Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudnak helyesen...

Miért nem tudnak helyesen írni az emberek? Olyan nagy dolog?

Figyelt kérdés
"Kedvenceim": innák valamit és társai, voltunk moziba, léci, most felagyam vagy ne?, de nem csak interneten vannak hasonlók, pl.: kétméteres betűkkel a hirdetőtábla: "Húsárú-ház"! Az mi? Tudtok még ilyeneket?
2011. aug. 9. 11:43
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
0%

Ez van.

És te miért nem tudsz balalajkán játszani? Olyan nagy dolog?

Szerintem könnyebb megtanulni balalajkázni, mint helyesen írni. A helyesírásod egész életed alatt fejlődik, és sose lesz tökéletes.

2011. aug. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A mai világban már (SAJNOS) senkit nem érdekel, hogy helyesen ír-e... . Tisztelet a kivételnek! Sőt! Ha véletlenül bántja a szemem valakinek a válasza itt gyakori kérdéseken, és (ne adj Isten) szóvá merem tenni a rémes helyesírását ... Ki a rossz? Ki a k*cs*g és társai? Ki piszkálódik? Természetesen én... -.- Ha pedig szóban fordul elő hiba, és én rögtön harapok, javítgatok másokat (persze merő jóindulatból, hogy az illető más előtt ne égjen be..) akkor is csak azt kapom: Kit érdekel?? Nem mindegy???


ebbe sajnos bele kell törődnünk!!!

2011. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
a nyelvészek többsége a "nákolást" hangrendileg nem tartja helytelennek, ez inkább esztétikailag zavarja az emberek nagy részét. És még van néhány ilyen vitatható szóhasználat, amiket rétegek használnak, de ezek többnyire meg is maradnak abban a rétegben, tehát nem veszélyezteti anyanyelvünk tisztaságát. A másik négy példád inkább hanyagság, vagy nem tanultak meg helyesen írni.
2011. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló! Balalajkázni nem kötelező mindenkinek, ha fenn akar maradni egy nemzet (esetleg néhány orosznak nem árt...), de az anyanyelvét ismerni, és tisztelni... Na, ez a különbség!
2011. aug. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
100%

Szerintem nemzetünk anyanyelvének fennmaradását sokkal inkább gátolja az a tendencia, hogy egyre inkább szeretünk angolul elnevezni mindent, mert "az a menő". Itt nem csak a külföldi "jövevényszavakra" gondolok, mint pl. a winchester, amit merevlemeznek is lehetne nevezni. De nem is tudom, mikor hallottam így utoljára. Az HDD, vagy winchester az emberek 90%-ánál. A nagyobb probléma viszont az, hogy a magyar találmányokat, műalkotásokat, programokat, weblapokat, szinte mindent angolul neveznek el, mert "úgy jobban cseng".

Első válaszoló vagyok.

2011. aug. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Ezzel teljesen egyet is értek. De szerintem nem kisebb vagy nagyobb az egyik probléma, mint a másik, hanem mindkettő nagy probléma. És összefügg! Minél több idegen szót használsz (és "magyarítasz", mint pl. lájkolni), annál jobban elfelejtünk magyarul; és minél jobban elfelejtünk magyarul, annál inkább rá leszünk szorulva más nemzetek szavaira.
2011. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Elsö:

Nem értek veled egyet, a balalajkás példád azért nem az igazi, mert általános iskolában meg kell(ene) tanulni helyesen írni. Az, hogy mindez a jövevényszavak miatt lenne, azért nem igaz, mert pl.: lécci nem annyira jövevény. Legalábbis szerintem..

Egyébként az csak egy dolog, hogy itt, vagy más fórumokon hogy írnak (bár ez is nyilvános hely), de még plakátokon is! Sőt, még TV-ben is volt rá példa, aki emlékszik: "az orrodat is tisztíccsa".

2011. aug. 9. 12:32
 8/24 anonim ***** válasza:
Az én kedvencem amikor ezeket mondják pl. azt helyett aztat vagy ezt helyett eztet mondanak stb..Amugy írásban ha gyorsan írok,eltévesztem a betűket és a helyesírásnak nem megfelőlen írok,pedig tudok helyesen írni és ilyenkor nem szeretem ha kijavítanak..mert bárkivel előfordulhat ilyen.Másik kedvencem a like-lájk.
2011. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ja, majdnem lemaradt: meik, mien, ien :-D
2011. aug. 9. 12:35
 10/24 anonim válasza:

"A kérdező kommentje:

Elsö: "


látod te is szoktál hibázni. Pedig megtanultad és biztos tudod, hogy a szavak végén az ó, ő mindig hosszú (kivétel: no,nono), de még is elvétetted.

2011. aug. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!