Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A rádiohullámoknak van élettan...

A rádiohullámoknak van élettani hatása? Káros-e az egészségre?

Figyelt kérdés

van 1 számomra nagyon érdekes példám otthonról:

megy az öcsém szobájában a rádio és ha oldalról neki állok a rádiónak akkor bezavarodik a rádio és alig hallani a szöveget. megnéztem és semmihez nem érek hozzá nem állok semmiféle kábelen, akkor mégiscsak leárnyékolja a testem a rádióhullámokat nem?


2011. szept. 25. 11:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Itt nagyon alacsony energiájú sugárzásról van szó, hiszen messze vagy az adótól. Ha túl közel vagy a készülékhez, akkor leárnyékolod annak az antennáját, ami semmit sem észlel.


Az emberi test, mivel vizes oldat van benne természetesen elnyeli az elektromágneses sugárzást, és az hővé alakul benne. De igen nagy energia kell ahhoz, hogy káros legyen. A mikrohullámú és az alatti frekvenciatartományban még nem tudtak más egészségkárosító hatást igazolni, bár a vita nincs lezárva.

2011. szept. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
az is érdekes h nem a rádió elött vagyok, a rádió egy polcon van és oldalt állok a polcnak neki, először keresztül megy a 2cm-es fa polclapon és a fa polctól 1 m-re állok és igy árnyékolom le. azért messze vagyok a rádiótól h leárnyékoljam. pest felé mennek a jelek mert pest felöl állok neki a rádiónak, azt úgy zavarodik be.
2011. szept. 25. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!