Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy sok válaszoló rendszeresen a "ezek a mai fiatalok" és a "bezzeg az én időmben" szöveggel pedálóznak? Titeket nem zavar a sok álszent mintaember?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Engem nem zavar, mert mindenki emlékezhet, hogy milyen volt az élet,amikor õ fiatal volt.

Gondolom, hogy régebben nem ilyenek voltak a mai fiatalok, mint most.

2011. okt. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem emlékszem ilyen válaszokra, nem lehet annyira sok válaszoló, aki ilyesmivel példálózik.

Miért lennének "álszent mintaemberek"? Lehet, hogy az önérzeteskedés helyett véggiggondolhatnád mit miért írtak, ha láttál valahol ilyet.

2011. okt. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
ők a moráltrollok.
2011. okt. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
pont ilyen szöveget még nem olvastam, de hasonlót igen és egyáltalán nem zavar, sőt 100%-ig egyetértek velük, a mai fiatalok nincsenek megnevelve, túl sok mindent megengednek a szüleik, azt hiszik mindent megtehetnek, a tanár nem verheti meg a gyereket, mert akkor kirúgják az iskolából, de a gyerek verheti a tanárt, kiskorú, úgyse büntethetik meg, régen ez máshogy ment, ha egy gyerek rosszalkodott, azt keményen megbüntették
2011. okt. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem rendesen idegesítenek. Komolyan, néha az az érzésem, hogy egy-egy választ legalább 50 - 60 éves emberek írtak, aztán az alján látom, hogy te jó ég, még csak 18 éves.

Kedvencem az, amikor korombeliek - huszonévesek - jönnek azzal, hogy a mai gyerekek csak tévét néznek, nem mozognak, és a tévében is csak a buta, agresszív műsorokat nézik. Érdekes, én még élénken emlékszem rá, hogy amikor én voltam gyerek, pont ugyan ezeket mondták. Ehhez képest mégis egy olvasni, kirándulni, tartalmasan beszélgetni szerető felnőtt lett belőlem. Pedig csüngtem én is eleget a tévé keblén :) Ma meg már olyannyira nem érdekel, hogy jószerivel be sem kapcsolom.

A másik az, hogy némelyek nem képesek megérteni azt, hogy a világ folyamatosan változik. Amire ők olyan nosztalgikusan gondolnak, az is egy változás volt az azt megelőző időkhöz képest. Természetesen nem minden változás pozitív, de nem is lehet azt mondani, hogy minden negatív lenne. Sőt, sok esetben szerintem be sem lehet sorolni, hogy ez most jó-e, vagy rossz-e a korábbiakhoz képest, egyszerűen csak más.

2011. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Néhány sebből vérzik a 4. válaszoló hozzászólása.

Az, hogy a mai fiatalok nincsenek megnevelve, úgy érzem, nem az ő hibájuk. Ha jól tudom, a szülők dolga a nevelés, aki erre nem képes, az nem szül gyereket. Sokszor hallom, hogy inkább a társadalom neveli a gyereket, de ez csak részben igaz. Csak egyszerűbb ráfogni erre a félresikerült gyermeknevelést, mint elgondolkodni azon, hogy hol is lett elrontva a dolog.

Túl sok mindent megengednek a szüleik - szintén a szülők hibája. Gondolom ezt te is belátod.

A tanár nem verheti meg a gyereket, mert kirúgják. Ez szerintem nyílvánvaló. Az a tanár, aki csak veréssel tudna egy gyereket megnevelni, egyáltalán nem való tanárnak. El sem merem képzelni, hogy néhány idegbeteg tanárnak a kezébe ilyen "hatalmat" adnának.

A gyerek verheti a tanárt, kiskorú, úgyse büntethetik meg - Ez nem igaz. Vegyük az alap példát, hogy kiskorú, azaz 14 év alatti, de nem hiszem, hogy egy általános iskolás képes lenne megverni egy tanárt. Ha viszont már középiskolás, akkor az azt jelenti, hogy 14 év feletti, azaz fiatalkorú, így ő büntethető, és ellene már más eljárási formák indíthatóak, mint a fent említett kiskorú ellen.

2011. okt. 8. 23:41
 7/10 anonim ***** válasza:
97%
Fiatal koromban gyakran hallottam ezeket. Most kb annyi idős vagyok, mint azok, akiktől hallottam. Én is szoktam mondani, de csak viccből. Ezek a fiatalok valahogy soha nem olyanok, mint a 20-30 évvel korábbi fiatalok.........:)
2011. okt. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Hiába mondják azt, hogy minden generáció fiataljaira igaz ez a mondás, én mégid ugy gondolom, hogy a mai tizenévesek, főleg 16 éven aluliak olyannyira el vannak korcsosulva, hogy szégyen rájuk nézni.

Rossz belegondolni, mi lesz később.Ha rajtam mulna, ismét bevezetném a sorkatonaságot, hogy a sok nyápicgyerekből embert csináljanak.Megnézném mit csinálnának az emosok, meg a partiszemcsis k*csögök.


TISZTELET A KIVÉTElNEK

2011. okt. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

Hmmm, én voltam katona, kidobott másfél év volt, egy törés az életemben. Annyit tudtam ott meg, hogy csak addig van esélyünk, míg senki nem támad meg minket.

Na és a lányok is bevonulnának katonának, pusztán nevelési célzattal. Gondolt át ezt jobban.

2011. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%
Katonaság...pff :DDDDD
2011. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!