Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A cigányok mire fel kapnak...

A cigányok mire fel kapnak támogatást, önkormányzati lakást és egyéb kedvezményeket?

Figyelt kérdés
Én sváb vagyok, ergo kisebbség , ennyiből nekem is járna nem igaz? Miért beszélünk egyenlőségről, amikor a cigányok mindent megkapnak, anélkül, hogy a kisujjukat kéne mozdítani, az emberek meg a veséjüket is kidolgozzák, akkor sem telik egy normális lakásra? Akkor miért nevezik modern kornak a 21. századot, ha már néhány cigánnyal sem mer a kormány szembeszállni?
2011. szept. 29. 23:13
1 2 3
 1/22 sas15 válasza:
96%

ezzel egyet kell értsek

de amíg tömeg nem mozdul ki az utcára itt változás nem lesz

2011. szept. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Ebben a videóban sok kérdésre választ találsz:


http://www.youtube.com/watch?v=RMCpdgK6wC8


Kitartás!

2011. szept. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 mantis religiosa ***** válasza:
97%
Az unió parancsára bármi áron itt kell tartani őket, nehogy a "művelt és kulturált" nyugatot még jobban elárasszák.
2011. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
96%
Mert jófejnek kell tűnnünk, és úgy tenni, mintha imádnánk a cigányokat, bár nem tudom meddig mehet még ez a színjáték... mert lassan már akkor is rasszista vagy, ha szóvá teszed, hogy kirabolt egy cigány...
2011. szept. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

nem a cigányság védelmében,de


vmelyik nap be kellett mennem a városháza okmányirodájába személyik csináltatnom ott volt mellette az ablak ahol a lakásfenntartási támogatást lehetett igényelni...90-10 volt kb az arány de nem a cigányok javára....ismerek 1 jó pár embert aki csak emiatt vált el papíron h megkapja az ingyen tankönyvet,kiemelt családi pótlékot stb.......szóval sztem van pro és kontra is...

2011. szept. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

"ismerek 1 jó pár embert aki csak emiatt vált el papíron h megkapja az ingyen tankönyvet,kiemelt családi pótlékot stb..."


Tudod a kormány készteti ezeket az embereket, hogy csaljanak. Mert nekem ne mondja meg senki, hogy nem így van! Én is gondolkodtam rajta, de a férjem lebeszélt. Inkább eszünk zsíros kenyeret többször, de el nem válunk!


Az e,elt családit tudod te egyébként, hogy mennyi? Talán 2000 forinttal több. Nekem pl. nem ér meg annyit, hogy elváljak. A tankönyvet is inkább kifizetem, igaz idén 20000 pénzbe került majdnem.. De kinyögöm, mert én vállaltam a gyerekeimet. Vagyis mi.


A cigányokról meg van nekem is a véleményem..


Lakásfentartási: Képzeld én is bementem egyik nap, s igenis elintézem, ha már nekünk is járna. Mert miért ne igényelném? A sok b ü d ö s alja roma mindenféle támogatásban részesül, a gyógyszertől a gyermekvédelmin keresztül az ingyenes tankönyvig és még sorolhatnám. Ó szegény cigányok, majd, ha lesz időm sajnálni fogom őket.


A magyar Magyarországon semmit sem ér manapság. Itt azon munkálkodnak, hogy mielőbb eltűnjünk innen. Ki így, ki úgy.


Én is mennék, ha lenne lehetőségem, de csak azért, hogy a gyerekeimnek jobb legyen. Küzdünk küzdünk, de soha nem jutunk egyről a kettőre... :(


Én szembeszállnék velük is, és a kormánnyal is. Csak legyen aki megszervezi! Fel kellene gyújtani az összeset, az egész bandát a parlament épületében. Közben meg indián táncot járni..

2011. szept. 30. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Előtted is nyitva a lehetőség, ugyanis a cigányság nem etnikum alapján kapja a támogatásokat, hanem azért, mert kiállnak egymásért, és valaki baromi jól elmagyarázta nekik a kiskapukat.


Ha te is egy putriban élnél, 5-6 gyerekkel, kapásból kapnál egy csomó családi pótlékot, lakhatási támogatást, és a gyerekek után egy csomó kedvezményt.


Ekkor kijelented, hogy szegény gyerekeknek rossz az életük abban a romban (kijön egy családvédelmis, egyetért) és beadod a gyerekedet állami gondozásba. Majd, megjön a rokonod, és hősiesen magára vállalja a dolgot. Ezért gyerekenként majdnem minimálbért lehet kapni: 5 gyereknél már 400.000 Ft bevételnél jársz. A rokon (akit ugyanúgy hívnak, mint téged...) visszaadja a gyereket neked, elosztoztok a bevételen, majd megcsináljátok ezt az ő gyerekivel is. Végeredmény: kijön a családvédelmis, a papíron nálad lévő gyerekek nálad vannak, közben papíron a sajátjaid a rokonnál: minden rendben van, és még egy kis támogatást is kapsz, ha az egész rokonság (30+ ember) siránkozik egy sort a médiában, hogy nekik milyen sanyarú, és nehéz életük van.


Ez az út előttünk is nyitva van ám, csak a magyar előbb szúrja hátba a másikat, semmint összefogjon. Ez az a dolog, ami baromira becsülendő a cigányokban: legalább saját érdekből képesek összefogni. Ha egy cigányt pofánvágsz, nem egészen négy perc múlva félig agyonvertek, mert jön a többi megvédeni azt az egyet. Ha egy fehért pofánvágsz, a többi fehér még a fejét is elfordítja, és úgy megy tovább... Soroljam még? Nem anyázni kell, hanem összefogni.


Aki meg utálja a cigányokat: most ő máshogy tenne, ha meglenne rá a lehetősége? Százból 95 deli magyar embernek felajánlom, hogy egy ideig putriban kéne élni, cserébe meggazdagszik, ja, dolgozni a büdös életben nem kell, úgy rábólintanának, hogy a fejük is leesne.

2011. szept. 30. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Nekem erről ez a vicc(?)jut eszembe:


"Bementem a hivatalba, hogy szociális segélyt szerezzek a kutyámnak. A hölgy az ablaknál azt mondta, hogy ez lehetetlen, kutyák nem kaphatnak szociális segélyt. Megmagyaráztam neki, hogy a kutyám fekete, munkanélküli, lusta és nem beszél magyarul. Többször volt figyelmeztetve szexuális molesztálásért és egy csomó kölyke van szerte a faluban. Ráadásul nem fizet adót, a parkba piszkít, idegen embereket molesztál, koldul, ételt lop és halvány elképzelése sincs arról, ki az apja…Hétfőn megyek a pénzért…"

2011. szept. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
44%
nem azért jár mert kissebbségiek hanem mert halmozottan hátrányos helyzetűek és legalább egy generáció ne putriba járjon haza
2011. szept. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem a származásuk, hanem a szociális helyzetük alapján kapják ezeket a segélyeket. Én még nem hallottam olyan segélyről, amit származás alapján osztanak, hülyeség is lenne, hiszen nem tehetsz arról, hogy hová születsz. Ez egy tévhit, azért hangoztatják sokan, hogy legyen még egy okuk utálni a cigány népcsoportot tekintet nélkül arra, hogy vannak köztük normálisak is.


Ha annyira irigyled az a pénzt, te is sorban állhatsz érte. Ha olyanok az életkörülményeid, akkor meg is kapod.

2011. szept. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!