Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a becsülete...

Miért van az, hogy a becsületes emberek félnek az adó hivataltól, egyeseket meg nem vizsgálnak? Terepjárós - milliomos cigányok.

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Én becsületesnek tartom magam,de egyáltalán nem félek az adóhivataltól. Minden rendben van, minden be van fizetve.
2011. szept. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De ha nem fizetnél. lelőnének. Van viszont egy réteg, aki nem valószinű, hogy bármit is bevallanának,és élnek mint Marci Hevesen. Tele arannyal, jó kocsikkal, nyaralnak, harsánykodnak. Te is tudod, csak demagóg választ adtál.
2011. szept. 23. 17:51
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem adtam demagóg választ, az demagóg, hogy "lelőnének" Nem lőnének le. Volt olyan,hogy hátralékba kerültem,bementem az apeh-be megbeszéltük a törlesztést még a kamatot is elengedték,kifizettem.

Az a demagógia,hogy az apeh-től rettegni kell.

Ami a kérdésed másik részét illeti,nem érdekel,hogy más mit fizet vagy mit nem fizet

2011. szept. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem is irritál a dolog, és igazán kiváncsi vagyok, hogy hogy működhet ez. Például mikor a Győzike show-ban volt a vajda választás, vagy az esküvők. Hát mi pénz az? Hol dolgoztak meg érte. Valóban volt adózott jövedelem? Miből milliomosok?
2011. szept. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj mennek a vagyonossági vizsgálatok.
2011. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Európai Únió, amelynek törzs-országaiban nem élnek jelentős cigány tömegek (vagy, akik élnek - németországi és észak-olaszországi szintik, franciaországi kálók, spanyolországi gitano-k - egy részük vándorló életmódja ellenére nem elsősorban bűnöző életmódot folytatnak) retteg attól, hogy a Nyugat-Európában honostól teljesen eltérő fejlődési fokon álló (sokkal elmaradottabb)magyarországi cigány populáció abban az esetben, ha a szociális hálón keresztül - segélyek, gyermek- és felnőtt-kedvezmények, ingyen lakhatás, energia-vételezés biztosítása ill. eltűrése - nem kap meg mindent ahhoz, hogy - úgymond - jól érezze magát az élőhelyén, mint immár szabadon mozgó EU-állampolgár, a nyitott határokon át nagy tömegekben Nyugat-Európába áramlik, oda "exportálva" az élősködő életformát és a bűnözést. Ebbéli félelmében a (mindenkori) magyar kormányokra hathatós nyomást gyakorol, hogy a cigányságot megkülönböztetett "kímélettel" kezeljék, bármibe is kerül a többségi népességnek, az adófizetőknek. Ebbe beletartozik az is, hogy a cigány bűnözéssel - annak sajátos, - nagy és kis súlyú - formáival éppen csak tessék-lássék, szőrmentén lehet felvenni a harcot, nehogy az "önérzetükben megbántott" deviánsok ezrével Nyugat felé induljanak. Az EU mindezt úgy teszi, hogy álszent módon (így kívánja az érdeke!) a kisebbségi és emberi jogok nem elégséges védelmével vádolja országunkat, ahol pedig a közép- és kelet-európai cigányság helyzete magasan kedvezőbb, mint bárhol a szomszéd országokban ill. magában Nyugat-Európában is.

Az EU-törzsországok nyomásgyakorlása e téren még erősebb amióta nagy számú koszovói és romániai cigány áramlott "vendégszereplésre" ahol az általuk gyakorolt élet- és viselkedésmódok ismeretlenek voltak. Azóta még erősebb az idegenkedés és rettegés. Ma már pedig össz-európai gond ez - mégis ránk lőcsölik: oldjuk meg mi, ha belepustulunk is. Legfeljebb némi pénzt még adnak hozzá, nagy kegyesen..

2011. okt. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó korrektül leírta.

A franciskák visszazsuppolták őket.

A svédek még a repülőjegyet is fizették visszafelé.

Az olaszok mindjárt ujjlenyomat vétellel várták őket.

És még nekünk mondják, hogy semmibe vesszük őket.

2011. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Még annyit: tegyük félre a tehetséges elismert művészeket, szakmájukhoz értő jó vállalkozókat (ismerek ilyeneket is) - és minden becsületes cigány embert, aki a bűnözők/deviánsok viselkedése miatt (előítélet formájában) hátrányt szenved. Sajnos, mindig a tisztességes ember "szívja meg".

Ugyanakkor: a hívalkodó és ízléstelen luxuspaloták, a terepjárók és kilós aranyláncok emberkereskedelemből (leányrablás és -futtatás), lopott (lopatott) fémek forgalmazásából, védelmipénz-szedésből, uzsorából és egyéb fajta szervezett bűnözésből származó jövedelmek "gyümölcsei". Az APEH (ma már NAV) pedig azzal érvel, hogy csak azokat ellenőrízheti, akik adószámmal rendelkeznek - ezeknek az egyedeknek pedig soha egy percre sem volt adószámuk. Valójában azonban nincs rá (mert nem is lehet, lásd: EU-nyomásgyakorlás) politikai akarat. Az uzsorások tétova "piszkálgatása" megkezdődött ugyan, de félő, csak "parasztvakításként", mert másként lehetetlen.

2011. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kár volt feloszlatni a gárdát...
2011. okt. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!