Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A gyk.hu-n mér kötnek bele...

A gyk.hu-n mér kötnek bele mindig a kérdező helyesírásába, ahelyett, hogy válaszolnának?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 15:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Mert valószínűleg sokaknak bántja a szemét. Szerintem egészen addig, amíg azt tapintattal teszik, nincs baj, főleg, ha közben azért a feltett kérdésre sem felejtenek el válaszolni...
2011. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert sokan nem vigyáznak arra, hogy helyesen írjanak, és nem nézik át a szövegüket, mielőtt elküldenék. Arra hivatkoznak, hogy kevés az idejük, de valójában a hanyagság és a műveletlenség látszatát keltik. Ezért kapják a kioktatást, meg a nyelvtanra való utalgatást.
2011. szept. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Me' talyparazstok nem toknak irni!!!!4444négy4444!!!
2011. szept. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

nem köt beléjük senki

éppencsak megkérdezzük, hogy bemutassuk-e a hejjesírássy szótátot?

2011. szept. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Különben is miért, nem mér......:D
2011. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

Sokan kérdezték már ezt, de még mindig ugyan az az oka. Nem azt mondom, hogy teljesen hibátlanul kell írni, mindenki elírhat dolgokat, viszont egy alap szintet el kellene érni. Sokan a legalapvetőbb szavakat nem képesek leírni. Mit az, hogy "ien"? Tanulja már meg mindenki, hogy az ILYEN. Ezekről a dolgokról beszélek.


A másik. Ha felteszel egy komoly kérdést, amire elvárod, hogy átgondolt, normális választ adjon mindenki, akkor annyit tegyél már meg, hogy normálisan, a lehető leghelyesebben próbálj írni. Mutatok egy példát!

"A barátóm elment egyhétre. Ójan rosz nélküle!!!!! Ien még nem vólt nem lehetünk 1üt. Segícsetek!!!!" Most komolyan, az ilyenek egyszerűen idegesítik az embert. Általában nem abba kötnek bele, aki elír egy valamit.

2011. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
23%
Azért, mert az interneten létezik egy olyan faj, hogy "nyelvtannáci", akinek az okoz örömet, hogy mások irományát bemásolja a Wordbe, majd az automatikus helyesírásellenőrző által talált hibákat kielemzi a fórumon. (Hasonló a trollhoz, aki a témát szándékosan más irányba akarja terelni, miközben gyakran sértegeti is a fórumozókat)
2011. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó: hadd keserítselek el, senki semmit nem másol sehova, tudom, hogy számodra ez elképzelhetetlen, de mi fejből tudjuk a helyesírási szabályokat. Tudod, az általános iskolai tananyag...
2011. okt. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy mindenki rosszindulatból teszi!... :-)


Minél hamarabb megszokod a helyes formát, annál gyorsabban válik véreddé, viszont ha sokáig helytelenül írsz le egy szót, az fog beléd rögzülni!


SZOKD MEG : bárhova írsz, mindig figyelj a helyesírásodra, legyél igényes magadra!...


Különben a középiskolában a földrajz vagy a matek dolgozatban is fogják osztályozni a helyesírást!!!

(Tudom, mert a gyerekeim gimnáziumba járnak.)

2011. okt. 2. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
83%
Rossz a kérdésfeltevés. Nem kötünk bele a kérdező helyesírásába, csupán bátorkodunk szóvá tenni azt, méghozzá jóindulattal. Én mindig hálás voltam azoknak, akik felhívták a figyelmemet hiányosságaimra- és sokat tanultam belőle, de ez kétélű: ehhez az én hozzáállásom is kellet, azaz nem úgy éltem meg, hogy, jaj már megint belém kötöttek. Ha úgy éltem volna meg, akkor úgy is maradtam volna a változás legcsekélyebb jele nélkül.
2011. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!