Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a lengyelek véleménye a...

Mi a lengyelek véleménye a magyarokról?

Figyelt kérdés

Mi a lengyelek véleménye a magyarokról??

Hallottam a lengyel-magyar barátságról de egyik ismerősöm azt mondta hogy kint Londonban utálják a magyarokat a lengyelek

Most akkor szeretnek minket vagy sem?

És nektek volt lehetőségetek megismerkedni lengyelekkel,mi a véleményed róluk??

Van még egyáltalán lengyel-magyar barátság??


2011. okt. 4. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
én találkoztam nyaralás alkalmával Bulgáriában egy egész értelmes lengyel csajjal, de nagyot nézett amikor elárultam neki h elvileg a 2 nép baráti viszonyban van :D
2011. okt. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok lengyellel találkoztam már, és mindenki ismerte a lengyel-magyar barátság sztorit és a versikét (polak-wenger dva bratanki...).

Lengyelországban is többször jártam már, soha nem volt ilyen "utálják a magyarokat" dolog. Ha van ilyen, akkor arról ott Londonban a mostani magyarok tehetnek, és személyes tapasztalaton alapulhat, semmi köze a történelmi lengyel-magyar barátsághoz.

2011. okt. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Én londoni vagyok már egy ideje, és szerintem a lengyelek inkább azzal törődjenek itt, hogy az angol emberek ne utálják őket. Ugyanis amíg a magyar bevándorlók szépen szétszóródva éldegélnek itt, senkit nem zavarva, addig a lengyelek teljes városnegyedeket változtatnak át mini-Varsóvá, de úgy, hogy az ilyen helyeken gyakorlatilag angol nyelven meg se tudod értetni magad. Ez érthető módon nem nagyon tetszik az "őslakos" briteknek.
2011. okt. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
85%
Sulival voltunk egy hétre Lengyelországban. Semmi jelét nem tapasztaltam, hogy bajuk lenne velünk. (Szemben a szlovákokkal, akiknél megállt az egyik benzinkúton a buszunk, és még csak WC-re sem engedtek be minket.) h Nagyon kedvesek voltak velünk, gyakorlatilag a családoknál laktunk. Ismerték a lengyel-magyar mondókát is, és eszerint viszonyultak hozzánk. Külön pozitívum volt számomra, hogy az olyan fontos szavunk mint "kurv@" és "kocsma" gyakorlatilag megegyezik. Férfi ember számára pedig mi ez ha nem a jó barátság jele? :)
2011. okt. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!