Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan érthetném meg jobban a...

Hogyan érthetném meg jobban a konzervatív embereket?

Figyelt kérdés

Azokra az emberekre gondolok, akik elutasítják a mai szexuális nyíltságot, sosem káromkodnak.

Például van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy házasságig nem fekszik le senkivel, ráadásul ezt nem is vallási alapon gondolta, hanem csak úgy simán, morálisan.

Volt olyan tanárom középiskolában, aki szerintem életében nem mondott ki csúnya szót, és szinte mindent gonosznak tartott, ami a felvilágosodás utáni kor "értéke".

Gondolom ezt a típusú embert nem kell részleteznem, sok ilyen van a világban. Akik nagyon szigorúan betartják a kereszténység morális korlátait, pedig általában nem is fanatikusok(bár ateista sincs közöttük)


Én úgy élek, mint bármelyik más ember. Kötőszóként szoktam használni csúnya szavakat stb... tehát átlagos vagyok. Sokszor próbáltam már megérteni ezeket az embereket, de akárhányszor próbáltam egy kérdésre választ találni, mindig 10 újabbhoz vezetett. Egyszerűen nem tudom magam a helyükbe képzelni. Például miért jó valakinek, hogy fiúként tartogassa a saját szüzességét házasságig(ami lehet, hogy 35 éves korában lesz) ?


Próbáltam tőlük is megkérdezni, de olyan érveik voltak, amit nem tudtam felfogni :S


2011. szept. 15. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sem káromkodok (hangosan), viszont kikérem magamnak, hogy konzervatív vagyok.
2011. szept. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokfélék vagyunk. Én például rosszul érzem magam az olyan emberek között, akik a különböző trágár szavakat mondandójuk színesítésére, nyomatékosítására használják. És azt sem szeretem, ha környezetemben böfögnek, vagy szellentenek. Mások számára ez természetes vagy éppen viccees.


Ami a házasság előtti szextilalmat illeti, felelőtlenségnek tartom. Mi van, ha házasságban derül ki, hogy nem illenek össze? Akkor ugye el lehet válni. Na a válás megint olyan, ami egyesek számára természetes, mások számára lényegében elképzelhetetlen.


Sokfélék vagyunk...

2011. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok konzervatív ember,de sosem káromkodom,és ki nem állom ha valaki káromkodik..Nagyon visszataszító a káromkodás,és semmi jó nincs benne.Nem hiszem hogy a káromkodás a felvilágosodott kor értéke lenne.

A nemi életről meg az a véleményem,hogy sokan inkább úgy vannak vele,hogy nem vállalják a rizikót egy esetleges nemi betegségre.Én bár szexeltem házasság előtt,de nem feküdtem le minden barátommal mert 1 hónapja járunk..

Attól sem lesz senki menőbb vagy jobb ha fűvel-fával csinálja,fiúval-lánnyal egyre megy...

Érdekes hogy a szexuális felvilágosodást milyen könnyen veszik a fiatalok,és szerintük így van jól..de egyik sem mer elmenni a nőgyógyászhoz ha ne adj isten gombás lesz,vagy van valami baja..Meg a legtöbb fiatal azzal sincs tisztában,hogy tavaly óta Magyarországon is 40%-al nőtt a 15-21 év közötti fiataloknál a HÍv fertőzés..

2011. szept. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
bocsika elírtam..nem 40 % hanem csak 20%-a (de ez is sok)
2011. szept. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vallom magam konzervatív embernek, de megértem a fenti példádban bemutatottakat. Nem olyan nehéz.

Az a baj, hogy az "átlagos" ember számára az abszolút viszonyítási pont a korszellem. Úgy élnek, hogy meg sem kérdőjelezik, hogy a káromkodás talán nem annyira szép, vagy a szex nem a legfontosabb, stb.. A legtöbb ember (talán te is) vakon, megkérdőjelezés nélkül követi, amit a korszellem diktál.

Más emberek viszont valami máshoz, általában állandóbb dologhoz próbálja igazítani az életét, értékrendjét. Nem az számít nekik, hogy mások (a korszellem) mit mond, hanem az, ami szerintük igazán fontos, igaz (pl. tisztesség, tisztaság).

2011. szept. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bár minden válaszban a káromkodásra írtatok vmit, én nem azt tartom a "legfurcsább" részének. Azt megértem, aki nem szereti azt, hogy vkinek ömlenek a szájából a csúnya szavak. Viszont azt különösnek tartom, aki mondjuk 10 évente mond ki egy trágár szót.


A szexnél pedig a HIV egy logikus indok, viszont ezeknél az embereknél nem ez a visszatartó erő. És ne végletekben gondolkodjunk: ha valakinek mondjuk évente más kapcsolata van, esetleg diákként lefekszik néhány osztálytársával(aki azért nem számít idegennek), az nem fűvel-fával csinálja.

Sok embernek azonban még ez is kéjelgésnek számít. Én az ő gondolkodásmódjukat nem értem. Van olyan egyetemista ismerősöm, aki nagyságrendekkel konzervatívabb, mint a 80 éves nagyanyám.

2011. szept. 15. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák.Az az ismerősöd aki szerint csakis a férjével szexel,mert szerinte így helyes az miért baj?

Ugyanannyira természetes gondolkodás ez is mint az,hogy több férfival lefekszel,vagy ahogy mostanában tök természetesnek veszik a fiatalok,hogy meleg vagy leszbi valaki..

Nincs azzal semmi baj,ha valaki élete szerelmének tartogatja a szexuális életét.Nem kell megérteni,sem indokokat keresni..

Az egyik ember ilyen a másik olyan..és ez így van jól..

2011. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

„esetleg diákként lefekszik néhány osztálytársával(aki azért nem számít idegennek), az nem fűvel-fával csinálja”


Szép. Nem fűvel-fával, csak végig meg rajta a fél osztály.

Ezt meg én nem fogom tudni megérteni. A pofám leszakadna...

2011. szept. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:19


Abszolút így van.

2011. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem megérteni nem lehet ezt, csak elfogadni és tiszteletben tartani.
2011. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!