Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nappali, sötétben alvás...

A nappali, sötétben alvás káros az egészségre? :D

Figyelt kérdés

Az ebéd utáni alvásnál mindig lehúzom a redőnyt a kislányomnak, hogy ne legyen Neki világos. Így félhomály van a szobában. Erre ma anyósom megkérdezte, hogy miért alszik a gyerek sötétben? Ez nem jó a babáknak, félni fog (éjjel vak sötét van, és semmi baja), a kis agya így összekeveri a nappali alvást az éjjelivel, ráadásul az oviban sem csinálnak sötétet Nekik, így ott nem fog tudni majd elaludni! És a ráadás: "a nappali, sötétben alvás káros az egészségre!" Na, ez verte ki a biztosítékot! XD

Kérdezném, hogy az oviban valóban rendes nappali fénynél alszanak a gyerekek? Még napos időben is? Valahogy nem tudom elképzelni!


2011. okt. 27. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Anyukám ovónő, és hidd el nem rendes nappali fénynél alszanak:-) Le van húzva a reluxa (ilyen zöld műanyag, az a dönthető fajta) és félhomály van, de nem vaksötét.


20N

2011. okt. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is elég sötét van, tetőtéri a szoba, és ha lehúzom a rolókat, szinte semmit se látni. Egy kis csík azért van, amin bejön némi fény. A bölcsiben is félhomályban alszanak. Semmi baja sem lesz tőle, pihentetőbb az alvás. Sőt, az enyém éjszaka tök sötétben alszik.
2011. okt. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Én is besötétítek a 19hónapos lányomnak nappal. Ilyen butaságot még nem is halottam,hogy káros lenne!
2011. okt. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is csak ámultam, hogy a 2 diplomás, gyógypedagógus anyósom, hogy a fenébe tud ilyen b*romságot mondani?? Aztán csak fogtam a hasam a nevetéstől!
2011. okt. 27. 23:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az oviba világosban alszanak(volt,hogy mentem érte és még aludtak,világos volt), itthon mindig is lehúzott redőny mellett aludt, az oviban mégis telejsen jól alszik az mondja az óvónéni,hogy pikk-pakk elalszik.
2011. okt. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban is sötétben aludtak...
2011. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Óvónő vagyok,alvásnál redőny lehúzva teljesen,negyed óra alatt alszik az összes kicsim:)Kisfiam is így alszik itthon,nem hiszem,hogy baja lesz tőle.Soha nem hallottam ezt a nézetet én sem még.
2011. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De jó, hogy kiírtad ezt a kérdést! Annyit gondolkodtam én is rajta, hogy jót teszek -e a babának, ha félhomályban altatom. Nekem ismerős mondta, hogy oviban gond lesz, mert ott nincs besötétítve.


Olvasva a válaszaitokat megnyugodtam.

2011. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*előző vagyok

A "jót teszek -e"-t persze nem úgy értettem, hogy az egészségére lesz káros, hanem hogy később nem fog tudni fényben elaludni.

2011. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
30%
A "neki", "nekik" szavakat miért írod nagybetűvel?
2015. dec. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!