Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan kell helyesen irodalmat...

Hogyan kell helyesen irodalmat tanulni?

Figyelt kérdés

Több oldalas szöveget be tudok vágni 10 perc alatt is, de az irodalom kész szenvedés. Órákat ülök felette, nem tudom megjegyezni a verselemzéseket, nem bírom felfogni, mit akart a költő/író azzal, hogy "egy piros rózsa ott van az asztalon". Igazából nem is érdekel, nagyon utálom. De hogyan lehetne megkönnyíteni ?


Amúgy meg az a poén benne, hogy országos szépkiejtési győztes vagyok, elsős korom óta érek el helyezéseket helyesírási versenyeken , szavalóversenyeket nyertem, de ez a rémálom. Ja, meg olvasni is szeretek, de ha kötelező van, akkor hirtelen még a szobám kitakarítása is fontosabb.


2011. szept. 18. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet helyesen tanulni és valószínűleg benned már olyan ellenállás van az elemzésekkel kapcsolatban ami kizárja, hogy szeresd ezt a tantárgyat.

Az egyetlen ami az eszembe jut a sok olvasás ( tartalmasabb művek vagy versek )mert ezek ( legalábbis belőlem ) érzelmeket váltanak ki és ha ezeket átgondolom akkor már készen is van az elemzés.


Végül egy tanmese:

Megkérdezték a híres festőt, hogy mi a véleménye arról, amikor a műveit elemzik.

Azt mondta: Igen, sok műelemző mély gondolatokat lát bele a műveimbe, a színhasználatomba, de az igazság az, hogy olyan színekkel szoktam festeni, amit otthon találok.


Azaz nem biztos, hogy minden műnek van mélyebb értelme, amibe mi megpróbáljuk belemagyarázni. :-))

Más kérdés viszont, hogy az irodalomtanárod az önálló gondolataidat elfogadja vagy nem, mert vannak néhányan akik csak a tantervben leírt verselemzéseket fogadják el.

2011. szept. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!