Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Tényleg elítélendő?

Figyelt kérdés
Most 6 hónapos a kisfiunk és az apai nagyszülők megsértődtek, mert nem akarjuk megkeresztelni. Nem járunk templomba, nem gyakoroljuk a hitünket és úgy gondoljuk képmutatás lenne megkeresztelni. Ezen ők felháborodtak és nem is állnak szóba velünk. Ráadásul az unokatesóm is furcsán nézett amikor neki is mondtuk. hogy nem lesz. Hozzáteszem egyikük sem vallásos ember, nem járnak templomba.
2011. okt. 1. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Hát tényleg illene megkeresztelni, ennyi esélyt adhatnátok annak a szegény gyereknek...
2011. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem elítélendő.
2011. okt. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
a tiétek a gyerek, ti vagytok a szülei, a nagyszülők (meg a szomszédok, meg az ángyi néni, meg a srégen szomszéd pista bácsi...) meg sértődjenek meg ha akarnak- így jártak.
2011. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első, miféle esélyről beszélsz? Épp így kap esélyt a gyerek, hogy önmaga válasszon a vallások közül, ha szeretne bármelyikhez tartozni. Lehet, hogy te azt hiszed, hogy Isten védelmében így állna igazán, de ez nem bizonyított tény. Ők mást hisznek. Én is megadom a gyermekemnek a szabad választás jogát, nem döntök helyette, hogy miben higgyen. Ha akarja, felnőtt korában is elvégezhetőek ezek.
2011. okt. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Kérdezd meg tőlük.A megbocsájtás gyakorlása vallásilag holmarad?Akkor képmutatók de nagyon.Majd a gyerek felnőve eldönti,mit akar.
2011. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mi is pont így gondoljuk. Majd a fiam a kellő időben eldönti, hogy milyen vallást akar gyakorolni, ha akar.
2011. okt. 1. 20:19
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne kereszteljétek meg.
2011. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mért kell elítélni?

Nekem sincs megkeresztelve a két lányom /2 és 3 évesek/, majd ha vallásosak akarnak lenni, akkor megkeresztelkednek, vagy más vallást vesznek fel, ahogy nekik tetszik.

2011. okt. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én hívő vagyok. A fiam természetesen meg van keresztelve,nekem ez fontos.

De:

A hajam áll égnek attól, amikor odamennek a templomba néhányan szép kis fehér ruhácskába öltöztetve a gyereket, megígérik Isten előtt, hogy keresztény nevelésben részesítik (mert a keresztelőn ezt ígérik!) , majd többet a templom közelébe se mennek.

Igen, képmutató, hazug és értelmetlen.

Hívőként azt mondom, az vigye keresztelni a gyerekét, aki az ígéretét komolyan gondolja. Aki csak divatból, rokonok kérésére, stb., az ne! (Egyébként: a Katolikus Egyház szabályai szerint a pap azt a gyereket keresztelheti meg, akinél megalapozott reményt lát a gyermek keresztény nevelésére.... )

2011. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő,és ahogyan te is mondtad,a családod valóban képmutató.
2011. okt. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!