Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a barátommal?...

Mit csináljak a barátommal? Vagdossa magát.

Figyelt kérdés

Haverom, 14 éves fiú, kiskorom óta ismerem, a legjobb barátom. Egy hete vettem észre, mikor focira mentünk, hogy kb tiszta vér a keze és tele van vágásokkal. Először teljesen kiakadtam és lehordtam, hogy miért csinál ilyet magával, aztán láttam, hogy mindjárt elsírja magát, úgyhogy visszavettem és megkérdeztem, mi van. Azt válaszolta, hogy semmi, csak nagyon ideges volt és nem tudott mit csinálni. Megígérte, hogy többé nem csinálja, de azóta egyre több karc van a kezén.

Átlagos helyzetű családban van, van egy 17 éves bátyja, a szülei átlagosan keresnek. Csendes, jól tanul, nincs vele probléma, zongorázik, focizik, nagyon sokat olvas, mindenki mintagyereknek tartja.

Nagyon jó fej, mindig lehet rá számítani, viszont nagyon érzékeny. Volt már pl, hogy teljesen kisírt szemekkel jött suliba, de csak annyit mondott, balhé volt otthon. Az anyukája nagyon kedves nő, mindig szívesen lát, a bátyja is rendes, mikor kisebbek voltunk mindig együtt kosarazott velünk, ilyenek. Az apukája viszont, nagyon nyers vele és szinte mindenért megszólja, olyanért is, amiről nem tehet, folyton ordít vele. Emiatt lehet az egész?

Egyre jobban aggódom érte, mindig nagyon meggondolt, de tudom, hogy könnyen csinál hülyeséget, ha nagyon elkeseredik. Mit tegyek, hogyan segítsek neki, hogy legalább egy kicsit jobb legyen?

13/F


2011. okt. 6. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
mondd neki hogy ne keseredjen el mert te szereted.és hogy ha ilyeneket tesz,azzal nem lesz jobb.
2011. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%
xDD
2011. okt. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
kedves 0%-os!mi olyan vicces?
2011. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem meg szólj egy felnőttnek a környezetedben, akiben megbízol (szülők, tanárok), és akik ismerhetik a barátodat. Kérj segítséget helyette is, ha ő nem tud! Biztosan kapsz valami használható tanácsot!
2011. okt. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Minél fiatalabb valaki, annál inkább kezelhetők a szorongásos problémák. Szerintem kísérd el pszichológushoz, neki pont az a dolga, hogy felfejtse és segítsen feldolgozni, megoldani azokat a feszültségeket, amelyek tünete a falcolás.
2011. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már gondoltam rá, hogy elmondom valakinek, és őt is megkértem, hogy szóljon mondjuk az ofőnek, de azt mondta, nem lenne értelme, és hogy "Meg ne próbáld elköpni valakinek". Tudom, hogy elveszíteném a bizalmát, vagy soha többé nem beszélne velem, ha megtenném, úgyhogy még gondoltam, hogy talán szólhatnék a bátyjának. Jó ötlet ez?

Egyszer készítettünk ofőórán egy személyiségtesztes rajzot, aminek a megfejtéséért párosával mentünk, tehát az ofő egyszerre két embernek mondta el, hogy "mi jött ki". Innen tudom, hogy a tanárunk egyszer már javasolta neki a pszihológust, de barátom és az anyukája is megmondta hogy nincs rá pénzük, ez ezért nem jöhet szóba.

Egyéb ötlet, mondjuk amivel lebeszélhetem róla? :s

2011. okt. 8. 17:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem minden pszichológus segítségéért kell fizetni.Ha beutalót kap,mert olyan gondjai vannak,amiket nem tud egyedül megoldani (mint pl. ez),akkor a TB támogat néhány alkalmat (ezek száma egyénenként eltér). Beutalót a háziorvosától kérhet,legalábbis a felnőtt ellátásban így működik.


A kérdésre válaszolva: én mindenképpen szólnék valakinek,talán a bátyjának lenne a legjobb.


21/L

2011. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem ez lesz a legjobb,holnap majd beszélek bátyjával, talán a pszihológus is összejön.:)
2011. okt. 8. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg mi bántja, hallgasd meg, legyél vele türelmes. Ha nem akar róla beszélni, hagyd magára egy kicsit a bánatával - mondd meg neki, "rendben, majd később". Talán könnyebben beszél, ha már nincs benne a stresszben, hanem kicsit lecsillapodott.


Nekem is volt ilyen önsanyargató korszakom, utólagos meglátásom alapján azért nagyobb a füstje, mint a lángja. Voltam pszichológusnál is, első kérdése az volt: magamtól jöttem-e, vagy anyu unszolására - szóval pszichológust az ő beleegyezésével javaslom - ártani valóban nem árt.


Igen, valószínűleg az apja a fő oka.

2011. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!