Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenfélő ember vagyok,...

Istenfélő ember vagyok, rendszeresen járok templomba. Megismertem egy lányt, jól kijövünk. Viszont megtudtam, hogy sátánista, ami zavar, mert szerintem a sátánisták meggyalázzák a vallást és Istent, mételyezik a az emberi lelket. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a kérdést inkább a párkapcsolati részlegben kellett volna feltennem, de azért szerintem ez érinti ezt a kérdéskört is. Kíváncsi lennék, hogy a többi hívő társam hogyan vélekedik. Imádkozok a lelki üdvötökért. János
2009. jan. 20. 17:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
78%

Van olyan ember, aki megismer egy vallást -legyen az a vallás a kereszténység, sátánizmus, buddhizmus- és megtalálja benne a saját elveit. Így tud úgy élni, ahogy ő szeretne, korlátok között, de mégis jól. Ha a lány a sátánizmusban talált rá elveire, avval nincs semmi gond. Csak egy eltérő nézőpontot, értékrendet képvisel, mint te. (Amúgy az ellentétek vonzzák egymást) Attól, hogy sátánista nem feltétlenül, rossz, és "pokolra való" ember.

Én ugyan nem vagyok, hívő, sőt magam is sátánista vagyok, de remélem, hogy segítettem.

De ezt NEKED kell eldöntened a SAJÁT értékrended szerint.

2009. jan. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
51%
A sátánizmusa miben merül ki? Csak elvben, vagy rituálékban is?
2009. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
20%
A második hozzászóló vagyok, és szerintem ne vegyél tudomást a legelső kommentről...
2009. jan. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
29%
Megint a második vagyok, és a sátánizmusban nincsenek rituálék! Az az ördögimádás, ahol rituálék vannak!
2009. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
89%
Ő mit szól ahoz, hogy te rendszeres templomba járó vagy?
2009. jan. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
74%

Szellemes az előttem kommentelő :))

Szerintem nincs olyan erő, sem égi, sem földi, ami a szerelem útjába tudna állni. Vagy ha mégis, akkor az nem is volt szerelem.

(pl. ez a baj a vallásokkal: alapból is sok korlát közé van szorítva az ember élete, egy vallás gyakorlásával pedig még korlátozottabá válik)

2009. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
8%
Bocsánat, az első kommentelő a szellemes :))
2009. jan. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Húúú, köszönöm a sok bátorítást, nem is számítottam rá, hogy ezzel a kérdéssel ennyi ember fantáziáját meg tudom mozgatni. Majd beszámolok róla, hogy mi történt, mert szeretném Vele is megbeszélni a dolgokat, csak gondoltam előbb mégiscsak a plénum elé tárom a problémát. Köszönöm még egyszer, az Úr áldjon mindenkit! (vagy ki miben hisz)
2009. jan. 20. 17:54
 9/44 anonim ***** válasza:
79%

az, hogy sátánista majdhogynem semmit nem jelent, mert ez leginkább egy gyüjtőfogalom, amiben sokminden lehet.


csak a példa kedvéért:

[link]

2009. jan. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
54%

Bizony. A sátánizmus nem azonos a diabolizmussal, a sátánista nem bánt sem embert sem állatot, nem belez csirkéket és nem folyik vér sem.

Ezt nem ártana, ha sokan tudnák végre...

Másfelől szerintem egy vallás szabályaitól az emberi lélek árnyaltabb. Meglehet, hogy a sátánista elvek nem esnek távolra attól, amit Te magad istenhívőként fontosnak tartasz emberi értékekként akár...

Megjegyzem-de ez subjektív véleményem - OFF! Az atheisták egytől egyig elismerik Isten létezését, lévén, hogy tagadni azt lehet, akiről evidensnek vesszük, hogy VAN.

ON.

2009. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!