Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Engem frusztrál a facebook,...

Engem frusztrál a facebook, ha nézem-ha nem. Lehetek még boldog vagy rossz korba születtem? 29/F

Figyelt kérdés

Pontosabban az emberek viselkedését nem értem.

1. Nincs barátom,sőt,haverom sem (külföldön élek barátnőmmel, keményen dolgozunk,Mo-n pedig nem maradt már senki).

Ezért örültem,hogy majd fb-n felvehetem a kapcsolatot régi osztálytársakkal,ismerősökkel,haverokkal az oldalon. 90%-uk nem is válaszol, pedig szerintem tök normális,kedves és érdeklődő levéllel keresem meg őket. Persze látom,hogy az üzenőfalon meg jópofiznak a haverokkal.

2. Miért éreznek kényszert felnőtt,családos emberek,hogy ennyi mindent megosszanak,jelen legyenek? Még csak átfutni is rengeteg idő,hát még feltöltögetni,kommentálni...én csak hetente ránézek,de akkor is sok időt elvesz,és olyankor frusztrál,hogy másokkal mennyi minden történik,milyen nagy társaságuk van,milyen vagány dolgokat csinálnak,buliznak,stb. Ha nem nézek rá,akkor meg arra gondolok,mennyi információról,aktuális dologról maradok le.

3. Utálom,hogy a buszon mindenki csak a mobiljába bújik,sehol egy beszélgetés,mosoly egymásra,a facebookon látottak a téma, azért csinálnak élményeket sokan,hogy mielőbb fb-re tegyék,stb. Hol vannak a normális,egyszerű emberek,közösségek?


Akinek nincs aktív baráti köre, annak nincs értelme fb-t használni,ugye? Hogy segít mégis a facebbok előbb virtuális, majd valós barátságok kialakításában (nem csak megtartásában)?


2011. okt. 6. 00:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Töröld ki a picsäba. Nekem 5 napig volt, nem kell. Nem érdekel mások mit fecsegnek, és azt meg nagyon nem szeretem, ha mások meg engem látnak. A fäszbuk beállíásait meg bármikor átbazerálhatják, simán kinézem belőlük. minek teregessemm ki kit ismerek-kit nem? Abból is herótom volt, hogy az ország fele (egy bizonyos körből) bejelölgetett az iwiw-en - ja azt is likvidáltam. Közösségi.... haggyámá, inkább lemegyek a kutyával a parkba sétálni, mint azokkal a xarokkal ßasszam el az időt.
2011. okt. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy. Előbb megismersz embereket élőben, majd talán be is jelölöd őket a közösségi oldalakon. Vége a történetnek.
2011. okt. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyűlölöm, mert egy kirakat az egész. (Már nem is vagyok fenn.)

Szerintem max. annyiban segíthet barát-szerzésben, hogy élőben megismerkedsz vkivel, aki szimpatikus (de ugye valójában annyira nem ismered, hogy elhívd pl. egy sörre) utána bejelölitek egymást és ott már le lehet levelezni, hogy elmenjetek meginni egy sört.


Az érdeklődő leveleidre azért nem válaszoltak, mert abban nem lehet jópofizni, az túl személyes, és le kéne írni a valóságot, mi is van velük.


Ami még megfigyelésem: minél rosszabbul megy vkinek vmi otthon, hirtelen annál több "jófej" képet tesz fel :)

2011. okt. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Neked életed van nekik meg életük a facebook

Amúgy én se szeretem a Facet mert már túlontúl nyitott könyv az életem onnantól kezdve.

Nem is igazán az ismerőseim miatt zavar ez hanem mert egy szerverre tárolódik ,hol élek ,mim van ,hogy nézek ki ,kik a barátaim ,mi a kedvenc kajám ,milyen mentalitású vagyok meg egy csomó minden. A face ezt lehet sose törli. De viszont kerülhetnek ezek az adatok mához is lehet pont emiatt még problémám bőven. Sose tudni mit hoz a jövő.

