Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen alapítványt támogassak?

Milyen alapítványt támogassak?

Figyelt kérdés

Szeretnék havi pár ezerrel támogatni egy alapítványt rendszeresen. De nem tudom, melyek azok, ahová tényleg jó helyre kerülne.

Néztem több honlapot (mély-szegénységben élők, anyaotthonok, rászoruló, éhező gyerekek,stb.), senki ne vegye sértésnek, de ezeknél a 80%-a roma családokon segít, és szerintem ők ebben az országban "túl vannak segítve" már.

Ott vannak az ADIS, a leukémiások, de szerintem (ezek kiemelten közhasznú szervezetek)ők országos és állami szinten sok millióhoz jutnak. Olyanra gondolok, ahol önhibájukon kívül bajba jutottakon segítenek, ami nem annyira ismert, és tényleg kevés pénzből gazdálkodnak. Ehhez szeretnék ötleteket kérni.


2011. szept. 13. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem szegény magyar gyermekeken segíts különféle segélycsomagokkal. Tehát ne pénzzel, mert ott is lehet olyan, aki nem arra költi amire kell. Alapítványt hirtelen nem tudok, ne haragudj.
2011. szept. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keresd meg a gyemekkórházak alapítványait, és támogasd azokat. Én azt tenném.
2011. szept. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Legjobb lenne, ha engem támogatnál meg 1-2 millió forinttal (vagy pedig egy BIZTOS munkahellyel), hogy tudjak végre lakást venni és lehessen nekem is családom. Aztán az egészet visszafizetném részleteiben néhány éven belül, ahogy tudom (az ahogy az munkahelyfüggő).

És aztán úgy 10 év múlva további spórolások után én is tudnék segíteni másnak.


Na de ez nem így működik tudom. Csak álmodozom.


Menjen a segély azoknak, akik egy gyereket sem tudnak eltartani, mégis tucatjával gyártják mellé a testvérkéket, hogy aztán éhesen-ruhátlanul koldulják végig gyerekkorukat. Menjen a segély az anyaotthonokba, ahol felelőtlen anyukák százai találhatók akik szintén csak az ösztöneiknek élnek, ahelyett, hogy dolgoznának. Menjen az olyan alapítványokba, ahol szintén felelőtlen embereket gyógyítanak ki a szenvedélybetegségeikből 8alkoholisták, drogosok, dohányosok)...

Nem is sorolom tovább.


Ha mindenképp alapítványt keresel, akkor olyat keress, amelyik olyan célt támogat, ami szerinted is jó és hasznos. És járj utána, hogy valóban mire fordítják a pénzt..., mert nem hinném, hogy mindent a célra fordítanak... Biztos nem támogatnék alapítványt, még ha tehetném se.

De mondjuk az összes kinőtt jó ruhámat odaadnám bármelyik ismerősömnek, ha leégne a háza, vagy ha elöntené a vörösiszap, vagy ilyesmi. Alapítvány közvetítése nélkül.

2011. szept. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

UNICEF


Nekem minden hónapban küldik a csekket.

2011. szept. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nekünk sincs otthonunk, egyedül nevelem a gyerekemet, még tartásdíjat sem kapok, alig több a fizum a minimálbérnél...

Egy ismerősöm lakásában élünk. Somogy megyében éhbérért dolgoztatják az embert. Na de ez egy más téma....


Szóval ugyan azt gondolom, vagy hasonlót, drogosokat, alkeszeket nem támogatok, a Vöröskereszt által NAGYON SOK jut az anyaotthonos családoknak, ahol sokszor olyanok vannak, hogy eljátszották a családi pótlékot, stb., de reklámnak nagyon jó...szóval mesélhetnék. Abba meg nem hiszek, hogy a RÁK ellenszerét még mindig kutatni kell, (nagyon nagy pénzek vannak benne), szóval ezek is kizárva.

2011. szept. 13. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!