Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyetértesz ezzel a mondattal?

Egyetértesz ezzel a mondattal?

Figyelt kérdés

"Ha mindent értenénk, mindent meg tudnánk bocsátani..."

Erre próbálok most gondolni egy fájó dologban, de kegyetlen nehéz.


2011. okt. 1. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban sokszor szoktunk elhamarkodottan ítélkezni, de nem lenne mindig jó megérteni, hogy mi vezetett mást a cselekedetéig. Jobb némely esetben a bizonytalanság.Megbocsátani meg akkor is lehet, ha nem értjük, tudjuk a magyarázatot.
2011. okt. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapjába véve lehetne benne valami, de szerintem ettől függetlenül sok olyan dolog van, amit nem lehet erre vonatkozóan megbocsátani, csak azért mert netán megérted a miértjét..

Inkább azt mondanám, hogy ha valaki nagyon megbántott, idővel jobb elengedni, mert az, ha Téged emészt, az felemészt..

2011. okt. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Attol, hogy ertem, hogy X.Y.-nak sanyaru gyerekkora volt es az apja kegyetlenkedese miatt valt gyilkossa, meg nem fogok tudni megbocsajtani.

Attol, hogy ertem Micike szexmaniajat, es a ferjem kanossagat, attol meg nem fogom megbocsajtani nekik, hogy gombas fertozessel "ajandekoztak" meg ENGEM.

En mindent ertek es megertek, de ettol meg nem leszek megbocsajto.


Tudom, sarkallatos es talan durva peldak, de.....................

2011. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megtudja anyósod, hogy megcsalod a párod.

Kígyót, békát kiabál rád.

S akkor megmondod, hogy már 2 éve hozzád sem ért. Akkor megérti, és megbocsát. Vagy akkor sem:)

2011. okt. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yuda ***** válasza:
100%

Az jutott eszembe, ..már több helyről való infó, de engem megragadott:

-Nem a másik miatt kell megbocsátanod, hanem magad miatt.

Ha szereted magad, akkor megbocsátasz, mert téged őröl fel lelkileg, egészségileg a harag,a bosszúvágy, vagy éppen a megbocsátatlanság.. . .

2011. okt. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!