Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nemrég kezdtem a református...

Nemrég kezdtem a református hitet, hogy imádkozzak este lefekvés előtt? Milyen imát mondjak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 26. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

Az ima a szivedből jöjjön! Kérd az Úr bocsánatát és adj hálát a mai napért neki és ha van valami kivánságod, azt is elmondhatod neki. Kb. ennyi, én igy szoktam imádkozni


egy refotmátus

2009. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
60%

Én Istenem, jó Istenem, becsukódik már a szemem.

Dea tied nyitva Atyám, míg én alszok vigyázz reám.

Vigyázz az én szüleimre, és az én testvéreimre,

mikor a nap holnap felkel, csókolhassuk egymást reggel.

Ámen.

2009. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az ima a szivedből jöjjön! Kérd az Úr bocsánatát és adj hálát a mai napért neki és ha van valami kivánságod, azt is elmondhatod neki. Kb. ennyi, én igy szoktam imádkozni


egy református

2009. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2009. nov. 26. 20:47
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lehet már "kezdeni" vmi hitet, az vagy , amibe beleszülettél, nem olyan ez, h ma ez vagyok holnap pedig az...lol
2009. nov. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az a jó, ha nem az a hitünk, amibe beleszülettünk, hanem az, amit szívvel és ésszel elfogadunk tudatos felnőtt korunkban. És lehet változtatni is, ha rájövünk, hogy egy másik vallás méginkább közel áll hozzánk. Ami pedig az imát illeti, én azt szoktam, amit "Miatyánk"-nak nevezünk, vagyis amire Jézus tanított. De úgy, hogy oda kell figyelni, mit mondunk, szóval nem csak olyan automata szerűen. És szívből jöjjön, az is kell, ahogy írták a többiek. Csak gondold meg, hogy Isten nem Mikulásbácsi, aki azért van, hogy a kívánságaidat teljesítse. Hanem fontos ez a mondat: "Legyen meg a Te akaratod". És kérd a mindennapi kenyeret, de tudjad, hogy ez "lelki kenyeret" (is) jelent. minden napra valami olyan olvasmányt, gondolatot, tudást, élményt, ami lelkileg táplál.
2009. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Valójában Jézus tanácsa segíthet ebben a kérdésben, ami pl a máté6:1 ől olvasható. érdekes, hogy elítéli a nagy tömeg előtti imát, azt mondja, hogy egyedűl imádkozzunk. érdekes, hogy külön kiemeli azt, hogy ne mondjuk újra és újra ugyanazt máté 6:7. a mintaima pedig nem azt jelenti, hogy azt kell ismételgetni nap mint nap, mint ahogy jézus mintája sem a fizikai testének követése. a mintaima a következő mintát mutatja. a legfontosabb, első helyen az áll, hogy kihez imátkozunk. meg kell szentelni az ima elején isten nevét. isten neve a zsoltárok 83: 18-19- ben található, legalábbis a károli fordításban, ez pedig :Jehova. fontos hogy ne jézushoz imátkozz, ellenben a Jézusba vetett hit által kell kérnünk Jehovát. pl: mindezeket fiad,Jézus nevében kérem tölled. miért:jános 14:6,14 16:23,24 ki kell fejeznünk, hogy szeretnénk ha minél előbb beteljesednének azok a dolgok, amiket megígért. ebből rengeteg van, szabadon választható, az add meg nekünk a mai napra való kenyerünket ma, összecseng a minden napnak elég a maga aggodalma kijelentéssel, arra ad mintát jézus ezzel, hogy az adott pillanatra, max az aktuális napra szóljon az imánk. fontos hogy isten akaratával összhangban legyen a kérésed, ahogy az a jános első levele 5:14-15 ben le van írva. pl ne kérd azt, hogy x-y haljon meg, vagy törje ki a bokáját, viszont azt kérheted, hogy jehova segítsen rendezni a köztetek lévő konfliktust. pénzt se kérj, viszont kérheted, hogy segítsen megoldani a felmerűlt anyagi problémát, segítsen pl a munkakeresésben, vagy adjon bölcsességet a takarékoskodáshoz. fontos, hogy te az imáiddal öszhangban cselekedj, tehát nem elég csak kérni, hogy segítsen pl a munkakeresésben, és utánna egész nap henyélhetsz otthon, hanem neked is mindent meg kell tenned azért, hogy találj munkát. újsághírdetés, stb.