2011. okt. 6. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem az a meglatasom, hogy ezek az oldalak inkabb maganyos embereknek valo, mint olyannak, akinek van elfoglaltsaga vagy csaladja. Par eve toroltem ki magamat az iwiw-rol meg a tobbi baromsagrol :) Egyszeruen nem volt ra idom, ugyanis ferjhez mentem, tanulok vannak kotelezettsegeim, pl. fozni egy jo kis vacsit, leuni es dumalni :) baratokat hivni ... vagy ott a kert. Persze, en konnyen beszelek :) Ha pl. egy pesti panelban laknek, akkor tuti, hogy vennek egy kamerat es kimennek fotozni, csak ne legyek bezarva a 4 fal koze. Az fb-re csak rohogni jartam, a norbi update erdekelt, de mar azt is elhagytam, mert untatott az, ami ott folyt.


Talalni valakit vagy egy kozosseget... well, nem egyszeru ...talan turista klubokban :) ott legalabb a termeszetben vagy, valos emberek kozott :) Az eletforma nagyon sokat valtozott Mo-n, amit ki tudtam szurni a forumokon a hozzaszolasokbol. Irhatnek meg, de nem akarok ...Ez van ...

2011. okt. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akiknek van fäszbúkjuk, 90%-uk nem olvasott Orwellt.
2011. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem két éve lett elegem ezekből a sz.rokból. Mindenki csak mutogatja, reklámozza magát, hogy hol volt nyaralni, hány drága helyen, hány száz kisbabás képet rakott fel a gyerekéről,stb... meg ment a verseny, hogy kienk van több ismerőse. ("Neked csak 384? De lúzer vagy! Nekem 412!") De ha megkerestem a régi barátokat, hogy "jajj de jó hogy itt vagy, mi van veled, beszélgessünk", stb., csak mély néma nihil semmi csönd volt a válasz.

Szóval egyszer bedühödtem, és töröltem magam mindegyikről.

El sem hiszed, mennyire nem hiányzik! Egyszer sem éreztem azt, hogy bármiről lemaradok emiatt. Ha az élet úgy akarja, úgyis előkerülnek azok az emberek, akiknek elő kell kerülnie... Erre pont 3 hete volt példa, egy 15 éve nem látott régi ismerős került elő, és nem kellett hozzá féjzbúk, vagy iwiw...

36f

2011. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is hosszú idő után csatlakoztam, nem sok infot osztok meg magamról, nem is likeolgatok össze-vissza. Próbálom az előnyét kihasználni, hogy avval tudjak könnyebben kapcsolatot tartani, aki fontos számomra, és nem ilyen kirakatbarátság.

Egyébként az 1. pontodban leírtak akkor engem is nagyon letaglóztak. Mikor megláttam, hogy akiket személyesen ismerek, és köztudottan vagy utálják egymást, vagy egymáshoz se szólnak, elsőként lájkolgatják egymást képeit, fűznek nyalizó megjegyzéseket hozzá. Ráadásul egy régi barátnőm, szintén mail-ben nem is válaszol, viszont üzenőfalon keresztül "nagyon szeret"..

Na én ezeknek az embereknek le is tiltom, hogy ne lássam az üzenőfalát, aztán kész.


Egyébként nehogy azt hidd, hogy azok fészbukolnak, akiknek aktív baráti köre van. Pont, hogy akinek se kutyája, se macskája, és ha egyszer elhagyja az otthonát csinál egy fotósorozatot, hogy megossza fb-n milyen jól szórakozott. Szerintem kiegyensúlyozott, boldog embereknek nincs erre szüksége.

2011. okt. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MolotovPunk ***** válasza:

Egyet értek veletek.Nagyon szánalmas és buta dolog az egész face.

Én is fent voltam anno kb 1 hétig,aztán rá jöttem,baromság az egész oldal.Töröltem is magamat.Nem érdekel,hogy más kit mit lájkol meg hasonlók.Semmi haszna nincsen.Azoknak való,akik egész nap gép előtt ülnek és unatkoznak.És igen facebook nélkül is van élet.


24/F

2012. febr. 13. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!