Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, h általában...

Miért van az, h általában lefekvés előtt, amikor elcsendesedik minden érzem azt, hogy nagyon elrontottam az életem?

Figyelt kérdés
Borzalmas érzés. Mintha nem úgy kellene élnem ahogy élek, lassan elszigetelődve. Kétes dolgokba zuhanva. Hanem szórakozva, felsőoktatásban tanulva, boldogan, normális családdal. Úgy érzem fogy az idő és esténként amikor lefekszem aludni borzalmasan rosszul érzem magam emiatt. Barátnőm sincs. (F22)
2011. szept. 9. 23:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert addig "pörögsz", elfoglalod magad, szólnak hozzád, stb. Este már ahogy írtad is csönd van, mindenki elmegy aludni és neked is van időd elgondolkodni az élet nagy dolgain.

Tudod mit javaslok neked? Hogy bújj el a világ elől egy kis időre és gondolod végig az életedet. Jó erre pár hét külföldön, önkéntes meló, vagy bármi, csak távol legyél az otthonodtól és az ismerősöktől. Eleinte nehéz, de egy idő után annyira letisztul minden, hogy az hihetetlen.

Vívódások meg mindig is lesznek, mindig ott motoszkál, hogy "mi lenne ha..." vagy "mi lett volna ha...", ezzel meg kell tanulni együtt élni, még ha nem is olyan könnyű ez olykor.

Az álmaid egy részét meg valóra lehet váltani. Szórakozni bármikor elmehetsz, a felsőoktatásban sincs korhatár, a boldogság meg csak is rajtad múlik. Nekem sincs párom, sok minden nem úgy alakult az életemben, ahogy szerettem volna és nem is úgy fog, még is boldog vagyok! :)

2011. szept. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ez a baj, hogy most totalisan el vagyok bujva a vilagtol, nincs rendszer az eletemben. Teljesen kicsinaltam magam. Kezdek rosszabb lenni mint az snyuci 30 eves kicsifiai az amerikai filmekben. Szinte kiskutya lettem a hatso kertben, es az en szuleim nem visznek el setaltatni. A tobbieket viszont viszik ( penzelik, tamogatjak, legalabb a lakhatasuk es konyorgom, az etkezesuk normalis..... ) nagyon el vagyok veszve es a semmibol nem tudok penzt csinalni..... Es mar par rosszindulatu ember megcsalt kosza almokkal es nekiallt durvan kihasznalni....
2011. szept. 9. 23:54
 3/8 anonim válasza:
bár nekem van barátnőm meg el is tartanak anyámék még vagy 1 hónapig de én is pont 22 éves vagyok és lefekvéskor enkem is jönnek iylenek, hogy fősulin kellene lennem (voltam is egy évet csak el linkeskedtem) vagy ha nem akkor legalább már dolgoznom kéne de nem vagyok elveszve. az a te bajod, hogy túlságosan magadba záros ezeket a dolgokat szerintem. hiába adod ki itt pár ismeretlen sunkónak, lehet hülyeséget írnak visssza. lehet hogy az is hülyeség amit én írok, de valahogy úgy érzem nem vagy a toppon az emberi kapcsolatok terén. legjobb mód szerintem ezeknek a dolgoknak az enyhítésére ha valami közeli jó ismerősödnek mondod el pár sör mellett legyen az fiú vagy lány, valaki oylannak mondd el aki közel áll hozzád és tud válaszolni azonnal. jah és ne MSNen hanem élőben. az Isten megáldjon gyermekem
2011. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van benne valami amit mondasz :)
2011. szept. 10. 00:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Félreértesz... én nem azt mondtam hogy zárkózz be a szobádba és ásd el magad, hanem pont azt, hogy nyiss a világ felé, és olyan helyre menekülj, ami ismeretlen számodra. Ha nyitott szemmel jársz, érdeklősz valami iránt, az mindjárt ad valami pluszt az életbe és megtanul értékelni más dolgokat.

Én nyáron külföldön melóztam, életemben először. Távol a családtól, a barátoktól, a megszokott "védelmi rendszertől", ott álltam egyedül, védtelenül... Sokszor iszonyatosan nehéz volt így kitéve mindennek, de rengeteget tanultam belőle és olyan dolgoknak tudok örülni, aminek előtte nem. Mielőtt elmentem pont olyan gondolataim voltak mint neked, egy senkinek éreztem magamat, most hogy hazaértem, lényegében semmi sem változott, csak a tudatom és a felfogásom, most pedig képes vagyok túllépni a hülye gondolatokon és BOLDOG vagyok!

22 évesen neked kellene tudnod, hogy mire van szükséged ahhoz, hogy jobb legyen a hangulatod, ezt senki nem fogja megmondani helyetted. Egy fontos kulcsszó van a dologban: AKARAT! Ha akarsz jobb lenni, ha akarsz boldog lenni, ki akarsz kerülni ebből e lelki "válságból", akkor megtudod tenni. Ha nem, akkor pedig sanyargasd csak magad továbbra is! :)

2011. szept. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lényeg hogy ne magányosodj el!Szeptember van még,ha nem jársz suliba,most még beiratkozhatsz pl valami okj-s szakmára,ott találhatsz uj barátokat és párt is.Vagy ha nincs kedved tanulni keress valami munkát.Járogass el szórakozni,kirándulni,legyél minél többet fiatalok közt.
2011. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, hát az érdekelne, hogy hogy jutottál ki külföldre. Kell hozzá egy kis befektetési alap is, ha jól tudom. (: Leírnád? És akkor lehet, hogy megpróbálom.
2011. szept. 10. 14:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként beiratkoztam egy okj suliba, de jóval többet kell bejárni mint amire számítottam, olyan szakon volt már csak hely ami nem érdekelt, ráadásul angol is (csak emiatt mentem) heti egy van...
2011. szept. 10. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!