Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Lehet-e még probléma ebből, illetve érdemes-e cirkuszt csinálni?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, a lakhelyemtől nem messze van egy nagyobb bolt, ott szoktam vásárolni. A bolt egyik férfi alkalmazottja folyamatosan "zaklat" (értsd alatta: odajön, és lyukat beszél a hasamba, nehéz tőle megszabadulni). Nemrég, mikor bankkártyával fizettem, egyszerűen kivette a pénztáros kezéből a kártyámat, és elkezdte nézegetni. Köpni-nyelni nem tudtam kb., de hétvége lévén a főnökét vsz nem találtam volna bent, elég sok holmim volt, és sietnem is kellet, így aztán eljöttem. Egyrészt teljesen fel vagyok háborodva ezen a fokú bunkóságon, másrészt kicsit aggódom amiatt, hogy a kártyámról lenézhetett vmi kódot, amivel a nevemben tudna vásárolni a neten (egy ismerősömnek PIN kód nélkül felhasználták a kártyáját internetes vásárláshoz, vsz úgy, hogy simán lefénymásolták, és használták a rajta lévő kódokat). Mit csinálnátok a helyemben?
2011. szept. 24. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Beirsz egy panaszt, pontos reszletekkel.
2011. szept. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tiltasd le a kártyát, igényelj újat.


Én bizony bemennék és beszélnék a főnökével. Ja, és persze az lenne az utolsó látogatásom abban a boltban.

2011. szept. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
mindenképp jelezd a főnöknek...ne csak akkor derüljön ki, ha már üres a bankszámlád...
2011. szept. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint reális dolog, hogy ennyi elég a bankszámlám megcsapolásához? Nem akarok paranoid lenni, de hülye sem...
2011. szept. 24. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is csapolja meg, de igy nem viselkedhet. Lehet, hogy csak a neved akarta latni, ferjezett vagy e vagy sem? Mindenkepp irasbeli panaszt adj be.
2011. szept. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az interneten való vásárláshoz nem kell semmi más, csak a bankkártya száma. Nem túl nagy a valószínűsége, hogy pár másodperc alatt elolvasta és meg is jegyezte (bár nem írtad, mennyi ideig tartott), de az ördög nem alszik.


Én biztos, hogy letiltanám a kártyát.

2011. szept. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha jól tudom, van ahol még nem is kell a teljes számlaszám, csak az utcsó három karakter...plusz nyilván a tulaj neve..

szóval én is letiltanám, és új kártyát csináltatnék..még ha panaszt is nyújtasz be, ha utána csapol meg, senki nem fogja neked viszafizetni, csak ő megy börtönbe (azt is csak jobb esetben) de rajtad ez már nem segít...

2011. szept. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

milyen kártyád van? Lehet vele interneten vásárolni?dombornyomott? járj utána, h egyáltalán lehet-e vele.

egyébként ha nagyobb bolt, akkor feltételezem rögzítve lett kamerával az eset? jelezd a főnöknek, aki vissza is tudja nézni.

2011. szept. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdés, de sajnos olyan a kártya, hogy lehet vele a neten is vásárolni.

Épp az a gondom, hogy nagyon sokat dolgozom, jó eséllyel olyan időpontban tudok csak visszamenni, amikor nagyfőnök nem lesz bent. A panaszkönyvet meg a kutya sem fogja megnézni. Egyszerűen felháborító, hogy ilyesmit csak úgy meg lehet tenni... Kicsit nyugatabbra a tisztelt úriembernek másnap már nem lenne munkája egy ilyen után.

2011. szept. 24. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod, hogy itt nem rúgnák-e ki. Az, hogy neked nincs időd szólni miatta, talán nem a főnök hibája.
2011. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!