Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok többsége miért...

A magyarok többsége miért ennyire igénytelen és koszos?

Figyelt kérdés

Elég csak végigmenni bármelyik nagyobb város utcáján, közterein. Terjeng a bűz, a húgy- és szarszag, omlik a vakolat, vagy koszosak a 30 éve festett falak, a lépcsőházban ragad a korlát, minden ellep a grafiti, szemetesek, gazosak az utcák, düledező, rozsdásodó keritések, a terek utcák tele kocsmatöltelékekkel és hajléktalanokkal. Vagy pl szálljunk fel egy vonatra, buszra, koszosak, igénytelenek, szemetesek, az utasok jó része -és itt nem a csövesekről beszélek csak- büdös, nagyvárosokban fertőzést kapsz, ha leülsz a közlekedési eszközök üléseire, az ablakokon nem lehet kilátni a kosztól.


Ha nagyritkán sok pénzért takaritják a köztereket, vagy az utcákat, vagy társasházakban felújitják a lépcsőházat, lefestik a falakat, akkor azok heteken belül koszosak, agyon vannak firkálva.


2011. okt. 5. 10:33
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
97%

Általában rendkivül egyszerű ezt a helyzetet is elintézni azzal, hogy szidjuk a poltikusokat, hogy ők tehetnek róla.

Csakhogy felhivnám a szives figyelmeteket, hogy nem a Demszky, a Kósa, a Tarlós, és társai szemetelik, firkálják, hugyozzák, szarják tele a köztereket, utcákat, lépcsőházakat, közlekedési eszközöket, hanem az átlag magyar ember, akik többsége koszos és igénytelen, főleg, hogy nem tesz semmit se ha azt látja, hogy valaki ilyet csinál, hanem elfordul. Nem a politikusok miatt omladozik a vakolat, rozsdásodik a kerités, nő a tizméteres gaz, és néz ki úgy sok ház vakolata, hogy az embernek elmegy az életkedve, hanem a terület tulajdonosa miatt. Nem elvárni, követelni kell, hogy miért nem takaritanak, hanem megelőzni kellene a szemetelést, a firkálást, nem kellene tönkre tenni ami szép új, rendberakott.


Szerintem pedig igen is csekkel és büntetéssel kell nevelni, mert majd ha csórikámat lecsukják fél évre és megbüntetik egymillióra, mert közterületen szemetel, firkál, vagy pisál akkor mindenki meg fogja gondolni, hogy megéri-e. Persze ehhez törvények kellenek és azok vasszigorral való betartatása.


Szerintem a szingapúri példát kellene Magyarországon is bevezetni, ott rend van és tisztaság! Ha már a magyar olyan buta, hogy nem tudja magától rendben tartani a közterületeket, mint pl. Svájcban, akkor csak egy megoldás van, szigorú büntetések és nyilvános megalázás, Szingapúrban bevált!

2011. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
76%
Költözz el Budapestről, és megoldódik ez a problémád :P
2011. okt. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem egyáltalán nem igénytelen és koszos a magyarok többsége. Vannak olyan környékek, ahol sajnos ez a helyzet, de én pont azt látom, hogy amit rendberaknak, az már elég sokáig olyan is marad.
2011. okt. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
92%
Melyik "bármelyik nagyobb város"? mert én ezt leginkább Budapesten tapasztaltam, persze ott sem mindenhol. Én Székesfehérváron élek, elég jól rendbe van tartva a város, a buszok is tiszták, a pályaudvarok is. A belváros nagyon patent és mostanában egyre többet adnak a panel övezetekre is. Van néhány ház, ami előtt kosz van, de...hogy is írjam... ott nem magyarok élnek. Pár hete voltam Debrecenben, az egyik legzöldebb város és arról is elmondható, hogy nagyon rendben van tartva.
2011. okt. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
37%

Igazatok van.

