Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátomnak,...

Hogy mondjam meg a barátomnak, hogy hagyjon a fogyókúrájával vagy tegye azt amit én mondok?

Figyelt kérdés

Barát barátról van szó.


Az a probléma,hogy ő "kissé" túl súlyos és mindig felhozza a témát,hogy így meg úgy le fog fogyni, mindig mutat képeket emberekről,hogy ennyire szeretne lefogyni,így fog kinézni stb....

Mivel jó barátom próbálok neki segíteni,de rendszeresen nemet mond a segítségemre...pl. javasoltam neki,hogy menjen sportolni és mondtam is neki,hogy mit érdemes kipróbálnia (amit tudom,hogy szeret) illetve olyan helyeket ahol én már jártam és jól éreztem magam.

A sportra azt mondta,hogy erre nincs pénze (naponta veszi a doboz cigit és gyakran füvezik is)

Oké, az ő dolga mondtam neki,hogy akkor keressen fel egy orvost, aki segíthet neki, akár egy étrenddel, de azt mondta,hogy ő biztos hogy nem megy orvoshoz.

Aztán mondtam neki hogy akkor a neten keressen étrendet,erre azt mondta,hogy jó viszont továbbra sem fogyott egy dekát sem, viszont mindig panaszkodik a súlya miatt továbbra is.

Engem már nagyon zavar, hogy mindig panaszkodik, de semmit sem tesz a fogyás érdekében.

Nem tudom,hogy adjam ezt a tudtára?Érzékenyen érinti ha a súlya miatt szólják meg, így ha pont én mondanám el neki kicsit erősebben a véleményem az nem lenne jó mert ha pont egy barát mondja akkor az még rosszabbul esik...vagy felébreszti és rájön,hogy igazam van.

De eddig nem nagyon jött rá...mit kéne tennem?


2011. szept. 14. 21:31
 1/2 anonim válasza:

ha jó barátok vagytok, akkor szerintem inkább ôszintén mondd meg neki amit gondolsz/érzel vele kapcsolatban.. mondd el neki, hogy mennyire bánt, hogy tudod, mennyire vágyik arra hogy változzon, de sem a segítségedet nem fogadja el, sem változásokat nem tesz az életében..

nem kell egybôl nekirontani.. de az ôszinteség nagyon fontos barátok között!

2011. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, ha legalább nem füvezne, már észrevehetően csökkenne a súlya. Talán ettől meg már kapna egy lendületet a normális étkezéshez, meg a mozgáshoz is.
2011. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!