. Példaul egy egyszerű poló lehet akármilyen színű, egyikre sem mondjuk, hogy kivétel. Így szabály sincs. De egy katonai egyenruha, ha lila lenne, akkor az kivétel lenne, és a kivétel létezése és tudatosítása megerősít abban, hogy van egy szabály a katonai egyenruhák színére.
2022. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!