Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szemétség beköpni egy dílert?

Szemétség beköpni egy dílert?

Figyelt kérdés

1 évvel idősebb nálam a srác, tavaly végzett volna. Ám a vizsgája előtt nem sokkal kirúgták. (Azért nem érettségi, mert ez egy középiskolában tanított FSZ). De már középsuliból is ismertem a gyereket, rengetegen utálják, tanárok is, mert egy arrogáns, kétszínű gyökér.


Kirúgása után is meg szokott jelenni az iskolában, mégpedig teríteni valami könnyű drogot. És ez engem baromira irritál, egyrészt nem csak azért, mert én becsületes életet tervezek, ő meg ezzel annyit keres, mint más minimum heti 40 órával. Másrészt meg középiskolásoknak drogot árulni kb. olyan, mint horogkeresztes zászlót lengetni egy zsinagógában.


Elég sok infót tudok róla, meg tudnék is szerezni, hiszen jó páran ismerik az iskolából, mert akkora segg volt. És arra gondoltam, hogy teszek egy névtelen bejelentést egy telefonfülkéből a rendőrségnek róla, hogy mit csinál. Szerintetek ez szemétség?


2011. szept. 22. 17:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem, nagyon jól teszed, ha megteszed.

Ha nem lenne arrogáns, gyökér, akkor is feljelenteném.

2011. szept. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem. Sőt ha jól sejtem, ezt hívják társadalmi felelősségvállalásnak.
2011. szept. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Engem igazából nem ismer, én mindig csak a folyosón szoktam látni, meg a tanárok szidták sokszor.


Ezért arra gondoltam, mivel nem vagyok rossz színész, hogy odamegyek hozzá, és hitelesen előadva finoman megkérdem tőle, hogy úgy hallottam árul valamit, és ha igen, mit és mennyiért. Ezt csak azért, hogy biztosra menjek, hogy nem csak egy pletyka ez. Aztán ha igaz, és elkezdni mondan, hogy mit, és mennyiért tud hozni, azt mondom, ok kösz, majd átgondolom és lelépek. Ezután meg mondjuk 2 héttel felhívom a rendőrséget, csak hogy ne emlékezzen már rám.

2011. szept. 22. 18:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ez viszont rossz ötlet. Semmi garancia nincs arra, hogy ne emlékezzen rád két hét után. Pláne hogy megkérdezed, árul-e valamit, nem vásárolsz, aztán meg beköpöd...

a rendőrséget nyugodtan felhívhatod a gyanúddal is, úgy hogy nem kevered magad bajba. Aztán ha a házkutatásnál találnak nála valamit, az épp elég bizonyíték lesz.

2011. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ok, mondjuk ez lehet igaz. De ő amúgy nem olyan kemény, rosszarcú díler, hanem inkább ilyen babaarcú, cingár köcsög.


Egyébként van más módja is a bejelentésnek? Mondjuk internetes, vagy személyes?

2011. szept. 22. 20:16
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Régen ilyen matrica volt minden telefonfülkén. A metroállomásokon helyenként még mindig van.


[link]

2011. szept. 23. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

És azt hiszed, hogy ez érdekli a rendőrséget, édes kicsi naívám... hadd meséljek el két sztorit az életemből:

1 kb. 8 évvel ezelőtt felhívtam egy utcai fülkéből a rendőrséget, hogy névvel és pontos címmel feljelentsek egy dealert, mondtam, hogy ebben a percben is tele van a lakása könnyűdrogokkal. A rendőr gyakorlatilag elküldött a fenébe, hogy hagyjam őket békén, egy bejelentés alapján nincs joguk házkutatást tartani.


2 Tavaly karácsonykor betörtek hozzánk, de megzavarhattuk őket, mert "csak" a fele cuccunk tűnt el, a többi a nappali közepén volt összepakolva. Egy lakóparkban élünk, két hónapon belül hol egyik hol másik szomszéd mondta, hogy hozzájuk is betörtek. Egy szép nap arra mentünk haza a férjemmel, hogy két cigány sündörög az ajtónk előtt, amint mi kiléptünk a liftből ők lerohantak a lépcsőn. Persze azonnal hívtam a KERÜLETI rendőrörsöt, tehát nem a 107-et, hogy az ide-oda kapcsolással se vesztegessük az időt. Elmondtam mi történt, azt mondja azonnal küld valakit. 40!!!!! perc múlva visszahívtak, hogy akkor hova is jöjjenek, mi a pontos cím? Mondtam, hogy mostmár maradjon ahol van, hát a betörő már rég otthon vacsorázik és azon röhög, hogy ma sem sikerült elkapni.


Na, ennyit akartam elmesélni, feljelenthetsz te bárkit, csak éppen a díszes kis seggüket úgysem fogják felemelni.

2011. szept. 23. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Édes kicsi szerencsétlenem, hogy nálatok szarnak rá a rendőrök az egészre, az a te bajod. Eddig akárhányszor egy ismerősöm, vagy én kapcsolatba léptem velük, teljesen normálisak voltak velem. Sőt, volt, hogy büntethettek is volna minket ( az utcán szeszeltünk :'( ), de mondták, hogy ezt inkább valakinek a lakásán folytassuk.


Szóval itt észak-nyugaton szerintem teljesen jól dolgoznak a rendőrök.

2011. szept. 23. 14:46
 9/14 anonim ***** válasza:

szerintem nem szemétség. mármint egy dílernek jól kell végeznie a dolgát, csak azok tudhatnak róla akivel üzletel. ha ilyen idióta hogy ennyire el terjeszti hogy olyan is tud róla akinek nem kéne akkor megérdemli.


persze ha jóba lennék vele akkor nem jelenteném fel, de ahogy le írtad én drukkolok neki :D jelentsd csak.

(ezt úgy mondom mint aki füvezik)

2012. aug. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok és egyébként az előttem válaszolóval együtt értek.


velünk is előfordult már hogy megtámadtak egy nőt a házunk előtt és azonnal hívtuk őket, és kb 4-5 percig csak annyit halgattunk a telefonba hogy "Hívását a bejelentés során rögzítjük, kérem várjon..." és mire felvették és megkérdezték hogy mi a baj addigra már csak annyit lehetett mondani hogy "már semmi.."



ezek az idióták nem cselekednek ha vész van. csak ha már megtörtént a baj. akkor meg nagyon rá tudnak kattanni.

2012. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!