Ezen így még nem is gondolkodtam, hogy miért van ez a kosz, egyszerűen elkönyveltem, hogy ez Magyarország sajátossága.

De, ahogy így végiggondolom, tényleg nagyon koszos a magyar ember.

Az utcák is, de sokszor az udvarok is.

Ha elmész egy kisebb faluba, rengeteg olyan házat, udvart látsz, ahol térdig ér a dudva, és tele van az udvar mindenféle téglával, vas hulladékkal, régi mosógéppel, motorral, kályhával, meg a fene tudja, még mivel.

Ami úgyse lesz jó soha semmire, mert már megette a rozsda is, de azért gyűjtik.

Olyan, mintha a magyarok gyűjtögetnék a szemetet.

2011. okt. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy meg Manhattan elit irodanegyedének közepén minden estére hegyekben áll a szemét (konkrétan embermagas), és ha alkonyatkor leülsz egy forgalmas park padjára, láthatod, ahogy a szomszéd padon patkánycsalád játszadozik, úgy 2 méterre tőled. De a lábad jobb, ha felhúzod, mert a csótányok 8 centisre nőnek arrafelé.


Na ennyit a koszos magyar városokról.

2011. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
85%
Én bevallom szoktam hugyozni a belvárosban de azért mert hajnalban buli után az egész kib@szott városban nincs egy nyitott ingyenes nyilvános wc!!!!
2011. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
85%

"Terjeng a bűz, a húgy- és szarszag"


Ezt azért erős sarkításnak érzem! :)

Budapesten élek, előtte vidéki kisvárosban éltem 25 évig, szóval igencsak feltűnne,ha terjengene a húgy- és szarszag. :))) Meg egyébként is miért terjengene? Nem szarnak a Pestiek az út közepére. :)))


"igénytelenek, szemetesek, az utasok jó része " :))) BKV-val járok dolgozni, és egyáltalán nem igaz, amit mondasz. Iskolások, munkába igyekvőkkel van tele reggel. Este meg ugyan ez visszafelé. Persze, feltéved nem ritkán csöves, ápolatlan ember, de ne mondd már, hogy az utasok jó része igénytelen. :)


"fertőzést kapsz, ha leülsz a közlekedési eszközök üléseire" Nem kaptam még... :) Persze BKV után az első a kézmosás, de ez gondolom alap...


Nagyváros szemetesebb, levegője szennyezettebb. Ezzel nem lehet mit tenni, ez a világ minden táján igaz. Bécs is szemetesebb, mint Graz..



Ezek után érdekelne, hogy te hol laksz, hogy ilyen tapasztalataid vannak? :)

2011. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nem ez a fő ok, csak érdekesség:

Már nem egy vénasszonyt láttam, ahogy gondolkodás nélkül eldob papírzacskót, csikket, nylonszatyit, bármit, ahol éppen van. Körül sem néz, csak elengedi, ahogy a majmok a banánhéjat.

2011. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
90%
Nem a falvak sajátossága, hogy gazos ,vagy használhatatlan gépekkel van tele az udvar. Én kertvárosban élek, de elvétve itt is akad ilyen ház. Többnyire idősebbek ilyen gyűjtögetőek, vagy mert tényleg azt hiszik, hogy még jó valamire, (pl. alkatrész) vagy mert nincs aki segítsen az elszállításban. A férjemmel mikor beköltöztünk a jelenlegi házunkba, azzal kellett kezdenünk, hogy elvigyük a fém hulladékokat. A rézért 40.000 Ft-ot kaptunk, vasért, aluért összesen közel 60.000 Ft-ot. Ezek között volt mosógép, hűtő, amik nagyon nehezek. Szóval van aki kimondottan azért gyűjti, hogy leadja. De lényeg, hogy a falvakban is manapság már sokkal tisztábbak az udvarok, már leszoktak a gazdálkodásról, mindenki városba jár dolgozni, aki teheti.
2011. okt. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!