fontos része az imának, hogy segítséget kérj abban, hogy te is meg tudj bocsájtani másoknak. hiszen ha nem bocsájtunk meg az ellenünk vétkezőnek, égi atyánk sem bocsájt meg nekünk. olvasd el pl a jános első levele 4:20 3:15 lukács 6:27 MÁTÉ 5:43-TÓL 48-IG. imádkozhatsz azért, hogy ezt vagy azt a kísértést el tudd kerülni. Fontos, hogy saját szavaiddal tedd ezt meg, mintha egy jó barátnak mondanád, persze tisztelettel. a péter első levele 5:7 azt mondja, hogy minden aggodalmadat elmondhatod istennek, nincs előtte tabu. az imádat mondhatod hangosan, halkan ,magadban. bármilyen testhelyzetben. FONTOS, hogy ne tárgyakhoz, képekhez, élő vagy már mrghalt emberekhez imátkozz, hisz ez bálványimádás lenne. ha nem haragszol,leírok egy imát, amit érted mondanék.

hozzád fordulok,teremtő atyám,jehova isten. nagyon várom már azt az időt, amikor csupa olyan személy él majd itt a földön, akik tölled lesznek taníttatva. tudom,hogy ígéretedhez híven ezt hamarosan elhozod, de azt is tudom, hogy most még sátán gonosz világában élünk, ahol nehéz meglelni az igazságot. arra kérlrk hát, hogy segíts minden olyan őszinte szívű embernek, akik szeretnének megtalálni téged, mint például az általam ismeretlen kérdésfeltevő, akit te nyílván jól ismersz. segíts neki, hogy az igazság pontos ismeretére jusson, hiszen fontos neki, hogy általad elfogadható modon mondja az imáit. arra kérlek segítsd őt, hogy el tudja kerülni sátán fondorlatos csapdáit, hogy ne vezesse őt félre. támogasd abban, hogy örök élrtetnyerjen az általad megígért paradicsomi földön. mindezeket fiad, jézus nevében kérem tölled, de most is a te akaratod valósuljon maeg. ámen.

2009. nov. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%
Na nehogy már így imádkozz, hogy "Hozzád fordulok teremtő Uram, JEHOVA ISTEN!" !!!!!!!! A hozzád fordulok teremtő Uram az bőven elég. Mivel nem vagy jehovista, ne is ejtsd ki a szádon a jehova szót! Ennek semmi köze az Istenhez! Csak pár idióta helytelenül fordította le héber nyelvről, a JAHVE szóból az Istent. Jehova nem egyenlő az Istennel!
2009. nov. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13%
kedves 14:37 idézeteimet a biblia lapjairól vettem. a Jehova nevet szintén a bibliából merítettem. a károli fordításban te is megtalálhatod az aládi helyeken pl:1 mózes 32:9 2mózes 6:3 15:3 zsoltárok 83:19 ézsaiás 26:4 ez a név már a vizsolyi bibliában is megtalálható (legalábbis a másolatában, az eredetit még nem volt alkalmam átlapozni) az alábbi ismert személyek szintén használták isten nevét a műveikben: franc schubert: mindenhatóság; verdi:nabucco ; victor hugo több mint 30 művében is megtalálható lamartinnak van jehova című verse. ezek a személyek nem magyarok, de mégis ismerték ezt a nevet, mivel minden nyelven így (természetesen nem fonetikus értelemben) adják vissza isten nevét. de pl jókai mór egy az isten c. regényében, vagy ady endre káin magölte ábelt c. verse is tartalmazza ezt a nevet. (a teljesség igénye nélkül). ha megfigyeled, a bibliában szereplő minden személy rendelkezik névvel, a héber iratokban számtalanszór maga Isten adta a személyek nevét, vagy változtatta meg. vajon csak Istennek ne lenne neve? bizony valakinek az érdekeit sérti az, hogy az emberek széles körben megismerjék, vagy inkább elfogadják isten nevét. ez a személy nem ember.
2009. nov. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudnátok tiszteletben tartani a vallását, hogy ő REFORMÁTUS, és nem Jehova Tanúja? Én katolikus vagyok, mezért nem is válaszoltam a kérdésre, mert tiszteletben tartom azt, hogy ő más felekezethez tartozik, és nem próbálom a saját véleményem rátukmálni, pláne nem áttéríteni. Ez oltári nagy pofátlanság, hogy tudatlanságát kihasználva próbáljátok növelni a gyülekezeteteket, becsapva őt ezzel.


A kérdezőnek: szerintem fordulj bátran lelkészedhez, ő tud ebben legjobban segíteni, hitelt érdemlően.

2009. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!