Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Éltetek Angliában? Milyen volt?

Éltetek Angliában? Milyen volt?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron megyek ki a barátommal, nagyon várom, de kicsit izgulok is. Önkénteskedni fogunk. Tapasztalatok?:)
2011. okt. 1. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg is kinn élek. 4 éve. Párommal jöttünk ki. Szerintem jobb, mint Magyarországon. Vannak nehézségek, de nincs annyi anyagi nehézség. Most már jobban elviselhető, hogy családunk nincs a közelben. Vagyis itt van a családunk, mert családot alapítottunk:D De testvéreink, szüleink Magyarországon élnek. Őket csak évi egyszer látogatjuk meg. Milyen tapasztalatokra vagy kíváncsi? Munkahelyi, környezeti? Arra vagy kíváncsi, hogy hogyan bánnak az emberek velünk?
2011. okt. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem

És rossz

2011. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jelenleg is kint élek/dolgozom. Az elején nagyon imádtam,mert minden más volt.Kezdve a házaktól az emberekig.De pár év után az ember rájön,hogy semmivel sem jobb vagy rosszabb mint otthon.Vannak dolgok amiket itt nem lehet megkapni vagy megcsinálni,vannak amit otthon.

Amióta munkaügyi irodában dolgozom,és rengeteg sok nemzetiségű emberrel találkozom,már az emberek sem másabbak mint otthon. Itt is zajlik a rosszindulat az emberek között.(volt egy este amikor bejött egy angol lány azzal a kéréssel,hogy X.Y. nevű lánynak a CV-jét tépjük el,mert minden hazugság amit leírt.Minden ügynökségben elmondta.,gondolhatod,hogy mennyire meg voltunk lepődve)

Itt kint is vannak olyan fizetnivalók(főleg hogy kibújni sem tud az ember alóla,mint otthon.Itt is emelkednek az árak(csak a fizetés nem) int otthon.

Szóval ha földrajzilag és a nyelvet nem nézzük akkor ugyanolyan mint otthon.

2011. okt. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Főleg nyelvtanulás miatt szeretnék kimenni, de nem ott képzelem el az életem. Úgy mindenféle tapasztalatra kíváncsi vagyok, érdekességek, közlekedés, szép helyek stb. Köszi az eddigi válaszokat!
2011. okt. 1. 19:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Én éltem kint rövid ideig. Nekem nehéz volt, mert az angolom állatira gagyi. De mindenképpen megéri, nagyon értékes tapasztalat lesz. Találkozol majd kedves emberekkel és gorombákkal is, ugyanúgy, mint bárhol máshol. Nekem pl nagyon tetszett, mikor az öreg nénik darlingoztak :D De volt, aki óbégatott velem, mert azt gondolta, ha hangosabban mondja, akkor tudni fogom, mit akar. Én Londonban voltam, ott van mindenféle ember, érdekes és érdemes beszélgetni velük lehetőség szerint, mert nagyon sokféle kultúrából jöttek, sokféle látásmóddal, gondolkodással, tapasztalattal. Ezek megismerése sokat hozzátesz az életedhez, a világnézetedhez. Vidéken nem tudom, milyen ott. Remélem, egyszer azt is megtapasztalhatom.
2011. okt. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő után lett 'nagyon jó' a nyelvetek? Én anglisztika szakra járok, nagyon jó a nyelvtudásom, de én anyanyelvi szintet szeretnék és profi kiejtést. Amúgy kb. 8 hónapra mennénk.
2011. okt. 1. 19:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Én itt élek már jó ideje, imádom. Még amikor otthon laktam, akkor is évente jöttem ki, annyira tetszett az ország hangulata, az emberek és minden. Minden vágyam volt itt élni, szerencsére sikerült is. Azt hiszem egyike vagyok azon keveseknek, akik nem a pénz miatt jöttek ide.
2011. okt. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!