Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » HELP! Mit tegyek? (Kérdésed...

HELP! Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam, aki egyben a legjobb barátom is, a hétvégén megakarta magát ölni, mert össze veszett az édesanyjával. Azt mondta ne szóljak erről senkinek, de én nagyon szeretem és aggódom érte, főleg, hogy e tanévig egy barátom se volt. Nem tudom, hogyan segíthetnék, ha szólok vkinek azzal elárulnám, de ha nem akkor pedig abba bele őrülök, ha megöli magát. És nagyon félek, hogy újra megpróbálja. Azt mondta 1x úgy is megteszi. :'(


17/F


2011. szept. 18. 23:01
 1/3 anonim ***** válasza:
állj mellette, törődj vele, figyelj rá. támogatás kell neki és hogy lássa, hogy számít, fontos valaki(k)nek! akár szólj a szüleinek is hogy nagyonnagyon aggódsz és figyeljenek rá! SZERETET kell!
2011. szept. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

próbáld megtalálni, ami a világ szépségére irányítja a figyelmét... ne rágódjon magában

ha jobban van, nevet is, van már derű is a lelkében, akkor beszélgessetek el:

nem lehet elmenekülni, sajnos

gondolj bele, milyen tragikus sorsú emberek vannak,

ha el lehetne menekülni, hányan de hányan mennének!

Egy világ van - és nincs hova "kimenni belőle"

2011. szept. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha elmondta neked, akkor az egyenlő a segítség kéréssel. Próbálj meg beszélni vele,lebeszélni róla, ha ezzel nem mész semmire akkor mondd meg neki, hogy szólni fogsz valakinek ( én nem kavarnék semmit a háta mögött )

Tanárnak vagy iskolaorvosnak.

2011. szept. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!