Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet valaki skinhead vagy...

Lehet valaki skinhead vagy hungarista tizenévesen?

Figyelt kérdés
Ez a kérdés egy ma jutott eszembe egy másik kérdés kapcsán, amiben egy 14 éves lány skinheadnek vallotta magát, holott szemmel láthatóan fogalma sincs az egészről. A problémám az, hogy a mai világban a tini fiúk/lányok minden héten új divat után futnak. Egyik héten discos aztán emo, rocker, skinhead, ami ép szerintük "menő". Ezzel csak az a probléma, hogy lejáratják a valódi hazafias érzelmű embereket és a többiek sajnos általánosítanak. Szóval nektek mi a véleményetek? Mert szerintem egy tizenéves még nem tudja átérezni az egész lényegét, csak azért csinálja, mert szerinte ettől menő lesz, persze pár hét múlva már egész más érdeklődési köre lesz.
2011. szept. 22. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
a skinhead dolog főleg a lányoknál elsősorban kinézetre megy mivel ez egy öltözködési stílus ami bárkinek tetszhet eszmétől függetlenül meg a skinheadek kezdetben ügye nem politizáltak. Tény, hogy egy 14 éves lánynak jobb dologa is lehetne mint hungaristának vallani magát, helyette még művelődhet, de szerintem sokkal jobb mintha a másik irányba menne mondjuk pláza*** lesz és még ez is kiforrhat nála szilárd világnézetként végülis. Én különben voltam 16 évesen kopasz és nagyon is komolyan vettem és átéreztem az egészet, nem olyan hirtelen jött dolog volt, előtte 1-2 évig olvastam a témában rendesen
2011. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
persze hogy lejáratja. Bár skinheadnek lenni ahhoz nem kell sok ész, bárki lehet
2011. szept. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, főleg ha dicséretes hazafias neveltetésben részesült (sajnos én ebből kimaradtam). Viszont tényleg vannak sokan, akik bár szeretik a hazájukat és népüket, nincsenek tisztában az alap dolgokkal és az érzéseiken sem tudnak uralkodni. Így ők alkotják a birka nép szemében a hazafias érzelmű emberekről alkotott képet.


Én hungarista eszméket vallok, békés ember vagyok és az utcán a kutya sem mondaná meg, hogy mik a nézeteim. Igaz, én már mondhatjuk felnőttem.

2011. szept. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kis embtoid válasza:
90%

Valószínűleg nem lehet.


"Egyik héten discos aztán emo, rocker, skinhead, ami ép szerintük "menő"."

Ez szerintem teljesen természetes, épp most kezdik felfogni, hogy ők "léteznek", individuális lények. Normális, hogy keresik az identitásukat, mindent meg kell tapasztalniuk, hogy utána le tudják vonni a következtetéseket, és el tudják magukat helyezni a világban. Ezzel szerintem semmi baj nincs. Vagy te talán nem hallottad még azt a régi mondást, hogy "majd kinövi"? Nem véletlenül született meg.

2011. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Alex Lion ***** válasza:
73%

Hát igen, ez a baj!

"ITT VALAMI NAGYON EL VAN B@SZVA!

ÉS NINCS ITT SENKI AKI RENDET RAKNA!"

A mai fiatalok már komplett trianoni öntudattal jönnek a világra, és fogalmuk sincs az egészről... Nem tudják hogy a kampósorúak kizsákmányolnak, sem hogy a sárgák elnyomnak, sem pedig hogy a brazilok mindent ellopnak tőlünk. De ne féljetek Fiaim! Majd mi segítünk! Üdülőpark kemencével!

2011. szept. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Sőt még netnáci is lehet!
2011. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Engem gyerek korom óta így neveltek. Ebbe születtem bele. Azóta se változtam minden így maradt. Most 26 éves vagyok. Nem tudott senki se megtörni! Vagyok aki voltam, leszek aki vagyok. 88/14
2011. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%
De még büdös kommunista is lehet, anno az osztályomban voltak rá ékes példák.
2011. szept. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Szerintem ebben az esetben az öltözködés vagy a hajviselet teljesen lényegtelen, ugyanis a köztudattal ellentétben ez nem egy "divatirányzat". Nem azokkal a "gyerekekkel" van a probléma, akikbe a szüleik belenevelték a hazafias érzelmeket, ezt teljesen normálisnak, sőt elvárhatónak tartanám minden magyar szülőtől. Nekem azzal a réteggel van problémám, akik csak azért egyik napról a másikra "skinheadek" lesznek, mert ép ezt tartják menőnek vagy mert megláttak egy cuki skinhead srácot. Persze fogalmuk sincs az egész lényegéről, ez náluk mindössze abban nyilvánul meg, hogy úgy öltözködnek, káromkodnak mint a kocsis, szidnak meg utálnak mindenkit. Szóval lejáratnak egy eszmét...
2011. szept. 23. 13:27
 10/22 Alex Lion ***** válasza:
90%
Hát igen, az ilyen divatmajom embereket elküldeném egy táborba ahol lehet jó sokat koncentrálni! Minket ne utánozzon senki, tartozzon valahova, vagy hordja el a vörös s*ggét innen. És nem mellesleg nem hinném hogy cukik lennénk...
2011. szept. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!