Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én vagyok vele úgy...

Csak én vagyok vele úgy tizenévesen, hogy semmi értelmét nem látom a vallásoknak, és utálom a kereszténységet?

Figyelt kérdés
nem az emberekre gondolok, akik ezt vallják, hanem magára a vallásra..
2009. okt. 10. 16:41
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
71%
Nem hiszem. Én is tizenéves vagyok, és egy olyan embert sem ismerek, aki hasonló korú és hívő. A legtöbbjüket hidegen hagyja a vallás.
2009. okt. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
52%
Azért ez tragikus. Sikeresen kinevelték a fiatalokból, és ezért lesz tragédia a jövő nemzedéke. Ugyanis nincs mibe kapaszkodnotok, ha majd véget ér az emberi képességetek, és beüt 1-2 tragédia, aminek nem látjátok az értelmét. Szegények vagytok, mert nem láttok tovább az emberinél, és nem fedezitek fel, hogy mi van azon túl, nem értitek meg, hogy honnan ered a jó, miért van erkölcs és honnan van a szeretet, ami persze nem olyan fogalom, ahogy azt ti tudjátok vagy megtapasztaljátok, hanem jóval több annál. Megfosztottak titeket ezektől. Szerencsétlen nemzedék.
2009. okt. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
74%

Ehhez nyilván az is hozzájárul, hogy lövésed sincs az egészről és dirib darab információk alapján ítéled meg a dolgot. Ha benne lettél volna egy ilyesfajta nevelésben, lenne róla valami fogalmad, hogy mit takar, bár akkor sem biztos, hogy magadénak éreznéd.

A másik, hogy a vallásosság nem feltétele annak, hogy valaki keresztény legyen.

Olyasvalamit utálni, amit nem ismersz, butaság. Próbáld ki, hogy minél több könyvet elolvasol a világ vallásairól, és megtalálhatod mindegyiknek a lényegét és értelmét, anélkül, hogy bármelyikhez is csatlakoznál.

A vallásoknak eredetileg elég sok értelme van, más kérdés, hogy emberek azok, akik ezek szerint a szabályok, hitrendszerek szerint élnek, tehát ezekbe belekeverednek sajnos az önös érdekek, a kapzsiság, a hatalomvágy. Minden vallásnak rengeteg hatása volt a történelemre, a művészetekre, a tudományokra, egyszóval mindenre, ami csak az emberiséghez kötődik. Elválaszthatatlan ezektől.


Tehát, ha utálod, meg kellene tudni indokolni, hogy mit is utálsz benne. Ha nem tudod, az leginkább a tudatlanságodat bizonyítja, de ez ellen tudsz tenni, ha akarsz.


(Egy nem vallásos ajánlja neked...)

2009. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
65%
én 20 évesen is így gondolom, semmi baj veled...
2009. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

azért, mert tini vagyok nem törvényszerű, hogy tudatlan is. :) 9éve járok vallásos suliba, elég jól ki lett vesézve ennyi idő alatt rengeteg vallás, ezek alapján jelentettem ki azt amit. a kereszténységet pedig azért utálom, mert erről tudok a legtöbbet, és ha belevesszük az egyház bizonyos történelmi cselekedeteit is, hát több az ellenérv ellene, mint amit mellette össze tudnék gyűjteni.

gyenge embernek tartom azt, aki nem bír magától talpon maradni, csak egy kétezer ( több vagy kevesebb ) éve történt újítás tartja benne lelket.. vannak olyan emberek, akikhez sosem jut el vallás, mégis boldogan tudnak élni.

2009. okt. 10. 17:15
 6/49 anonim ***** válasza:
59%
valamiben azért hidjél ne légy hitetlen.mindenki hisz valamiben de lehet hogy anyi körulötted a gonosz ember?
2009. okt. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
én magamban hiszek :) és abban,hogy mindenre van logikus magyarázat.
2009. okt. 10. 17:25
 8/49 anonim ***** válasza:
50%
Hát drága, azért mégsem tudsz te annyit, amennyit gondolsz. Először is, előjött belőled a fene nagy tinibölcsesség. Jó, oké, ez ebben a korban természetes, de azért visszafoghatnád. Azt gondolod, hogy most aztán megmondtad a tutit? Mi alapján gyengézel le több milliárd keresztényt a világon? Nem lehet, hogy olyat tudnak, amit te nem? Kicsit tájékozódni kellene a HIT oldaláról (tudod-e, mi az?), és nem ilyen-olyan általános iskolai történelemtanárok órájából leszűrni a nagy tutit.
2009. okt. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
68%
Azért utálja sok nem vallásos ember a hívőket, mert roszabbak mint bárki más. Ráadásúl úgy gondolják, hogy minden tettük megbocsátást kap, csak hinni kell. Ennek látjuk is az eredményét. Ne feledjük, hogy a keresztények ugyan abban az istenben hisznek mint a robbantgató iszlám terroristák. Most ők tartanak ott, mint ahol a keresztények tartottak párszáz évvel ezelőtt. Ha valami nem tetszett, akkor jött a szent inkvizíció. Most pedig ha valami nem tetszik akkor robbantgatnak. Képzeld csak el mi lenn, ha a mai egyház kezében lenne valódi hatalom. Arról már nem is beszélve, hogy Isten létezésére semmilyen bizonyíték nincs. Ha pedig mégis van Isten, akkor csakis egy szichopata őrűlt lehet. Egy olyan világot teremtett, ahol az ember csak úgy tud előre jutni, hogy a többi embertársát eltapossa. Ezt csinálják az ateisták és a hívők. Nincs külömbség.
2009. okt. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
46%
vigyázz ha elhagyod istent ne hogy elhagyon ö is téged akkor ne mond jaj istenem
2009. okt. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!