Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » SZERINTETEK MIK A FACEBOOK JÓ...

SZERINTETEK MIK A FACEBOOK JÓ ÉS ROSSZ HATÁSAI A TÁRSADALMUNKRA? (BŐVEBBEN LENT)

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést azért tettem ki , mert ebből írok egy egyetemi disszertációt , hogy az emberek hogyan látják az ilyen internetes közösségeket és milyen hatással van rájuk .

Előre is köszönöm a segítséget:)


2011. okt. 23. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Ne ordíts, ha lehet :)


Az alapötlet jó. Megtalálni a rég nem látott ismerősöket, rokonokat. Viszont ez már teljesen másról szól... az emberek egy része már itt éli le az életét. A magánéletük minden rezdülését kiteregetik és sokan ezt ki is használják.

2011. okt. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Rossz:

- a tinik már szinte csak a facen élnek

- elgépiesedés

- túlzott beilleszkedési vágy, nem mernek egyediek lenni (pl önpózolós profilképek tucatjai)

- a gép előtt röpül az idő

- tanulás/munka rovására megy 1 idő után

- ...


Jó:

- kapcsolattartás , néha olyanok írnak rám, akikkel rég nem beszéltem :)

- a tudat, h van valaki ismerős, akit meg lehet kérdezni XY helyzetben

- ...

2011. okt. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenképpen rossz.

mindenki ott éli a magánéletét. illetve másokkal foglalkoznak. az alapján ítélik meg egyesek az embert hogy hány lájkot kapott a képe, stb.

elavult a levelezés, a szerelmesek egymás után sóvárgása. mindenki ott beszél, chatel, ami rontja a rendes kommunikációt.

2011. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
A Fácséval nem az a baj, hogy rombol - nem rombol az, csak látványossá teszi az újratermelődött műveletlenséget, analfabetizmust, a családi kötelékek veszélyes fellazulását -, hanem hogy nem old meg semmit. Teremthet ugyan kapcsolatokat, de soha nem mélyít, szakmai/tanulmányi/tudományos eszmecseréhez köze nincs, anyagi haszon remélhető ugyan tőle, de csak ha jótékonyan figyelmen kívül hagyjuk, mennyi munkát kell ehhez beleölni. A Fácse egy cukorfalat csecsemő, amit sokan szeretnek babusgatni.
2011. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
53%

A facebooknak semmi jó haszna nincs. Max. annyi, hogy régi barátaidat esetleg megtalálod rajta, főleg, ha külföldiek. De én utálom, ki nem állhatom. Annyira utálom, hogy a böngészőben facebook blokkoló kiegészítést telepítettem, amivel a like gombokat, meg az ilyen modulokat lehet letiltani ahol kiirja kik nézik az oldalt.


Rossz hatások:

Torzítja a személyiséget, károsan befolyásolja a fiatalokat.

2012. jan. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MolotovPunk ***** válasza:
32%

Mindenben rossz szinte.

Még egy ok,amiért sok ember kockává válik.

És igen,függőséget okoz sokaknál.

Szerintem nem jó.Nekem nem jött be,kártékony egy oldal.

2012. febr. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

De jó oldala is van. Nekünk az egyetemi anyagokhoz van 1 zárt csoportunk, oda töltünk fel mindent, és bárki aki tagja, leszedheti. ZH-knál, vizsgán jól jön.


Szóval mindenkinek olyan a megítélése amire hsználja, vagy amire használni tudja. Le merném fogadni, hogy aki csak rosszat ír, az is belép azért oda naponta. Szóval 2 oldala van ennek is, mint az éremnek. Az meg, hogy ki mire használja az ő dolga, nem kell vele foglalkozni. A második válaszoló is én voltam. Üdv. Tessza

2012. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook és a többi internetes közösségi portál, nem más mint ostoba divathullám egy trend, az egész egy nagy nagyzolási mánia.


Nekem sohasem volt, sem facebook-om, sem iwiw-em, sem myvip-em. Mégis nagyon jól elvagyok.

2012. aug. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!