Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 16-17 éves roma származású...

16-17 éves roma származású srácok, miért kötnek bele egy szintén ilyen korú, magyar srácba? . Amikor a magyar srác csak szimplán sétál? .

Figyelt kérdés
Kulturált, normális válaszokat kérnék. Köszönöm!
2011. okt. 2. 00:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
mert tetvedék ciglerek azéé'
2011. okt. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Ez náluk a felkészülés a börtön hierarchiára!
2011. okt. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ez benne van a vérükben, továbbá a törvény lehetővé teszi, hogy ezt megtehessék. Fogadj meg egy nagyon bölcs borsodi tanácsot: soha nem próbálj meg megérteni egy cigányt.
2011. okt. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
ha ilyen történik ne állj meg. ha megy melletted kommunikálj vele !!nyugodtan!! Ez a legfontosabb hogy nem szabad félni, hanem mintha a legjobb haverod lenne. Sokszor fordult már elő velem hogy belém kötöttek. 2 kezemen nem tudnám megszámolni, de sose ütött meg senki és 1 fillért sem csaltak ki belőlem.
2011. okt. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
a válasz benne van a kérdésedben, azért mert roma származásuak
2011. okt. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

szerintem irigylik. Mert sok az előítélet velük szemben, ami megnehezíti a dogokat, és tudják, hogy ez neki nincs. És nem tudnak ellene tenni. Ettől antiszocializálódnak - és ettől az ellenük hozott ítélet erősebb- ez egy ördögi kör, egymást erősíti a két dolog, szinte egyszerre keletkezve, mint hatás-ellenhatás.

-aa

2011. okt. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

Mert a cigánynál az erőszak a tisztelet kivívásának eszköze, ami a törzsi kultúrák ismertetőjegye. Vegyél egy csapat cigányt, ránézésre meg lehet mondani, mi a rangsor. A rangsor pedig aszerint alakul, hogy az egyedek mennyire fejezik ki a dominanciájukat. Fejlettebb kultúrákban ezt a szellemi kiemelkedéssel érik el, a cigányoknál pedig a régóta működő erőszakrendszerrel. Viszont annyi a változás, hogy nem elsősorban egymással szemben alkalmaznak erőszakot, hanem kívülállókkal szemben(magyarok). A magyarok nem szeretik az erőszakot, és más társadalomban élnek, könnyen megfélemlíthetők. A cigány meg úgy él, hogy ha valami nem tetszik neki, vagy előre akar jutni, akkor üt. Ha nem teszi, gyengének tartják a fajtársai, és lejjebb kerül a rangsorban. A cigány akkor is agresszív, ha nincs meg a döntő testi fölénye. A megfélemlítésre épít, és 99%-ban nyer is ezzel. Egy 10 éves cigány gyerek meg tud félemlíteni egy felnőtt magyar embert, aki nem tud mit kezdeni az értelmetlen erőszakkal. Mint amikor a béka felfújja magát, és elijeszti a borzot.

És még valami segíti a cigányokat: A túlságosan enyhe büntetések. Egy magyar megretten attól, ha csontját törik, beverik a képét, megszúrják, de a cigány nem fél az emiatt kapható 1-2 év börtöntől. Neki az semmi.

2011. okt. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
szerintem itt szó sincs semmiféle rangsorról, egyszerűen rasszisták
2011. okt. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem azért, mert túl sok a rasszista ebben az országban.

Ha mindig csak bántják őket, mit vártok?!

Én megértem, bár rosszul esik, amikor nekem is beszólnak, mert én szeretem őket. Persze nem tudhatják...

2011. okt. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Javaslom hogy nyugodtan állj velük szóba ha megszólítanak, légy magabiztos és határozott. Ha ezt érzik benned akkor nagyon nem kötekednek lehet hogy megpróbálnak pár dolgot kicsalni belőled ne adj a kezükbe semmit se mobilt se pénzt semmit, max a kezedből nézhetik. Megütni nem fognak mert ezek a kisebbségiek úgy csalnak el tőled valami hogy a bizalmadba férkőznek és manipulálnak tapasztalat. Lehetőleg forgalmasabb környékeken járkálj ha mész valahova inkább kerülj de legyenek szemtanúk ha valami gáz lenne. Ha nem hagyod magad akkor úgy is megfogják unni és otthagynak.
2011. okt. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!